Γενικά Η Λινκ παρουσιάζεται

Τελικά το μπρόκολο είναι από τα αγαπημένα της.

tinypic-no-longer-available.jpg
 
θα ειχε πολη ενδιαφερον η ελληνικη εκδοση κλιπακι με τον λινκ και το μπροκολο, με μουσικη υποκρουση με κλαρινα η την παραδοσιακη υπηρωτικη μουσικη, και να μας το παρουσιασης. εχω επιρεαστη θετικα με τον ερικ και την τσιριδα της μαμας του, που αν ημουν μουσικος παραγωγος θα το εκανα το χιτ του καλοκαιριου. Νομιζω σε αυτην την παρουσιαση εδωσες ρεστα.
 
θα ειχε πολη ενδιαφερον η ελληνικη εκδοση κλιπακι με τον λινκ και το μπροκολο, με μουσικη υποκρουση με κλαρινα η την παραδοσιακη υπηρωτικη μουσικη, και να μας το παρουσιασης.

Για σήμερα είναι ότι καλύτερο μπορούσα να βγάλω μέχρι να γυρίσω απ την δουλειά. Βέβαια το ότι πήγε να κάτσει στο δέντρο πάνω στο κάδρο με έκανε και γέλασα.

Πλέον θα μπορώ και να την ακούω για παραπάνω από 3-4 φορές την ημέρα αν θα βάζω το βίντεο να παίζει. (Χθες και προχθές δεν ακούστηκε ούτε μια φορά. Μήπως έπιασα το τζόκερ και δεν το ξέρω😉 )

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τέλεια περνάτε μπράβο σας! Τελικά το μπροκολάκι σταθερή αξία και για σας. Οπως και τα καδρα, ο δικος μου δεν παει να κατσει επανω αλλα θελει να τον πηγαίνω κοντα να τα περιεργάζεται με τις ώρες.
 
Τέλεια περνάτε μπράβο σας! Τελικά το μπροκολάκι σταθερή αξία και για σας. Οπως και τα καδρα, ο δικος μου δεν παει να κατσει επανω αλλα θελει να τον πηγαίνω κοντα να τα περιεργάζεται με τις ώρες.
Αν ήξερα ότι τρώει το μπρόκολο θα είχα πάρει παπαγάλο από μικρός ώστε να γλιτώσω την γκρίνια της Ελληνίδας μάνας χα χα. Η αλήθεια είναι ότι ακολούθησα την συμβουλή σου. Της έδειξα ότι η πατήθρα σημαίνει έξοδο από το κλουβί και δεν ασχολούμαι καθόλου όταν βγαίνει. Την αφήνω να επιλέξει μόνη της που θα πάει και πόσο θα κάτσει. Σε κάθε βόλτα όμως βλέπω ότι κάνει περισσότερες βόλτες προς την γωνία που κάθομαι με το λαπ τοπ (ακριβώς κάτω από το κάδρο). Νομίζω σύντομα θα είναι και στον ώμο μου τις ώρες που χαζευω στο λαπ τοπ.
 
Παρακολουθώ το θέμα σου και ας μην γράφω. Πιστεύω ότι χτίζεις ιδανικά την σχέση σας.

Συνέχισε έτσι.

ΥΓ Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σε "ζηλεύω"(με την καλή έννοια). Περιμένω να έρθει το δικό μου για να περάσω όλη αυτή την φάση του να έρθουμε κοντά και να χτίσουμε την σχέση μας.
 
ΥΓ Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σε "ζηλεύω"(με την καλή έννοια). Περιμένω να έρθει το δικό μου για να περάσω όλη αυτή την φάση του να έρθουμε κοντά και να χτίσουμε την σχέση μας.

Αυτή η ζήλια είναι αλυσίδα Χρήστο. Κι εγώ όταν έβλεπα τον Ερνέστο το ίδιο ένιωθα αλλά ακόμη τον έχω πρότυπο γιατί μου άρεσε στις φώτος που έβλεπα πως αντιδρούσε. Γενικά όμως λόγο δουλειάς απουσιάζω καθημερινά αρκετές ώρες από το σπίτι και έτσι έχω ελάχιστες ώρες για να ασχοληθώ με την Λινκ. Αυτό όμως δεν είναι πρόβλημα για να μου κάνει τα "χατήρια" που θέλω. Οπότε εσύ θα τα πετύχεις σε λιγότερο χρονικό διάστημα.
 
