Γενικά Ζητείται σπίτι και οικονομική βοήθεια για ταλαιπωρημένη κονούρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dadj
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.
ωραια αυτη θα του παρω να του δινω και αυτο για συπληρωμα Μέταλλα και ιχνοστοιχεία για πτηνά . Περιέχει ασβέστιο, φώσφορο και κόκκους απο στρείδι που βοηθουν στην ανάπτυξη γερών και υγιών οστών.1350gr η τι αλλο μου προτινεις
 
Πέλετς έχεις πάρει;
Παιχνίδια δεν χρειάζεται να χαλάς λεφτά. Μάζεψε κουκουνάρια, πλύνε τα καλά-καλά, μπορείς να τα ρίξεις για 2 λεπτά και σε βραστό νερό και άφησέ τα σε σήτα να στεγνώσουν και δίνε του να παίζει. Επίσης μπορείς να φτιάξεις από σχοινί και δέρμα, από καλαμάκι για νερό και χαρτί, παιχνίδια να τα χαλάει και να ξαναφτιάξεις καινούργια. Έχει κάποιες ιδέες εδώ, πρόσεχε αυτά που έχουν χάντρες.
 
πηρα πελετσ τις μαντινοβα αλλα δεν βλεπω να τα τρωει ειναι πολυ σκληρα ετσι μου φανηκαν του εχω παρει και ηλιοσπορους σκετους με πασατεμπο του αρεσουν του εχω κουνια απο σχοινι και διαφορα παιχνιδια με σχοινι και ξυλα και μια ξυλινη σκαλα που τα εχει καταφαει
 
Αυτά είναι καλά παιχνίδια. Δεν χρειάζεται ν' αγοράσεις.
Αν θέλεις πάρε ένα από αυτά για εκπαίδευση και ανταμοιβή Versele-laga Exotic Fruit Για Παπαγαλους ή Versele-laga Exotic Nuts Για Παπαγάλους.
Αυγοτροφή φαντάζομαι έχεις.
 
Μπράβο παιδιά σε ολους, για την βοήθεια και τις γνώσεις στον φίλο μας, και κυρίως σε αυτο το κουκλάκι, το χρωματιστό. 🙂
 
στην φετινη χρονια απο γενητουρια πηγαμε καλα εκτος απο τα πουλακια που γεννησαν ειχαμε 5 γεννες αποκτησαμε και τον δευτερο εγγονο το δημητρακη μας ετρεξε φετος
 
σε ευχαριστω μαρακι και εσυ να χαιρεσε την οικογενεια σου

σημερα αγανακτισα να βαλω τον παπαγαλο μεσα 5 ωρες εξω και δεν εμπαινε με τιποτα πηγαινε κοντα στην πορτα και δεν εμπαινε του αρεσει εξω οταν ειχε καθηση στην πορτα τελικα τον εσπρωξα και μπηκε μεσα
 
χαιρομαι που βοηθηθηκε το κονουρακι.. Να σου ζησει και να σου ειναι υγειης..
πως ειναι η σχεση σας; Εχει εξικοιωθει με σενα;
 
5 γεννες απο δυο καναρες και με την κανουρα προσπαθουμε να τα βρουμε σιγα σιγα ακομα δεν εχει ηρεμιση θελει συνεχεια να ειναι εξω απο το κλουβι το πρωι την αφησα μια ωρα εξω και μια το απογευματακι και βρηκα ενα κολπο να την βαζω μεσα στο κλουβι γιατι δεν θελει πιανω ενα ψεκαστηρακι με νερο μολις ειναι κοντα στην πορτα τις πεταω δυο τσιρες και νατην μεσα 😀 εχει χαβαλε ειναι πανεξυπνο καθε μερα του αφιερωνω πολυ χρονο μολις ακουση την μηχανη μου οταν ερχομε σπιτι σαν τρελο κανεικαι θελει να καθομε κοντα της
 
πηρα πελετσ τις μαντινοβα αλλα δεν βλεπω να τα τρωει ειναι πολυ σκληρα ετσι μου φανηκαν του εχω παρει και ηλιοσπορους σκετους με πασατεμπο του αρεσουν του εχω κουνια απο σχοινι και διαφορα παιχνιδια με σχοινι και ξυλα και μια ξυλινη σκαλα που τα εχει καταφαει

Γεια σου Δημητρη. Απο ξηρους καρπους μην του δωσεις αραπικο φυστικι, γιατι στο κελυφος τους μαζευονται μυκητες. Αυτοι οι μυκητες μετα απο καιρο σκοτωνουν το πουλι γιατι πολλαπλασιαζονται στο αναπνευστικο τους συστημα. Ειναι σχεδον βεβαιο οτι οποιος παπαγαλος τρεφεται μακροχρονια με τετοια φυστικια αποδημει εις Κυριον...
 
το προβλημα που δεν ηθελε να μπει στο κλουβι του μονο ηθελε συνεχεια εξω το λυσαμε τον βγαζω μια ωρα το πρωι και κανενα μισαωρο το απογευμα μολις με δει και πιανω το τσιρικτιρι μπαινει κατευθεια στο κλουβι του τωρα το προβλημα ειναι το φαγητο του που δεν τρωει πολλα μονο σπορακια κανενα μηλο αυγοτροφη και λιγο πελετσ
 
του δινω και καλαμποκι ενο στην αρχη επεφτε με τα μουτρα τωρα τρωει λιγο ντοματα φραουλα μπανανα ουτε τις αγγιζεικαι καρπουζι ισα ισα που τσιμπα
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top