Αναπαραγωγή Η κανάρα μου έφτιαξε φωλιά και θα γεννήσει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tzefri
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
ΡΙΠ ΠΙΠΙ.
ΠΑΝΕ 120 ΕΥΡΩ ΤΖΑΜΠΑ ΣΤΟΝ ΠΤΗΝΙΑΤΡΟ. ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ.χΑΛΑΛΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.
Ασ ζουσες ομως να γμωρισεις τα παιδια σου. Ειναι πανεμορφα.
 
Υπαρχει περιπτωση να σου ζητησε ενας πτηνιατρος 120 ευρο για καναρινι και εσυ να τα εδωσες;
 
Κρίμα Αρτέμη, ήταν άτυχος ο Πίπης. ☹ τα μωρά και η μάνα πως πάνε; βάλε καμιά φωτογραφία μόλις μπορέσεις.
 
Αχ, βρε Αρτέμη μου! Κρίμα το καναρινάκι σου! Εσύ πάντως έκανες ότι μπορούσες για να ξαναβρεί την υγειά του! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εμένα πρόσφατα μου πέθανε η μοναδική θηλυκιά που είχα και τώρα χωρίς θηλυκό δεν μπορώ να ξαναβάλω για αναπαραγωγή τα καναρίνια μου και είχα κάνει τόσα σχέδια για να βγάλω μικρά. Τελικά, όμως από τι πέθανε; Η υπόλοιπη οικογένεια, πώς τα πάει; Μεγαλώνουν τα μικράκια; Εύχομαι ένα από αυτά να μοιάσει πολύ στον αρσενικό σου και να γίνει ένα υπέροχο αρσενικό, για να σου τον θυμίζει! Καλή συνέχεια σου εύχομαι και πάλι λυπάμαι για τον Πίπη σου! Φιλικά Αμβρόσιος!
 
Υπαρχει περιπτωση να σου ζητησε ενας πτηνιατρος 120 ευρο για καναρινι και εσυ να τα εδωσες;
Άσε Νίκο ότι θέλουνε ζητάνε, έτυχε και σε εμένα κάθε φορά να ζητάει πόσα λεφτά και στο τέλος ήταν ένα σεβαστό ποσό ώσπου σταμάτησα να πηγαίνω. Κρίμα βρε Αρτέμη λυπάμαι.
 
αχιλλεα 120 ευρο για καναρινι δν υπαρχει περιπτωση να ζητησε και σιγουρα δεν υπαρχει περιπτωση να τα δωσε... υπερβολικο το ακουω...
 
Νομίζω ότι τον πήγε δύο φορές παιδιά γιατί πριν την επίθεση ήταν άρρωστο και είχε ξαναπάει. Θα μας πει βέβαια αλλά έτσι θυμάμαι.
 
Εγώ πλήρωνα την κάθε επίσκεψη 40 ή 45 ευρώ και τα φάρμακα χωριστά, πήγα 3 φορές και μόνο την 3η δεν πήρε λεφτά και συν 35 που χρειάστηκε μια βιοψία, οπότε κάνε μια εκτίμηση.. Και φαντάσου δεν έβγαλα άκρη και για αυτό σταμάτησα να το πηγαίνω.
 
Φαρμακα και επισκεψεις 120 ε

Ρε παδια γιατι η πιπα δεν ακουμπαει ρην αυγοτροφη που μου προτεινατε παρα μονο τρωει τα υπολοιπα αυγο σπορους μηλο χορτα;
 
Ίσως επειδή δεν την ξέρει από πριν και στην φάση που βρίσκεται δεν τολμάει δοκιμές. Πως πάνε τα μωράκια; βγήκε κάποιο ακόμα; Μεγάλωσε το πρώτο;
 
λυπαμαι πολυ για το πουλακι σου
πριν τι του εδινες δεν του εδινες αυγοτροφη
 
Φαρμακα και επισκεψεις 120 ε

Ρε παδια γιατι η πιπα δεν ακουμπαει ρην αυγοτροφη που μου προτεινατε παρα μονο τρωει τα υπολοιπα αυγο σπορους μηλο χορτα;
Μήπως δεν είναι αρκετά στεγνή και είναι σαν πάστα; Αν ναι πρόσθεσε και άλλο ψωμί.
 
Ολα καλα παιδια.
Πως μπορω να ανεβαζω μια ολοκληρη φωτο παιδια;
 
όταν την ανεβάζεις σε ρωτάει κάτω δεξιά αν θέλεις αν είναι μεγάλη
 
δεν έχεις άλλη μηχανή; ή προσπάθησε με κάποιο σάιτ φωτογραφιών να βάλεις το λινκ εδώ
 
Γι αυτό μάλλον σου λέει πολύ μεγάλη η φώτο... Μη βάζεις μήλο και χόρτα στο κλουβί από τώρα! Τα μωρά είναι πολύ μικρά και θα τους προκαλέσουν διάρροια! Αφού δεν πλησιάζει την αυγοτροφή, βράσε για 15 λεπτά ένα αυγό λιώστο με το πηρούνι και δώστης το να φάει και να ταίζει και τα μωρά... Πόσα μωρά βγήκαν από τα αυγά;
 
Back
Top