Γενικά Ζητείται σπίτι και οικονομική βοήθεια για ταλαιπωρημένη κονούρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dadj
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.
Υπομονή, θα πάρει καιρό για να επιλέξει τι θα δοκιμάσει. Γι αυτό λοιπόν θα πρέπει να του δώσεις κίνητρο-ενδιαφέρον.
Ένα απ΄αυτά είναι η περιέργεια που οι παπαγάλοι διαθέτουν άφθονη. Όταν σας βλέπει να τρώτε θα θελήσει σιγά σιγά να δοκιμάσει, αλλά κι αν δεν θελήσει δημιούργησε του εσύ ενδιαφέρον δηλ τι θέλω να πω: ο Μάριος ποτέ δεν ενδιαφερόταν ιδιαίτερα για φαγητό, έκανα λοιπόν πως έτρωγα για να με δει και μετά του γύριζα την πλάτη και έβγαζα επιφωνήματα μμ! ω! α! τι ωραίο! Κτλ :DΣκύλιαζε από περιέργεια να δει τι κάνω και στο τέλος να δοκιμάσει, δεν του άρεσαν όλα αλλά κάποια από αυτά κατάφερα να μπουν στην διατροφή του.
Κάτι άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να δημιουργήσεις ''παιχνίδια''. Φρούτα ή λαχανικά τα οποία θα δέσεις και θα κρεμάσεις (από βαμβακερό σπάγκο) στο κλουβί ώστε να αιωρούνται-κινούνται για να του δώσεις ερέθισμα ν΄ασχοληθεί μαζί τους...
Φαντασία να υπάρχει και διάθεση... 😉
 
οκ σαςευχαριστω θα τα δοκιμασω αυτα που ειπατε

εχω καρβουνο και αμμο για τα καναρινακια μου να βαλω και στον παπαγαλο;
 
εχω καρβουνο και αμμο για τα καναρινακια μου να βαλω και στον παπαγαλο;
Ναι καρβουνάκι οπωσδήποτε. Και άμμο βάλε, καλύτερα ψάξε για τον καφέ πηλό όμως
888-332651-800x700_0.jpg
 
Καρβουνάκι θα βάζεις λίγο, θα το πασπαλίζεις πάνω από την άμμο σαν πιπέρι. Ο πηλός είναι πλάκα. Θα την βάλεις όλη μέσα. Εγώ επειδή θρυμματίζεται, για να μην πηγαίνει χαμένος, βάζω την πλάκα σε μια μεταλλική ταΐστρα.
 
εχω μια πλακα που αγορασα ειναι ροζ λες να ειναι πηλος αυτος για ασβεστιο μου ειπε;
Όχι, αυτήν την ροζ την πουλάνε ως ασβεστούχα, δεν γνωρίζω την ακριβή σύστασή της, πάντως δεν είναι ο πηλός που σου είπα. Για τον πηλό σου έβαλα την φωτογραφία.
 
καλημερα σε ολους σας ζητησα νονους για την κονουρα βλεπω οτι δεν ενδιαφερεστε να την βαφτισουμε μαλον θα ειναι πολλα τα εξοδα της βαφτησης ετσι αποφασισαν να γινω εγω νονος της και το ονομα αυτου βαζελακος 😀
 
νασε καλα μαρακι το ονομα το λυσαμε το θεμα τωρα ειναι αλλο πω πω φωνακλας πολυ ειναι και το θεμα ειναι οταν ειμαι νυκτερινη βαρδια και το πρωι που θα σχολαω πως θα κοιμαμε δεν υπαρχει κανενας σιγαστηρας για παπαγαλους
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top