Ήδη δείχνει να έχει συνηθίσει την παρουσία σου και το χώρο, άρα δεν απέχει πολύ και η στενή προσωπική επαφή. Και μόνο η περιέργεια θα την οδηγήσει κοντά σου να δει τι ειναι τουτο το "μηχάνημα του διαόλου" που κάθεσαι 😀
 
Ήδη δείχνει να έχει συνηθίσει την παρουσία σου και το χώρο, άρα δεν απέχει πολύ και η στενή προσωπική επαφή. Και μόνο η περιέργεια θα την οδηγήσει κοντά σου να δει τι ειναι τουτο το "μηχάνημα του διαόλου" που κάθεσαι 😀

χα χα χα χα χα πιο πιθανό είναι τώρα που αφήνω το κλουβί ανοιχτό και της γυρίζω την πλάτη όπως τρώω να έρθει να μου φάει την μπουκιά και να φύγει παρά να ασχοληθεί με εμένα χα χα χα
 
Αυτή η ζήλια είναι αλυσίδα Χρήστο. Κι εγώ όταν έβλεπα τον Ερνέστο το ίδιο ένιωθα αλλά ακόμη τον έχω πρότυπο γιατί μου άρεσε στις φώτος που έβλεπα πως αντιδρούσε. Γενικά όμως λόγο δουλειάς απουσιάζω καθημερινά αρκετές ώρες από το σπίτι και έτσι έχω ελάχιστες ώρες για να ασχοληθώ με την Λινκ. Αυτό όμως δεν είναι πρόβλημα για να μου κάνει τα "χατήρια" που θέλω. Οπότε εσύ θα τα πετύχεις σε λιγότερο χρονικό διάστημα.
Σύντομα κοντά σας και η Λινκ η αισθητικός προσώπου με νέες ιδέες για το βγαλσιμο φρυδιών. Ωπ, ας σταθω λίγο στη μύτη να κανω καλη δουλεια
View media item 20874
 
Αυτά έχει ο Ερνέστο! Κι όταν κοιμάσαι έρχεται κάθεται πάνω σου; Εννοώ αν π.χ σε πάρει ο ύπνος στον καναπέ το μεσημέρι
 
Θα έρθει αν και δεν τολμώ να με παρει ο ύπνος μη γίνει κανα "κακό". Γενικότερα είναι πολύ κοινωνικά και θέλουν να ειναι μαζι με τους ανθρώπους που βρίσκονται στο χώρο τους και να μην νιώθουν "παρατημένα".
 
Τώρα είμαστε στην φάση όπου βγαίνει και μπαίνει στο κλουβί μόνη της. Στην καλύτερη θα πετάξει και δύο λεπτά και μετά πάλι μέσα έξω στο κλουβί. Βέβαια μερικές φορές κάθεται στο πάνω μέρος. Χθες μέρες όμως αφού είχα ανοιχτό το κλουβί για 6 ώρες και δεν βγήκε όταν τελικά το πήρε απόφαση ήρθε ένας φίλος μου στο σπίτ ιγια καφέ. Την άφησα να μείνει εκτός κλουβιού όπως ήταν και μπήκε από μόνη της μέσα παρά το γεγονός ότι δεν ασχοληθήκαμε καθόλου μαζί της. Γενικά όμως κάθε μέρα που έχει περισσότερη ελευθερία μπορώ να πω ότι είναι σαν να διαβάζει όλο και περισσότερο το μυαλό μου. Το μόνο που φοβάμαι όμως όπως και εσύ είναι αν με πάρει ο ύπνος και μείνει εκτός κλουβιού.
 
αγγελε καλησπερα. Πραγματικα νομιζω οτι η σχεση σου με τον λινγκ ειναι αψογη. αυτο που νομιζω οτι ηταν το αλφα και το ωμεγα στην σχεση σας, ηταν οτι δεν τον πιεσες σε κανενα σημειο, τον αφησες να εξερευνηση τον κοσμο γυρω του χωρις πιεσεις και φοβικα συνδρομα. Ποσο σημαντικο ειναι να το κατανοησουμε αυτο, να καταλαβουμε οτι δεν εχουμε διπλα μας ρομποτ, και ποσο φοβερη αισθηση θα μου επιτρεψης η αισθηση της παντελους ελειψης φοβιας. Θα σου πω μια μικρη ιστορια, που για εμενα ηταν η αρχη της αλαγης της σχεσης μου με αυτα τα υπεροχα πλασματα. μια γνωστη μου, πριν περιπου τρισημηση χρονια, μου ειπε οτι θα αγοραση εναν σκαρλετ μακαο που ειχε καποιος, σε συνθηκες πραγματικα λυπηρες. Ο σκαρλετ ηταν ειδη περιπου δεκα χρονων. ημουν αντιθετος και της το ειπα. Ο παπαγαλος ζουσε απομωνομενος χρονια σ'ενα παλιο κοτετσι, δεν ξερω την τον ταιζε, μεσα στην δησοδια, και στα βρισιδια του ιδιοκτητη του. την ημερα που θα τον επερνε μου ζητησε να παμε μαζι. Ο ιδιοκτητης του της ειπε βρες τροπο να τον παρεις διοτι εγω δεν τον πλησιαζω. της ειπα πως θα τον παρουμε θα μας φαει. Οταν φτασαμε στον χωρο, ο κυριος μας ειπε μην βραδιασετε, παρτε τον και να τσακιστη να φυγη απο εδω. ειχαμε παρει ενα κλουβι σκυλου μαζι αυτο που μιαζη με κλουβι, εκατσε η κοπελα του μιλησε αρκετη ωρα, και οταν ανοιξε την σιτα ο παπαγαλος μπηκε αμεσως μεσα. σαν να ηθελε να λητροθη. τρισημηση χρονια μετα αυτο το πλασμα ξανα ζη. ενοιωσε την αγαπη την υπομονη, και το βασικο ξανα εμπιστευτηκε ανθρωπο. αυτο που μου ελεγε η φιλη μου συνεχεια αυτο το πλασμα εχει αναγκη απο ηρεμια. αυτο λοιπον νομιζω ειναι ενα απο τα μυστικα για να ερθουν και τα υπολοιπα. σημερα με επιασε το μπαμπαλισμα.
 
