Αναπαραγωγή Η κανάρα μου έφτιαξε φωλιά και θα γεννήσει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tzefri
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
τι τσόφλι; από την αυγοτροφή σου είναι; Τα τσόφλια πρέπει να τα χτυπάς στο μούλτι να γίνονται ψιλά ψιλά πως έχει μέγεθος πεντάλεπτου; Την φωλιά την κοίταξες; Μήπως έσκασε πουλάκι;
 
  • Like
Αντιδράσεις: tzefri
Ενα ξεχασμενο τσοφλι ενος αυγου κοτας ειναι.
Ο πιπις χαλαει κοσμο.
 
Η Πίπα κλωσσάει κανονικά; Ο Πίπης προφανώς είναι καλύτερα. Σε προβληματίζει κάτι ή απλά λες ότι όλα πάνε καλά; Το παλιό τσόφλι, με την πρώτη ευκαιρία πέτα το, μην την αναστατώσεις όταν το κρατάει, κάποια στιγμή που θα το βρεις πεταμένο. Δεν μπορώ να καταλάβω πως ξέμεινε το τσόφλι.
 
Αφιυ εχω να καθαρισω 2 βδομαδες.η πιπα κλωσσαει κανονικοτατα.
 
Για οσους φιλους ρωτανε τι κανει η πιπα, καλα ειναι αλλα δεν εκανε θεραπεια. Θα φροντησω εαν βγουνε μικρα την θεραπεια ολων των μελων αμ οχι τοτε μονο της πιπας κ τ πιπι και τοτε θα ξανασευγαρωσει.
Τζεφρι μιλησε. Ουγκ!

Υγ. Δεν υπαρχει περιπτωση να μη κολλησε και η ιδια. Κριμα αλλα θα δουμε με τη μελλοντικη θεραπεια τι θα γινει.
 
Μπράβο χαίρομαι πολύ ! Πότε περιμένουμε τώρα να βγει πουλάκι;
 
  • Like
Αντιδράσεις: tzefri
Παιδια ο πιπις λαλησε!
Εχει μουδιασει, παραλυσει το κλουβι ειναι γεματο πουπουλα και εχει αιμα στη φτερουγα. Δεν ξερω τι συναιβει! Ελειπα
Το πουλι ηταν εξω. Ολα εγιναν μεσα σε μια ωρα.η δεχθηκε επιθεση απο γατα η τον επιασε η ιβερμεκτινη. Πως αντιδραμε τωρα;
 
Ο πιπης δεχτηκε επιθεση βαλτον μεσα στο σπιτι γιατι αυτο που του επιτεθηκε θα επιστρεψει...
 
οπωσδήποτε επίθεση από γάτα. καλά έχει πρόσβαση η γάτα στα κλουβιά σου; Πιάστο μαλακά και δες που έχει ματώσει και βάλτο σε σκοτεινό ήσυχο μέρος. έχει σοκαριστεί αν έχει και τραύμα πρέπει να ησυχάσει. αλλά πρώτα δες που αιμορραγεί
 
  • Like
Αντιδράσεις: tzefri
Μπορει να μην ηταν γατα γιατι πιστευω οτι η γατα θα εριχνε το κλουβι...
 
  • Like
Αντιδράσεις: tzefri
καναρίνι μόνο του πως να βγει από το κλουβί; και φάρμακο πότε του έδωσες; δεν μας είπες κάτι τέτοιο μέρες τώρα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: tzefri
Σοκ παιδια!
Δε μπορω να γραψω αλλα. Τα λεμε αυριο ελπιζω με καλα νεα.
 
Καλημερα.
Ο πιπις εχει μια φτερουγα κι ενα ποδι σπασμενο. Κατι πηρε για τροφη και ποση. Τι μπορω να κανω. Δεν ειναι λουφασμενος παρα μονο ειναι κατω. Του εχω βαλει αυγοτροφη και σπορια κατω. Τα ευχαριστα ειναι οτι εχουμε ενα μικρουλι απο σημερα στη παρεα.
 
Back
Top