Γενικά Η Λινκ παρουσιάζεται

Χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ότι το κάνουν όλοι οι παπαγάλοι
Κάποια είδη... Οι κονούρες ναι, νομίζω και τα λόρυ, δεν γνωρίζω γι΄άλλα (το κοκατού μας πχ ποτέ δεν χτυπούσε έτσι τη μύτη του).
 
;Eχει πλάκα το πως γαντζώνεται κι ανεβαίνει στο καλοριφέρ πιασμένη απο το τίποτα. 😀 Είμαστε σίγουροι ότι δεν είναι Λίνκος?

το κοκατού μας πχ ποτέ δεν χτυπούσε έτσι τη μύτη του).

Μερικά το κάνουν Σίσσυ. Η Γουίντερ μερικές φορές το κάνει αλλά μόνο σε κάθετα κάγκελα, άλλα έχω δει ακόμη και πάνω σε ανθρώπους συνήθως ζητώντας χάδια. 😛
 
Λογικά το καλοκαίρι θα μάθουμε σίγουρα για το αν είναι κοριτσάκι η όχι. Όταν την πήρα δεν είχε καθόλου δαχτυλίδι και σε δύο εβδομάδες εμφανίστηκε η άσπρη γραμμή. Μετά από λίγους μήνες δύο αν δεν κάνω λάθος έγινε όπως είναι τώρα. Επίσης οριν δύο μέρες ξεκίνησε να κρατάει το καπάκι με το ράμφος και να το χτυπάει στα κάγκελα, τοίχο, οθόνη του λαπ τοπ και γενικά όπου μπορεί για να κάνει φασαρία. στην συνέχεια χτυπάει πάντα το ράμφος και μέτα κορδωνεται.
 
katerinak Νομίζω αυτό το βίντεο θα το λατρέψεις. Βέβαια κατά τα παιχνίδια τους υπήρχε και ένα "ατύχημα". Η Μπουμπού με το πόδι της ακουμπούσε την Λινκ και όπως δεν μπορούσε να φύγει έβγαζε κραυγές χα χα. Δεν υπάρχει τραυματισμός αντιθέτως η Λινκ πλέον παίζει περισσότερο μαζί της. Ίσως το ανεβάσω όμως στο μέλλον το βίντεο για να μπορούν να δούνε και άλλοι τις συνέπειες που μπορεί να υπάρχουν σε περίπτωση που αφήνουν τα κατοικίδια χωρίς την επίβλεψη τους

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Oπως λέει και ο Αγγελος, μπορεί κάποιες φορές να έχουμε διαφορετικά ζωάκια στο σπίτι. Τότε η προσοχή μας θα πρέπει να είναι διπλή και τριπλή, και να προσπαθούμε να μειώσουμε στο ελάχιστο τις επαφές μεταξύ τους. Ακόμα και διαφορετικά είδη πουλιών μπορεί να αλληλοτραυματιστούν είτε παίζοντας, είτε κατα λάθος, είτε εκ φύσεως.

Αγγελε, αντε ρε να μάθουμε ο Λινκ ή η Λινκ 😛
 
Oπως λέει και ο Αγγελος, μπορεί κάποιες φορές να έχουμε διαφορετικά ζωάκια στο σπίτι. Τότε η προσοχή μας θα πρέπει να είναι διπλή και τριπλή, και να προσπαθούμε να μειώσουμε στο ελάχιστο τις επαφές μεταξύ τους. Ακόμα και διαφορετικά είδη πουλιών μπορεί να αλληλοτραυματιστούν είτε παίζοντας, είτε κατα λάθος, είτε εκ φύσεως.

Αγγελε, αντε ρε να μάθουμε ο Λινκ ή η Λινκ 😛

Παρά τα όσα μπορεί να πάθει η Λινκ, η Μπουμπού είναι που τα τραβάει όλα. (Νύχια στην πλάτη, δάγκωμα στην μύτη, το ειρωνικό το υφάκι της Λινκ και άλλα πολλά χα χα). Το αστείο είναι όταν η Μπουμπού προσπαθεί να προστατέψει την Λινκ από εμένα ή τον αδερφό μου. Βέβαια όλα έχουν ρίσκο αλλά μένουν τα δυό τους πλέον. Η Μπουμπού στο κρεβάτι και η Λινκ δίπλα στο κλουβί. Συχνά τα πετυχαίνω όταν επιστρέφω σπίτι να έχουν και τα κεφάλια τους κοντά. Η Μπουμπού βασικά προς το κλουβί και η Λινκ να κάθεται προς την πλευρά της ενώ το βράδυ όταν κοιμόμαστε οι 2 μας πηγαίνει από την άλλη πλευρά της πατήθρας.

takis1964 Αν δεν δούμε αυγά είναι αγόρια... Αν δούμε αυγά θα ψάξουμε να δούμε ποια νύφη μας έφεραν κρυφά όταν λείπαμε από το σπίτι χα χα
 
Παρά τα όσα μπορεί να πάθει η Λινκ, η Μπουμπού είναι που τα τραβάει όλα. (Νύχια στην πλάτη, δάγκωμα στην μύτη, το ειρωνικό το υφάκι της Λινκ και άλλα πολλά χα χα).
Πολλές φορές πάει η στάμνα για νερό... Είναι κρίμα Άγγελε, φυσικό δεν είναι κάποια φορά η Μπουμπού ν΄αντιδράσει; Θα φταίει; Όχι βέβαια 😉
 
Link the pirate.

1noubdy.webp 2zn7u4z.webp

Μιας και άλλαξα δουλειά για την σεασόν, αποφάσισα να έχω και την Λινκ μαζί μου στο καράβι που θα δουλεύω. Έχω τρεις μέρες που την παίρνω μαζί μου. Σήμερα όμως λόγο αργίας, ενώ είχα την Λινκ ελεύθερη στο σπίτι, πήγαινε πάνω στο μικρό κλουβί σαν να μου έλεγε "Ήρθε η ώρα να με πας στο πλοίο". Τελικά ότι διάβαζα για τον χαρακτήρα των παπαγάλων η Λινκ μου τα έχει ανατρέψει όλα. Όχι μόνο δεν θέλει χρόνο για να συνηθίζει τα καινούργια μέρη ή ανθρώπους αλλά παραμένει το ίδιο ήσυχη όπως ήταν πάντα. Η μόνη διαφορά είναι πως πλέον με το που θα ξυπνήσουμε πρώτα θα αρχίσει να χορεύει και μετά θα πάει να φάει.

Μερικά βίντεο.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
πολη χαρικα που ειδα την λινκ σε διακοπες, και απο την φωτο καταλαβα οτι το απολαμβανη. Ξερεις πιστευω οτι πραγματικα ειναι στο χερι μας κυριως οι παπαγαλοι που γνωριζω για αυτους λιγα πραγματα, να απολαμβανουν τις στιγμες μαζι μας. μπραβο αγγελε που η λινγκ ειναι μερος στην ζωη σου.
 
Back
Top