Γενικά Η νέα παρέα του Μάριου ένα πράσινο parrotlet η Lida

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ειναι όλα πολυ ομορφα! Ειναι και τα τρία αρσενικά;

tinypic-no-longer-available.jpg


Βλέπεις την μπλε πλάτη τους κάτω απο τις φτερούγες; Αυτό το έχουν μόνο τα αρσενικά αυτού του είδους. 😉
Εξάλλου η Σίσσυ είπε ότι θέλει δεύτερο αρσενικό.
 
Βλέπεις την μπλε πλάτη τους κάτω απο τις φτερούγες; Αυτό το έχουν μόνο τα αρσενικά αυτού του είδους.

Και τα τρία αγοράκια:)... λοιπόν, θα σας αποκαλύψω το 😛μυστικό! Ο κύβος ερρίφθη εχθές, το πρασινάκι-ο βενιαμίν μεταξύ των τριών θα είναι το νέο μας φιλαράκι:D
 
Ο μικρός θα είναι έτοιμος κατά τα μέσα Αυγούστου Μαρία μου. Δεν υπάρχει βιασύνη για την επιστροφή της Lida. Θα ξεκινήσω σιγά σιγά την απομάκρυνση της από τον Μάριο και βλέπουμε. 🙂
 
Θα της κακοφανεί της μικρής, τι λες; :)
ας ξεκινήσω από δω τις σκέψεις μου.. Στον Νίκο είχα να πάω εδώ και πέντε χρόνια (όταν διάλεξα και μετά πήρα τον Κάρλο)
Μέχρι χθες με απασχολούσε πολύ σοβαρά το θέμα της Lida (το πως θα το πάρει δηλ).
Χθες λοιπόν φτάνοντας στον Νίκο και ακούγοντας τις πολλές φωνούλες από τα πουλιά στα κλουβιά, κατάλαβα πως όσο κι αν παραξενευτεί από την αλλαγή στην αρχή, μάλλον δεν θα την πειράξει, αφού στον ''νέο'' της χώρο θα έχει πολλά ενδιαφέροντα με τόσα πουλιά. Έπειτα θα πρέπει να γίνει και η γνωριμία της με έναν αρσενικό ώστε να ζευγαρώσει... Κτλ κτλ
Λογικά θα έχει μια ''γεμάτη'' ζωή.. Στον Νίκο ανέφερα πως όταν κάποτε θελήσει να την δώσει, να μου το πει (γιατί ενδιαφέρομαι γι αυτήν και αν είμαι σε θέση θα ήθελα να την πάρω, η αλήθεια είναι πως δεν θέλω πάνω από δυο πουλάκια, αλλά αν πρόκειται για το μέλλον της Lidas μου...)
 
Σε βλέπω να κοιμάσαι στο μπαλκόνι...

Αυτό συμβαίνει με τους άντρες που κουβαλάνε πολλά πουλιά και γεμίζουν κλουβιά το σπίτι. Όταν τα φέρνει το αφεντικό μόκο όλοι. 😛
 
Αυτό συμβαίνει με τους άντρες που κουβαλάνε πολλά πουλιά και γεμίζουν κλουβιά το σπίτι. Όταν τα φέρνει το αφεντικό μόκο όλοι. 😛
Best Answer!:D
 
Αυτό συμβαίνει με τους άντρες που κουβαλάνε πολλά πουλιά και γεμίζουν κλουβιά το σπίτι. Όταν τα φέρνει το αφεντικό μόκο όλοι. 😛
Νταξ ελιωσα, ακομα γελαω
 
Αυτό συμβαίνει με τους άντρες που κουβαλάνε πολλά πουλιά και γεμίζουν κλουβιά το σπίτι. Όταν τα φέρνει το αφεντικό μόκο όλοι. 😛
Αυτό που δεν έχω καταφέρει ακόμα με το Μαριόνι είναι να 😛δαγκώνει την κατάλληλη στιγμή αυτόν που χρειάζεται!:Dγενικά όμως παίρνει την θέση του αντίζηλου🙄
 
Η αλήθεια είναι πως δεν ήθελα ένα θηλυκό πουλάκι (από την άποψη πως δεν σκέφτομαι την αναπαραγωγή).
Πήγα, είδα τα όμορφα μωρά αλλά... Το σκέφτηκα, το ξανασκέφτηκα και τελικά παρακάλεσα τον Νίκο να μου αφήσει το Ληδάκι.
Οι λόγοι είναι πως, ο γεροντοκόρος Μάριος την έχει συνηθίσει ( παρότι δεν θέλει και πολλά πολλά με κανέναν).
Από την άλλη μεριά αυτή έχει μάθει τα χούγια του (έστω κι αν δεν τον 😛χτενίζει). Σε γενικές γραμμές περνάνε καλά μαζί. Εξήγησα τις σκέψεις μου στον Νίκο, κατάλαβε και δέχτηκε να την 👍 κρατήσω!
Από σήμερα λοιπόν η Lida δεν είναι φιλοξενούμενη αλλά ανήκει στην οικογένεια μας (όχι πως αισθανόμουν γι΄αυτήν διαφορετικά πριν). Είμαι χαρούμενη!:D
 
Σισσακιιι μου τι ομορφα νεααα μπραβοο ποσο τυχερη ειναι η λιδααα κ το μαριονιιι μας🙂περιμενουμε παρουσιαση λιδας με τα ολα της εεεε θελουμε υλικο νεο κ απο τους δυο 🙂
 
Μπράβο, μπράβο, δεν μπορούμε εμείς παιδί μου να αποχωριστούμε ζώο άμα μπλέξουμε!
Το προξενιό του Μάριου λοιπόν !
Καλότυχα και τα δύο!
Ναι που να αναστατωνόταν κιόλας αυτό με τρίτο πρόσωπο τώρα, δύσκολα πράγματα. Η καλύτερη λύση.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top