Γενικά Η Λινκ παρουσιάζεται

Το κοιτάζω κάθε μερα. Ενώ το δαγκώνει για ώρες ή παίζει μαζί του δεν έχει κοπεί κανένα μπαλάκι.

tinypic-no-longer-available.jpg
 
, αλλά καλό θα ήταν αν υπήρχε τρόπος να εκπαιδευτεί να μην δαγκώνει όπου βρει..
Aυτό είναι απο τα λίγα αδύνατα γαι έναν παπαγάλο, το να μάθει να δαγκώνει μόνο όπου επιτρέπεται. :) Γενικότερα αυτό το πλαστικό απο την κοντινή φωτογρααφία εμένα δεν μου φαίνεται επικίνδυνο.
 
Γιατι δε το καλυπτεπις με κατι το φουρνακι οταν την εχεις εξω! Με καποιο τραπεζομαντηλο ας πομε που να το καλυπτει ολο.
Δεν ειναι οτι καλυτερο πιστευω κι εγω να πηγαινει πανω στο φουρνακι να παιζει!
 
Κάποιοι προσπαθούν να κατακτήσουν το Έβερεστ. Η Λίνκ πάλι την κατσαρόλα χα χα

Το τηγάνι αυτό δεν είναι με επικάλυψη τεφλον, έτσι; Φαντάζομαι ότι το έχεις τσεκάρει. :)
 
Το κατω το μεγάλο είναι σίγουρα και δεν το χρησιμοποιώ. Το άλλο δεν ξερω το μικρό αλλά το χρησιμοποιώ σπάνια πλεον
 
Το κατω το μεγάλο είναι σίγουρα και δεν το χρησιμοποιώ. Το άλλο δεν ξερω το μικρό αλλά το χρησιμοποιώ σπάνια πλεον

Τα αντικολλητικά σκεύη είναι ο νο1 κίνδυνος. Καλύτερα αγόρασε ένα με κεραμική επίστρωση που θα το αναγράφει η συσκευασία του και απόσυρε αυτά που δεν είσαι σίγουρος.
 
Α, καλά η φρίκη με τις παντόφλες. Μπορεί να πετάξει και μέσα από βολές πυροβολικού για να προσγειωθεί στην παντόφλα.

Πρώτη φορά το έκανε σήμερα. Επίσης από το πρωί που ήταν πάνω στο κρεβάτι έβαζε το ράμφος στην κουβέρτα και έτρεχε. Κάποια στιγμή άρχισε να κάνει το ίδιο και στο πλακάκι κάτω. Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο αλλά γελούσα.
στο 1:03 παίρνει και φόρα.

https://streamable.com/4bmr1
 
Άγγελε τώρα που το είδε η Ελεονώρα, σου στέλνει μηνυμα να μη χρησιμοποιείς απορρυπαντικά για το σφουγγάρισμα, να βάζεις λίγο από το απορρυπαντικό των πιάτων στο νερό αν χρειαστεί. :)
 
Καλά είναι τέλεια, δε χρειάζεσαι ούτε τηλεόραση, ούτε ραδιόφωνο ούτε καν το πισι για να περάσεις την ώρα σου :D

Δεν υπάρχει περίπτωση να έχω κόσμο στο σπίτι και να μην κάτσουμε τουλάχιστον 15 λεπτά να κοιτάζουμε τα κατορθώματα της.

Άγγελε τώρα που το είδε η Ελεονώρα, σου στέλνει μηνυμα να μη χρησιμοποιείς απορρυπαντικά για το σφουγγάρισμα, να βάζεις λίγο από το απορρυπαντικό των πιάτων στο νερό αν χρειαστεί. :)

Συνήθως βάζω χλωρίνη και κάθομαι έξω από το σπίτι με την Λινκ στο κλουβί της ή καθαρίζω το ένα δωμάτιο και τα αφήνω όλα ανοιχτά ώστε να κάνει ρεύμα και μόλις στεγνώσει μεταφέρω την Λινκ και καθαρίζω το άλλο μισό σπίτι. Φαντάζομαι όμως πως ότι και να βάλουμε για το σφουγκάρισμα πρέπει πρώτα να στεγνώσει καλά και μετά να αφήνουμε τα "παιδιά" μας να βγαίνουν από το κλουβί
 
Η χλωρίνη θα παραμείνει ακόμα και αν στεγνώσει το πάτωμα Αγγελε. Καλύτερα να την αποφεύγεις, δική μου γνώμη πάντα, ιδίως αφού το πουλάκι δείχνει πλεον προτίμηση στα παιγνίδια στο πάτωμα.
 
Η χλωρίνη θα παραμείνει ακόμα και αν στεγνώσει το πάτωμα Αγγελε. Καλύτερα να την αποφεύγεις, δική μου γνώμη πάντα, ιδίως αφού το πουλάκι δείχνει πλεον προτίμηση στα παιγνίδια στο πάτωμα.

Μην φανταστείς ότι σφουγγαρίζω συχνά. Μια στο τόσο όταν δεν δουλεύω αλλά θα βάζω το υγρό από τα πιάτα. Με την σκούπα είμαι όμως μόνιμα στο χέρι επειδή με το που ανοίγω την πόρτα λόγο αυτοκινήτων (ακριβώς έξω από την πόρτα είναι το πάρκινγκ της πολυκατοικίας) γεμίζει σκόνη το σπίτι.
 
Μην φανταστείς ότι σφουγγαρίζω συχνά. Μια στο τόσο όταν δεν δουλεύω αλλά θα βάζω το υγρό από τα πιάτα. Με την σκούπα είμαι όμως μόνιμα στο χέρι επειδή με το που ανοίγω την πόρτα λόγο αυτοκινήτων (ακριβώς έξω από την πόρτα είναι το πάρκινγκ της πολυκατοικίας) γεμίζει σκόνη το σπίτι.
Ε, φαντάζομαι σφουγγαρίζεις όσο κι εγώ (σσσστ μη μας παρουνε χαμπαρι) :D
Αγγελε καλύτερα κατάργησε τη χλωρίνη όπως λες κι εσύ γιατί δεν είναι καλό ούτε για μας, όχι μόνο για τα πουλάκια :)
 
Back
Top