Έκτορα το ποσο νευρίασα απο την περιγραφή σου και το τι ελεγε ο τυπος για το πουλι δεν περιγραφεται. Εγώ δεν ξερω αν θα κρατιομουνα να μην τον μουντάρω.
Και παλι βλεπω την τραγικη κατασταση της ζωοφιλίας στην Ελλαδα με την πληρη έλλειψη δικαιοσύνης για ολα αυτα τα πλασματα. Σε αλλες χώρες θα υπηρχε αστυνομία ζώων που θα έπαιρνε το πουλάκι και θα χαράτσωνε γερά τον βασανιστή του. Μεγάλη κουβέντα τελος παντων, συγνώμη Άγγελε που μπηκα σφήνα με άσχετη κουβέντα στο θέμα σου.
 
Έκτορα τα ζώα σε αντίθεση με τα δίποδα ζώα (ανθρώπους), όταν νιώσουν την κακία απομακρύνονται. Όταν πάλι νιώσουν αγάπη πλησιάζουν. Το να βαρεθεί κάποιος το κατοικίδιο του ή να το βλέπει ως αγγαρεία επειδή κάποιο μέλος της οικογένειας του το "φόρτωσε" δεν σημαίνει ότι πρέπει να αφεθεί ελεύθερο ή να παρατηθεί σε κάποια γωνία του χωραφιού. Δυστυχώς όμως οι περισσότεροι αγοράζουν κατοικίδια γιατί είδαν ένα βίντεο στο youtube ή για να ρίξουν μια κοπέλα και όταν δούνε ότι η καθημερινότητα είναι λίγο διαφορετική από αυτή που περίμεναν τότε τα ζώα καταλήγουν όπως ο παπαγάλος. Ευτυχώς όμως πάντα υπάρχουν και άνθρωποι όπου μας δείχνουν πως υπάρχει ακόμη ανθρωπιά.
 
Την Μπουμπού την έχουμε μέσα στο σπίτι. Από την πρώτη μέρα που την βρήκαμε στο δρόμο μέχρι και σήμερα. Όταν ο κόσμος ερχόταν στο σπίτι για καφέ και ζητούσε να βγάλουμε ευγενικά το "σκυλί" στο μπαλκόνι εγώ απαντούσα ευγενικά μπορείτε να πιείτε εσείς τον καφέ στο μπαλκόνι και η Μπουμπού να μείνει μέσα. Όταν πάλι άκουγα πως γεμίζει το σπίτι τρίχες και όλα τα σχετικά απαντούσα ότι δεν μας πέφτει ο κώλος αν αντί για 1 φορά την εβδομάδα που βάζετε εσείς ηλεκτρική σκούπα εμείς θα την βάλουμε δύο ή και τρεις φορές την ημέρα για να έχουμε την Μπουμπού μαζί μας. Με απλά λόγια πάντα έβαζα και θα βάζω τα ζώα πάνω από τους ανθρώπους γιατί δεν κρίνουν ή δεν απαιτούν από τους "ανθρώπους" που μας επισκέπτονται στο σπίτι πράγματα. Όσον αφορά την φοβία ή το ότι σιχαίνονται τις ζώα υπάρχει και για αυτό λύση. Αντί να έρθουν σπίτι μου να με καλέσουν στο δικό τους... αλλά δύσκολο στις μέρες μας να ανοίξει κάποιος το σπιτικό του έστω και για έναν απλό καφέ. Το να γράψει όμως τις μαλακίες του στο φεις και να κατηγορήσει 1002 πράγματα χωρίς να υπάρχει λόγος είναι απλή καθημερινότητα.

tinypic-no-longer-available.jpg


Μεγάλη κουβέντα τελος παντων, συγνώμη Άγγελε που μπηκα σφήνα με άσχετη κουβέντα στο θέμα σου.

χα χα 3 λέξεις δεν αντέχω στην ζωή μου. Συγνώμη, ευχαριστώ και παρακαλώ. Είμαι της άποψης ότι αυτές οι λέξεις (αν και τις χρησιμοποιώ σχετικά συχνά) είναι για άγνωστα άτομα αλλά επειδή έχω σκοπό για αρκετούς μήνες ή και χρόνια να σας ζαλίζω εδώ στο φόρουμ προτιμώ να τις αποφεύγουμε. Μια παρέα είμαστε και όση περισσότερη κουβέντα γίνεται τόσο πιο ευχάριστα περνάει η ώρα οπότε να σχολιάσεις πάντα ελευθερα ακόμη κι αν οι απόψεις σου είναι αντίθετες ή ενοχλητικές ή οτιδήποτε σε μελλοντικά θέματα.
 
Back
Top