Γενικά Η Λινκ παρουσιάζεται

μια χαρά το απολαμβάνει το ταξίδι της 😀:)
Λινκ η καραβοκύρισσα!
(έχε της ένα πανάκι ή κάτι για να έχει λίγο ίσκιο σε περίπτωση που ζεσταθεί και θέλει να φύγει από τον ήλιο )
 
μια χαρά το απολαμβάνει το ταξίδι της 😀:)
Λινκ η καραβοκύρισσα!
(έχε της ένα πανάκι ή κάτι για να έχει λίγο ίσκιο σε περίπτωση που ζεσταθεί και θέλει να φύγει από τον ήλιο )
Της έχω και ξύλο κόντρα πλακέ να της κόβει τον αέρα και γενικά την έχω στον ίσκιο. Μάλλον είναι ο λινκ
 
Άφησα την μπύρα πάνω στο καλοριφέρ και έγλυφε τους υδρατμούς όπως ήταν παγωμένη πριν την ανοίξω. Μόλις την άνοιξα και δεν την άφηνα να πλησιάσει, για αντίποινα δεν με άφηνε να πλησιάσω το καλοριφέρ οπότε άρχισα να την πειράζω και το έβγαλα βίντεο. Ευτυχώς έχει κόψει τελείως το δάγκωμα. Σε όλες όμως τις περιπτώσεις μέχρι στιγμής ενώ πάει να με δαγκώσει με δύναμη, ξαφνικά σταματάει και με ξαφνιάζει και εμένα η συμπεριφορά της.
 
Μεταξύ μας όχι μόνο εμένα αλλά και η ίδια έχει μπερδευεί για το τι "είδος" είναι.

Αντί να "μιλάει" κελαηδάει σαν καναρίνι. Πλέον μιμείται και τους γλάρους, καρακάξες. Σαν να μην φτάνουν αυτά εξακολουθεί να κάνει και την νυχτερίδα.

tinypic-no-longer-available.jpg
 
Βέβαια αυτό που πραγματικά θα χω να θυμάμαι πλέον σε όλη μου την ζωή είναι ότι θέλει να γίνει και οδοντίατρος. Γύρισα από την δουλειά πριν 3 μέρες και την άφησα στο δωμάτιο να κάνει την βόλτα της. Εμένα όμως με πήρε ο ύπνος. Ξαφνικά ένιωσα να μου τραβάει με το ράμφος της το δόντι μου και όπως ξυπνάω με κοιτάζει με ένα βλέμμα σαν να μου λέει "μην κουνιέσαι" και το δαγκώνει πάλι χα χα χα χα
 
Να τον/την χαίρεσαι. Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω και εγώ ringneck αλλά δεν βρίσκω από που να αγοράσω. Μήπως ξέρεις κανέναν εκτροφεα η petshop να μου προτείνεις;
 
Να τον/την χαίρεσαι. Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω και εγώ ringneck αλλά δεν βρίσκω από που να αγοράσω. Μήπως ξέρεις κανέναν εκτροφεα η petshop να μου προτείνεις;
Έψαχνα για μια φίλη αλεξανδρινό και βρήκα σε ένα πετ σοπ στην Λευκάδα. Farma λέγεται το μαγαζί. Μπορείς να το βρεις στο φεις η στο γοογκλ. Αν δεν το βρεις μπορώ να σου δώσω τον αριθμό του μαγαζιού
 
Σε ευχαριστώ θα το ψάξω. Και κάτι ακόμα επειδή ξέρω πως τα ringneck δαγκώνουν δυνατά και συχνά, εσύ ειχες ποτε κάποιο θέμα σαν αυτόν με την/τον link αν ναι μπορείς να μου πεις πως το αντιμετώπισες γιατί αυτό είναι που με αγχώνει σε αυτήν την ράτσα.
 
