Γενικά Η Μυρτώ, το πρώτο μου κοκατίλ

Σιγουρα θελει το χρονο της και θα βγει οταν θελει αυτη 😀! Μια χαρα παντως μπραβο σας! Μπορεις να τη δελεασεις με κεχρι στο χερι!

Κεχρι δεν της εχω δωσει - παρει ποτε. Δημητριακο ειναι ετσι, Θα παω να παρω αν οχι αυριο στις επομενες. Να φανταστω ειναι απο τις αγαπημενες λιχουδιες των κοκατιλ;

Εδιτ τωρα βλεπω οτι μαλλον της εχω δωσει απο μιξεις σποριων που αγοραζω για τροφη.Θα κοιταξω να βρω ομως σε τσαμπι.
[automerge]1548023835[/automerge]
Για την ιστορία η συσκευασμένη ποικιλία που παίρνω απο τα ΑΒ εχει κεχρι (αν βλεπω καλα)

https://www.ab.gr/click2shop/Gia-ka.../Trofi/TROFI-GIA-PAPAGALAKIA-500-GR/p/7148148
 
Τελευταία επεξεργασία:
Για την ιστορία η συσκευασμένη ποικιλία που παίρνω απο τα ΑΒ εχει κεχρι (αν βλεπω καλα)
https://www.ab.gr/click2shop/Gia-ka.../Trofi/TROFI-GIA-PAPAGALAKIA-500-GR/p/7148148

Γενικά υπάρχουν πολλές τροφές ειδικές για κοκατίλ, που περιέχουν μεγαλύτερη ποικιλία σπόρων...
Και αν θες, ψάξε λίγο και πέλλετς συμπληρωματικά.
 
Το καλό με το νέο κλουβί είναι πως τις 2 ταΐστρες που έχει κλειδώνουν και δεν κουνιούνται όποτε την μια την έκανα ποτίστρα ( καταργώντας την άλλη την κλασική ) σημερα την ειδα να πλένεται μαλλον.


Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Ψαχνοντας να βρουμε εναν νεο ηχο κλησης για το κινητο μου

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πηρα και καποια πραγματακια σημερα, Miller - μια κουνια και ενα σουπιοκοκκαλο τα τοποθετησα το μεσημερι πριν καμια ωρα που γυρισα σπιτι ειδα οτι το σουπιο κοκκαλο το εκανε ηδη testdrive

60280

60281

Ειχα και καποιες προοδους. Πλεον δεν την βγαζω απο το κλουβι παιζοντας βιντεο κοκατιλ αλλα βαζοντας το χερι μεσα ανεβαινει πανω και το τραβαω εξω . ( Αυτο το δοκιμαζα και πριν ανεβαινε στο χερι αλλα μολις πηγαινα να το βγαλω απο το κλουβι πιανοταν απο το πορτακι και εμενε μεσα)
 
αλλα μολις πηγαινα να το βγαλω απο το κλουβι πιανοταν απο το πορτακι και εμενε μεσα
Σε λίγο θα πάθεις το αντίθετο... Μόλις πάω να τον βάλω, ακούγεται το "τακ"= πιάσιμο ράμφους και ξανά έξω 😱
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πολυ κελάηδημα πάντως ειδικά απ όταν την έβαλα στο νέο κλουβί. Κάθεται στο ενα ποδι με κοιταζει και τραγουδάει. Δεν με ενοχλει αλλα σκεφτομαι μηπως εχω κανει λαθος που της εβαζα βιντεο με κοκατιλς και ακουγε συχνα πυκνα. ( γενικα ετσι κανουν ; ) Αν με παρει κανεις τηλεφωνο στο κινητο το απαντάω βάζοντας το ανοιχτή ακροαση μεσα στο σπιτι και τοτε ξεκινα το δυνατο σόλο :D
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
🦜
 

Της εφτιαξα και αλλο (απο καλαμακια) και με το που το εβαλα στο κλουβι σημερα ασχολειται συχνα πυκνα.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Ερώτηση παιδιά.


Εχει βγαλει 2 -3 -4 φτερα (και λιγα πουπουλα) τις τελευταίες 3-4 μερες χωρίς ίχνη αίματος στο τελος και λογικα τωρα ειναι 8 -9 μηνων, Συμπεριφορα ιδια δραστηρια τρωει και ισως τραγουδαει λιγο περισσοτερο. Να περναει πτεροροια; Η έτυχε;

60627
 
Ναι φαίνεται να περνάει την πρώτη της πτερόροια. 😉

Βάλε παιχνίδια, φτιάξε μπόλικα και βάλε τα σε διάφορα σημεία. Επίσης πάρε καμιά καλή πατήθρα, αυτές δεν είναι καλές για τα πέλματά τους μακροχρόνια. https://community.petbirds.gr/threads/Πατήθρες-από-φυσικό-ξύλο-ελιάς.18223/

Τέτοιες θα βρεις και σε μαγαζιά
60628
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top