Γενικά Η Λινκ παρουσιάζεται

😀 παει και το κρεββάτι. Φρόντισε να αγοράσεις σλιπιν μπαγκ Άγγελε. Πάνω, κάτω, δεξιά, αριστερά εντός εκτός και επι τα αυτά ανήκουν στη Λινκ.

Εγώ το έχω πει ότι είναι θέμα χρόνου να με διώξει από το σπίτι. Ακόμη και στο κλουβί αν είναι, εαν πάω και κάτσω στο κρεβάτι θα έρθει να με διώξει και θα πάει πάλι στο κλουβί της χα χα
 
Εμείς αναρωτιόμαστε αν τα βολεύει να φάνε σε διάφορα σημεία που τοποθετούμε τις ταΐστρες ή τα φαγητά στο κλουβί ενώ αυτά πιάνονται πραγματικά από το πουθενά. Πριν το αυτοκόλλητο υπήρχε ένα ξύλινο κάδρο το οποίο αφαίρεσα γιατί το είδε ως παιχνίδι και το κατέστρεφε και άφησα μόνο την βίδα. Έβγαλα και την βίδα και ακόμη συνεχίζει με το νύχι πιάνεται από την τρύπα. Αφού έβαλα λίγο χαρτί ώστε να την καλύψω συνέχισε τις προσπάθειες και πλέον πιάνεται από το αυτοκόλλητο! Από όλες βέβαια τις φωτογραφίες η καλύτερη είναι η παρακάτω αλλά μπορώ να πω ότι έμεινα άφωνος με το ταλέντο της.

tinypic-no-longer-available.jpg
 
😀 Μα δεν υπάρχει ποσό γελασα φοβερή

Είναι απίστευτη χαζεύω πόση ώρα τα βίντεο σας να την χαίρεσαι πραγματικά είναι και πανέμορφη και πολύ παιχνιδιάρα :)
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Είναι απίστευτη χαζεύω πόση ώρα τα βίντεο σας να την χαίρεσαι πραγματικά είναι και πανέμορφη και πολύ παιχνιδιάρα :)

Όλα είναι όμορφα και κάνουν τσαχπινιές... Εγώ απλά τυχαίνει να είμαι συνέχεια με το κινητό στο χέρι και να βγάζω φωτογραφίες ή βίντεο
 
Αν και είναι χάλια η ποιότητα του βίντεο επειδή είναι από web camera, το ανέβασα για να μοιραστώ μαζί σας την προσπάθεια μιας νέας λέξης της Λινκ. Βέβαια δεν έχω καταλάβει ακόμη τι προσπαθεί να πει αλλά μάλλον στην Μπουμπού το λέει.

https://streamable.com/qxgge
 
προσπάθεια μιας νέας λέξης της Λινκ
Το "κουρτινόξυλο" από τι υλικό είναι; Δεν διακρίνεται στο βίντεο. Αν είναι μεταλλικό, να προσέχεις γιατί κάποια μέταλλα προκαλούν τοξικώσεις.

Ο κασσίτερος που βρίσκεται στο αλουμινόχαρτο, τα περιτυλίγματα τσίχλας, και τα κουτιά αναψυκτικών, είναι τοξικά για τα πουλιά. Μερικά παλαιά χάλκινα παιχνίδια και παλιά νομίσματα είναι τοξικά, όπως είναι ο ψευδάργυρος, ο οποίος μπορεί να βρεθεί σε γαλβανισμένα μέταλλα.
Περισσότερα Πως να σκοτώσετε τα πουλιά σας χωρίς προσπάθεια!

Επίσης
Δηλητηρίαση πουλιών από μόλυβδο
Πιθανοί κίνδυνοι του σπιτιού για τα πουλιά
 
Το "κουρτινόξυλο" από τι υλικό είναι; Δεν διακρίνεται στο βίντεο. Αν είναι μεταλλικό, να προσέχεις γιατί κάποια μέταλλα προκαλούν τοξικώσεις.

Μεταλλικό είναι οπότε θα το αλλάξω. Δεν το ήξερα αυτό οπότε σε χιλιο ευχαριστώ για την πληροφορία γιατί δεν υπήρχε ούτε μια στο εκατομμύριο να σκεφτώ κάτι τέτοιο
 
Αν και δεν μου αρέσει να βγαίνουν τα άπλυτα στην φόρα φρόντισα αυτή την φορά να είναι πλυμένα χα χα. Κάθε φορά που πάω να μαζέψω τα ρούχα, η Λινκ έρχεται και παίζει με τα μανταλάκια. Πρόσφατα ήρθε μόνιμα και ο αδερφός μου με την Μπουμπού και επειδή λείπουμε και οι δύο για δουλειά τα αφήνουμε μαζί. Την πρώτη εβδομάδα χωριστά όσο λείπαμε και σιγά σιγά όσο ήμασταν σπίτι άφηνα και την Λινκ εκτός κλουβιού με αποτέλεσμα να μπορούμε όταν λείπουμε να είναι στο ίδιο δωμάτιο χωρίς να τσακώνονται. Τελικά καταλήξανε να κάνουν παίζουν τα δυό τους και η Λινκ να κάνει bullying στην Μπουμπού. (Από το μη και μη η Μπουμπού κάθε φορά που πάει να παίξει μπαίνει μόνη της τιμωρία ☹ )

https://streamable.com/nhew3
 
αχου την κακομοιρα την μπουμπου, που εμπλεξε με την τρελη. την ωρα που χαιδευης την ''δυστηχη'' μπουμπου το βλεμα της λινγκ σταζη αιμα. την κουρτινα την βλεπω να κατευενη κατω. ωραιο βιντεο πραγματικα.
 
αχου την κακομοιρα την μπουμπου, που εμπλεξε με την τρελη. την ωρα που χαιδευης την ''δυστηχη'' μπουμπου το βλεμα της λινγκ σταζη αιμα. την κουρτινα την βλεπω να κατευενη κατω. ωραιο βιντεο πραγματικα.

Σε γενικές γραμμές η Λινκ κάνει μαγκίτσες αν υπάρχει επισκέπτης στο σπίτι. Αν είμαι εγώ ή ο αδερφός μου είναι και τα δύο μαζεμένα. Αν υπάρχει επισκέπτης η Μπουμπού προσπαθεί να μην ενοχλεί, όχι μόνο την Λινκ αλλά και τον επισκέπτη και η Λινκ από την άλλη προσπαθεί να επιβληθεί όπου μπορεί χα χα. Πάντως από εκεί που δεν ήξερα ότι κυριολεκτικά οι παπαγάλοι ήταν "κατοικίδια" έφτασα στο σημείο να αναρωτιέμαι αν θα μπορέσω ποτέ στο μέλλον να ζήσω χωρίς την Λινκ (και γενικά χωρίς παπαγάλο)
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Καλά, περνάτε τέλεια βλέπω!
Εγώ μπορώ να κάνω μία ερώτηση; Αυτό που κάνει με το κεφάλι στο τελευταίο βίντεο είναι κάτι που το κάνουν οι συγκεκριμένοι παπαγάλοι; Το κάνει και ο δικός μου όταν είναι μέσα στο κλουβί και χτυπάει λίγο τα κάγκελα με το ράμφος του.
 
Back
Top