και κάτι ακόμα επειδή ξέρω πως τα ringneck δαγκώνουν δυνατά και συχνά, εσύ ειχες ποτε κάποιο θέμα σαν αυτόν με την/τον link αν ναι μπορείς να μου πεις πως το αντιμετώπισες γιατί αυτό είναι που με αγχώνει σε αυτήν την ράτσα.
Αυτή την ερώτηση είναι καλύτερα να την κανεις γενικότερα προς όλους στο φόρουμ της φροντίδας των παπαγάλων όπου θα μπορεί να συμμετέχει και ο @seemsfunny για να σου πει τη δική του εμπειρία. Το συγκεκριμένο θέμα αφορά την παρουσίαση της Λινκ.
 
Άφησα την μπύρα πάνω στο καλοριφέρ και έγλυφε τους υδρατμούς όπως ήταν παγωμένη πριν την ανοίξω. Μόλις την άνοιξα και δεν την άφηνα να πλησιάσει, για αντίποινα δεν με άφηνε να πλησιάσω το καλοριφέρ *οπότε άρχισα να την πειράζω και το έβγαλα βίντεο.
Ξαφνικά ένιωσα να μου **τραβάει με το ράμφος της το δόντι μου και όπως ξυπνάω με κοιτάζει με ένα βλέμμα σαν να μου λέει "μην κουνιέσαι" και το δαγκώνει πάλι χα χα χα χα
:)*Κόψε αυτά τα ''πειράγματα'' Άγγελε, το προκαλείς και δεν θα φταίει να σου κόψει καμιά ξεγυρισμένη🙄
... Όταν δε συμβεί αυτό, με τι 😛''μούτρα'' θα την ''μαλώσεις'' ; 😉:D
**Μικροί-μεγάλοι δείχνουν μεγάλη αδυναμία στην εξερεύνηση στομάτων-δοντιών κτλ Αφού σ΄έπιασε στον ύπνο, μπορεί να κάνει ότι νομίζει το πουλί! 😛
 
:)*Κόψε αυτά τα ''πειράγματα'' Άγγελε, το προκαλείς και δεν θα φταίει να σου κόψει καμιά ξεγυρισμένη🙄
... Όταν δε συμβεί αυτό, με τι 😛''μούτρα'' θα την ''μαλώσεις'' ; 😉:D
**Μικροί-μεγάλοι δείχνουν μεγάλη αδυναμία στην εξερεύνηση στομάτων-δοντιών κτλ Αφού σ΄έπιασε στον ύπνο, μπορεί να κάνει ότι νομίζει το πουλί! 😛
Είτε σκυλί είτε γατί είτε παπαγάλος είτε άνθρωπος ότι κι αν μου κάνει δεν αντιδρώ ποτέ με φωνές και γενικά γελάω. Ειδικά όταν η αντιδράση τους έχει αστείο ύφος. Γενικά όμως η αποδοχή στο να κάνουν ζημιές φέρνει το αποτέλεσμα του να μην κάνουν ζημιές. Π.χ η λινκ μέχρι στιγμής δεν έχει κάνει κάτι. Ούτε φασαρία ούτε ζημιές, ούτε δαγκώνει ενώ κάποιες φορές θα έπρεπε
 
Χθες και σήμερα είχαμε μια φωτογράφηση. Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι η λινκ έκανε το σφύριγμα που κάνουμε όταν μας αρέσει μια κοπέλα κάθε φορά που η κοπέλα περνούσε δίπλα από το κλουβί. Νομίζω θα μου κλέψει τα "τυχερά" μου

tinypic-no-longer-available.jpg
 
Η βασια φταίει για όλα. Εκεί που έλεγα ο λινκ άρχισε να μου λέει ότι είναι κοριτσάκι και πάνω που συνήθισα να λέω η λινκ πρέπει να το αλλάξω πάλι. Η αλήθεια είναι ότι το δαχτυλίδι μου μοιάζει ίδιο αλλά λογικά φταίει το ότι τον βλέπω κάθε μέρα. Ένας ακόμη λόγος που πιστεύω ότι είναι κορίτσι είναι επειδή ακόμη δεν μίλησε. Βέβαια κάνει με μεγάλη επιτυχία τον γλάρο και την καρακάξα.
 
Back
Top