Γενικά Ζητείται σπίτι και οικονομική βοήθεια για ταλαιπωρημένη κονούρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dadj
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.
Ναι Μαρία θυμάμαι. Εδώ
Κάποια λάθος πηγή θα έχει. Όταν δούλεψα τα φυτά, το βρήκα σε όλες τις διεθνείς κτηνιατρικές σελίδες στα απαγορευμένα, γιατί χρησιμοποιούσα 6-7 για αντιπαραβολή.
Δεν θα το ρίσκαρα προσωπικά.
 
Σίγουρα Μαρία γνωρίζεις πολύ περισσότερα από μένα όσο αφορά τη διατροφή των παπαγάλων. Απλά εγώ το διάβασα πρόσφατα εκεί και γι αυτό και απάντησα, θεωρώντας το σωστό. Αν δεν γνωρίζω κάτι, αποφεύγω να απαντώ.
 
λεει πολλα ενδιαφεροντα πραγματα για την διατροφη ευχαριστω παναγιωτα
Θα τραβήξω τις κοτσίδες που είχα μικρή :) Δημήτρη μου, συγκρίνεται με την δική μας δουλειά;
https://community.petbirds.gr/threads/Ασφαλή-και-τοξικά-φυτά-και-καρποί-για-τα-πουλιά.26454/
https://community.petbirds.gr/media/categories/Ασφαλή-Φυτά-και-Καρποί.3/
https://community.petbirds.gr/media/albums/Άλμπουμ-τοξικών-φυτών-και-καρπών-για-πτηνά.63/

Σίγουρα Μαρία γνωρίζεις πολύ περισσότερα από μένα όσο αφορά τη διατροφή των παπαγάλων. Απλά εγώ το διάβασα πρόσφατα εκεί και γι αυτό και απάντησα, θεωρώντας το σωστό. Αν δεν γνωρίζω κάτι, αποφεύγω να απαντώ.
Δεν σε μέμφομαι κοριτσάκι μου, καλά και το είπες, να ξέρουμε. Και εξ αφορμής, θα το ξαναψάξω κιόλας.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
για την ελια πιστευω αν φαει μια δεν θα εχει θεμα αλλα οκ δεν ρισκαρεις τοσα πολλα εχει να φαει γιατι να ρισκαρεις και πιστευω ολα τα ζωα στην γη εχουν ενστικτο την πρεπει να φανε αν δεν κανει δεν δοκιμαζουν επλεπα ενα ντοκυματερ ενας καβρος ετρωγε ενα δηλητηριωδη φιδι πεθαμενο δαγκωνε λιγο φιδι και αμεσως ετρωγε ενα χορτο μια δαγκανια φιδι μια χορτο μολις του πηραν το χορτο τεζα ο καβρος

μεσα απο την συζητηση μαθενουμε ολη μας

μαρια ολες αυτες τις σελιδες που μου τις εδωσες απο την αρχη τις εχω αποθηκευμενες και οτι χρειαζομε τις ανοιγω και διαβαζω

μαρακι να σε ρωτησω κατι γιατι μου φαινετε παραξενο ο παπαγαλος ποτε δεν κοιματε πανω στην πατιστρα απλα σε μια γωνια ψηλα κρατωντας απο το πλεγμα και συνεχεια στον ιδιο σημειο το μεσημερι καμια φορα τον περνει ο υπνος σε καμια πατιστρα αλλα ξυπνα γιατι νομιζει οτι πεφτει
 
Μερικοί κοιμούνται έτσι, μοιάζει για φυσιολογικό αφού το προτιμούν.
Εκφράζονται και κάποιες απόψεις ότι μπορεί να οφείλεται σε στρες, δεν νομίζω πλέον ότι μπορεί να ισχύει για το δικό σου.
Πρόσεξε μόνο αν κοιμάται όλο το βράδυ έτσι ή όταν ησυχάζει εντελώς κοιμάται στην πατήθρα. Μήπως δηλαδή μέχρι να σβήσετε φώτα και να επικρατήσει ησυχία κοιμάται έτσι προσωρινά και μετά πάει σε πατήθρα. Είσαι σε θέση να το ξέρεις αυτό; Γιατί αυτό θα σήμαινε πως ενοχλείται.
 
λοιπον μαρια παρακολουθησα χθες 3 φορες την νυκτα τον παπαγαλο στις 1 στις 3 και στις 5 τα ξημερωματα κοιμοταν στο ιδιο σημειο σε μια γωνια ορθιος πιασμενος στο συρμα τι λες να του βαλω εκει κοντα καμια πατιστρα να νιωθει καλυτερα;
 
Βάλε αλλά χωρίς να του δυσκολέψεις το σημείο γιατί μπορεί να τον βολεύει και να μην δείχνει κάποιο πρόβλημα αυτό.
 
στην σαντορινη το 60% τον κατοικων ειναι κρητικοι θα μου πεις και που δεν ειμαστε ολο τον κοσμο εχουμε πιασει και ειμαστε πολυ κοντα διπλα διπλα
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top