Αναπαραγωγή Η κανάρα μου έφτιαξε φωλιά και θα γεννήσει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tzefri
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
"http://photofunia.com/view/jsDx2ki_YlUiClN7JRmAWg"
ειναι σχεδον ετοιμη..
 
Προσπαθω να σας δειξω φωτο με μικρα και την καινουρια κλουβα μου και δε γινετε! Το παραταω
 
καλά για πες μας πόσα βγήκαν; Τα ταίζει η Πίπα; Πως είναι;
 
5 βγηκα. Τα ταιζει. Βγηκαν με 2 μερες διαφορα. Τα 3 ειναι μαυρα τα δυο κιτρινα.η πιπα κραταει τη φωλια καθαρη. Τα ταιζει καλα.
 
Την αυγοτροφή που τους φτιάχνεις τη δίνει η κανάρα στα μικρά; Είναι όλα ταισμένα; 5 μου κάνουν πολλά για να τα βγάλει πέρα μόνη της... Μπορεί να χρειαστεί να βοηθήσεις και εσύ στο τάισμα...
 
Τα 3 ειναι μπαμπατσικα, τα 2 ειναι πιο μικρα. Θα ηθελα να ανοιξω ενα θεμα με τον τιτλο Απο πια ηλικια επιτρεπετε η χρηση φαρμακων στους νεοσσους;
Δεν ξεχνω οτι εχουν κολλησει ακαρεα ναουμ.
 
πως είσαι σίγουρος ότι έχουν κολλήσει ακάρεα;
 
Άνοιξε το! Εδώ: Ασθένειες Καναρινιών και πάτα πάνω δεξιά που λέει νέο θέμα.
Αρτέμη πόσο σίγουρο είναι ότι ο Πίπης είχε ακάρεα και ότι κόλλησε και η Πίπα; Πρέπει να βεβαιωθείς πρώτα γι αυτό και μετά να δώσεις στα μωρά τα φάρμακα που πρέπει...

Αν τα δύο είναι πιο μικρά και δεν ζητάνε φαγητό τότε μπορεί να μην τα καταφέρουν... Μήπως πρέπει να τα ταίσεις τα συγκεκριμένα λίγο και εσύ;
 
Ψυχές μου! Σαν να μου φαίνεται ότι θα γίνουν ανοιχτόχρωμα... Ρίξε ψειρόσκονη στη φωλιά για να μην πλησιάσουν ψείρες!
 
Λες αλικη;
Δεν υπαρχει δοβος δηλητηριασης;
 
τι τρυφερή σκηνή! Να σου ζήσουν. αν ρίξεις ψειρόσκονη, να προσέξεις που θα πάει μην δημιουργηθεί αναπνευστικό πρόβλημα στα μωρά
 
  • Like
Αντιδράσεις: tzefri
Θελω να σας δειξω και τη κλουβαρα που εφτιαξαμε 110-50-50 αλλα δεν ανεβαινει.
 
Η φωτογραφία είναι μεγαλύτερη από 100ΚΒ γι' αυτό και δεν ανεβαίνει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: tzefri
Την ανεβασα αβαταρ. Αποψε ετοιμαστηκε.
 
Εχει 2 πορτες, χωρισμα, βασεις αλουμινιου, συρταρια με λαμαρινα, εξωτερικο πλαστικο πλεγμα κτλ
 
βγάλε άλλες πιο μικρές ή κάνε λογαριασμό όπως σου είπα και βάλε μας το λινκ
 
  • Like
Αντιδράσεις: tzefri
Back
Top