Γενικά Ζητείται σπίτι και οικονομική βοήθεια για ταλαιπωρημένη κονούρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dadj
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.
πιανει το ματι και τους παπαγαλους;

Όχι, οι παπαγάλοι θεωρούνται γρουσούζηδες απο μόνοι τους. 😛

Κανέναν δεν πιάνει Δημήτρη. Εξαρτάται απο το τι πιστεύει ο καθένας. :)
 
γιατι βρε μια χαρα ειναι δεν κουναει αυτος απο δω βλακας ειναι
Θα τον χάσεις Δημήτρη. Μόλις τον τρομάξει κάτι, θα την κάνει. Άμα θες τέτοια, κόψε τα φτερά πτήσης. Αλλά πρέπει να βρεις κάποιον να ξέρει να το κάνει και να μην έχεις γάτες στην αυλή.
 
Το έχω γράψει χιλιάδες φορές, θα το ξαναγράψω πάλι. Είναι ένα φυτώριο εδώ στο χαλάνδρι είχε πολλά χρόνια έναν μακάω ελεύθερο και δεν έφευγε. Μια μέρα πήγα να ψωνίσω και τον έψαξα. Δεν τον είδα και ρώτησα. Το είχε σκάσει. Ζούσε χρόνια μέσα στην λεωφόρο με φασαρία αλλά και μέσα στα δέντρα, τα φυτά, τα πεύκα. Πέρναγε καλά αλλά το έσκασε.
 
ε ναι διπλα ειμαι τον προσεχω

παει στα κλουβια τον καναρινιων τα κοιτα με περιεργεια αυτα σημασια δεν του δινουν
 
😀 τον εχω δεμενο στο ποδι με ενα σχοινακι
Δεν πρέπει να τον δένεις από το πόδι, κινδυνεύει να τραυματιστεί ή να μείνει κουτσός από ατύχημα.
Οι έξοδοι από το κλουβί και μάλιστα εκτός σπιτιού (αυλές κτλ όπου μπορούν να έχουν πρόσβαση κι άλλα ζώα) είναι ιδιαίτερα επικίνδυνες... Τα καναρίνια μπορεί να μην του δίνουν σημασία, αλλά.. Μεγάλη σημασία έχει πόση ''σημασία'' τους δίνει αυτός... κι αυτά κινδυνεύουν...
 
καθολου σιση δεν κινδυνευουν τα καναρινακια και το σχοινακι ειναι υφασμακαι ειμαι διπλα και βλεπω ελεχο την κατασταση
 
καθολου σιση δεν κινδυνευουν τα καναρινακια και το σχοινακι ειναι υφασμακαι ειμαι διπλα και βλεπω ελεχο την κατασταση
...ok απόψεις είναι αυτές! Ο έχων τα γένια έχει και τα χτένια, αλλά και αυτό μια άποψη είναι...
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top