Γενικά Ζητείται σπίτι και οικονομική βοήθεια για ταλαιπωρημένη κονούρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dadj
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.
δεν τον βγαζω εξω απο το κλουβι αν θελω να τον βγαλω εξω τον παω στο δωματιο αλλα μολις τον βαζω στο σπιτι δεν θελει μεσα θελει αυλη και εδω καθε μερα εχω κοσμο και εχει συνηθησει και την παρεα χθες μας μιλουσε κιολας αλλα δεν καταλαβαμε τι μας λεει και εχει ηρεμιση παρα πολυ τις πρωτες μερες ειχαμε τρελαθει ολο φωναζε γκαριζε λεω αμαν θα μας παει σε ψυχιατρο αυτος εδω και δυο μερες μονο το πρωι θα φωναξει γιατι θελει να φαει μολις φαει ολοι μερα παιζει με τα παιχνιδια του και εχει γινει και πολυ κοινωνικος δεν το περιμενα
 
ακομα δεν το τελειωποιησα θελει ακομα καποιες λεπτομεριες θα μπει κουνουπιερα συρομενες κουρτινες μαυρες για να κοιματε το βραδυ
 
Το βράδυ στην αυλή δεν υπάρχει κίνδυνος επίθεσης από αρπακτικά; Συγγνώμη σε πρήζω αλλά είμαι λίγο αγχωτική με αυτά :)
 
ακομα δεν το τελειωποιησα θελει ακομα καποιες λεπτομεριες θα μπει κουνουπιερα συρομενες κουρτινες μαυρες για να κοιματε το βραδυ
Και κάτι για τις γάτες που θα κάνουν πάρτι το βράδυ, μια και θα οσμίζονται φαγητό.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
κοιτα το βραδυ κλεινει η περκολα εχω τεντες γυρω γυρω

μακαρι να πατουσαν γατες εδω δυστυχως δεν πατανε δεν τις αφηνουν οι σκυλοι εδω κυνηγανε τα σπουργιτακια μολις εκει που καθαριζω την τροφοι ερχοντε τα καιμενα να τσιμπισουν και τα σκυλια δεν τα αφηνουν ο μικρος σκυλος φοβατε τον παπαγαλο ο αλλος τον κοιταζει με τις ωρες και κοιματε κατω απο το κλουβι του τα εχουν βρει με τον παπαγαλο

μαρακι δεν με πριζεις η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη τα σαμιαμυθακια ειναι επικυνδινα για τα πουλια;
 
Λες να το φάει; Γιατί διαφορετικά εφόσον αλλάζεις το φαγητό καθημερινά όχι.
 
εχει σαμιαμιθακια εδω αλλα δεν τα σκοτωνω γιατι η μικρην μου θα με κρεμασει αλοιμονο μου αν πειραξεις ζωακι πολυ φιλοζωη μιλαμε για τρελα
 
Ναι εννοείται ποιος σκοτώνει αυτά τα υπέροχα πλάσματα. Να την χαίρεσαι την τσούπρα σου!
 
γιατι παντα το πρωι φωναζει ο παπαγαλος πηγα να τον ταισω και με δαγκωσε οπως ειχα την τροφη στο χερι μου δαγκασε το δακτυλο φοβηθηκα μου επεσε η τροφη και την μιση τροφη του μην πω τ0 80% την πετα κατω
 
Διαλέγει τους σπόρους, να του βάζεις λιγότερο, να μάθει να την σέβεται αν δεν χορταίνει.
Να αυτά φοβάμαι με τους παπαγάλους και αγχώνομαι με την προστασία, μια άγαρμπη κίνηση να κάνει, μπορεί να ξεφύγει.
 
... και την μιση τροφη του μην πω τ0 80% την πετα κατω

Έτσι τρώνε οι παπαγάλοι, τα 3/4 της τροφής το πετάνε. Είναι σπάταλοι, δεν σκέφτονται την τσέπη μας. :D
 
Τον έχεις σε ανοιχτό χώρο, ανοίγεις την πόρτα, βάζεις το χέρι, σε τσιμπάει, τραβιέσαι, πετάγεται έξω αυτός. Αυτό δεν μπορεί να γίνει;
Ίσως σε τσίμπησε γιατί φαντάζομαι δεν τον αφήνεις ελεύθερο τώρα;
 
μα τον ειχα μεσα το πρωι μετα το φαγητο τον βγαζω εξω λες να τον αφησω μονιμα μεσα να μην τον βγαζω εξω;
 
Όχι δεν λέω κάτι, μάλλον δεν έχω καταλάβει και θέλω να ρωτήσω. Τώρα που τον έχεις σ' αυτό το κλουβί, πως είναι το πρόγραμμά σας; Βγαίνει καθόλου ελεύθερος στο δωμάτιο;
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top