Γενικά Η νέα παρέα του Μάριου ένα πράσινο parrotlet η Lida

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μα ποσο γλυκο ειναιιι το λιδακι κ αλλο τοσο γλυκειααα εισαι κ εσυ σισσηηη μαςς...🙂🙄
Σ΄ευχαριστώ Ελενάκι! Είναι πολύ ήρεμη μαζί μου, θέλοντας και μη. Γλυκαίνω😉:D... Με τον Μάριο ώρες ώρες κάνει κάτι ψιλοτσαμπουκάδες από τότε που έγινε μόνιμη! Λες και το κατάλαβε! 😛

Πολύ χάρηκα που την είδα. Ειναι πολυ πολυ όμορφη και γλυκιά. Να την χαιρεσαι!
Ευχαριστώ πολύυυ! 🙂

Α ρε Σισσυ τα μαγευεις μου φαινεται :)
Μονο εμενα εμειναν ψιλοαγρια ε; 👎 δεν τα καταφερα (ελπιζω καποια στιγμη..)
Δεν είχες τον χρόνο Μιράντα μου. Όπως είδα τις αντιδράσεις τους την πρώτη μέρα που τα πήραμε, δεν έχουν διαφορά με την Λήδα...ήταν ήρεμα πουλάκια. Σίγουρα ότι είναι δυο μαζί παίζει ''αρνητικό'' ρόλο αλλά όταν θα βρεις χρόνο όλα θ΄αλλάξουν!:)

Να δεις που στο τέλος αυτή θα γίνει μεγάλος έρωτας!
Από την αρχή με κέρδισε αυτό το πουλάκι! Απλά δεν σκέφτομαι για εξημέρωση, από την άποψη πως... Βολεύτηκα που ο Μάριος με πλησίασε αυτό το διάστημα, ούτως ή άλλως δεν βλέπω και να την πολυθέλει... Βλέπεις :Dδεν του κάνει τα χατίρια (υστερίες)όπως ο Κάρλο αυτή 😉
 
Έλα έλα βάλε μπρος για κάνα μωρό να γίνω παπαγαλομανα και άσε τα χάδια και τις γλυκές 😀 😛
:Dβρε σας το ξαναλέω! Πιστεύω πως, δεν τον ενδιαφέρουν ''αυτά'' το Μαριόνι!
(ντρέπεται φαίνεται τη μαμά του, όπως λέει ο Νίκος😛 )
 
... Με τοση φροντιδα ποσο αγρια να ειναι!
Εδώ οφείλω να ομολογήσω πως από την αρχή που την πήρα ήταν ένα πουλάκι ήσυχο-ήρεμο, την ίδια εντύπωση είχα και για το ζευγαράκι της Μιράντας (παρότι ήταν δυο). Κανένα από τα τρία τους δεν ήταν εξαγριωμένο... 😉
 
Εδώ οφείλω να ομολογήσω πως από την αρχή που την πήρα ήταν ένα πουλάκι ήσυχο-ήρεμο, την ίδια εντύπωση είχα και για το ζευγαράκι της Μιράντας (παρότι ήταν δυο). Κανένα από τα τρία τους δεν ήταν εξαγριωμένο... 😉

Εδω ημερο παιρνεις που τρεχει στα χερια και το αφηνεις και γινεται αγριο.
Οποτε σιγουρα κατι κανεις σωστα :D
 
Ηταν αυυο που ειπαμε.. Δεν ηταν εξαγριωμενα! Αμα τα προσεγγιζεις ομορφα ολα καλα πανε. Εμενα πχ η δικια μου ερχεται πια μονο κ μονο για να με δαγκωσει. Κατι ειναι κ αυτο ε;😛
 
Ηταν αυυο που ειπαμε.. Δεν ηταν εξαγριωμενα! Αμα τα προσεγγιζεις ομορφα ολα καλα πανε. Εμενα πχ η δικια μου ερχεται πια μονο κ μονο για να με δαγκωσει. Κατι ειναι κ αυτο ε;😛

Δεν σε δαγκώνει καλέ! Φιλάκια... Δαγκωτά σου δίνει! 😉😛
 
Ηταν αυυο που ειπαμε.. Δεν ηταν εξαγριωμενα! Αμα τα προσεγγιζεις ομορφα ολα καλα πανε. Εμενα πχ η δικια μου ερχεται πια μονο κ μονο για να με δαγκωσει. Κατι ειναι κ αυτο ε;😛
Μιραντααα μην ανησυχεις κ μενα τετοια δαγκωτα φιλακια μου δινει το πεπερακι ααα ιιι ααα ιιι 😛
 
:DΣωπάτε καλέ, δεν έχετε φάει δαγκωνιά από το Μαριόνι! Κάθε βράδυ μεταφέροντας-τσουλώντας το κλουβί στο δωμάτιο που κοιμούνται, έτσι και ξεχαστώ και ακουμπήσω το χέρι μου στην μεριά του, αλίμονό μου! 🙄
 
Ακόμη και τώρα @Sissy;

... Τα δρακουλάκια δεν αλλάζουν ποτέ Γιάννη😛
tinypic-no-longer-available.jpg
 
... Τα δρακουλάκια δεν αλλάζουν ποτέ Γιάννη😛
tinypic-no-longer-available.jpg
😀 ετσι γινεται και ο δικος μου ο τρελιάρης οταν βρέχεται. Εμ' λογικό, εκ των δεινοσαύρων προέρχονται, μη ξεχνάμε οτι τα μαριόνια ειναι κατ' ευθείαν απόγονοι του Τυρρανόσαυρου 😛

:DΣωπάτε καλέ, δεν έχετε φάει δαγκωνιά από το Μαριόνι! Κάθε βράδυ μεταφέροντας-τσουλώντας το κλουβί στο δωμάτιο που κοιμούνται, έτσι και ξεχαστώ και ακουμπήσω το χέρι μου στην μεριά του, αλίμονό μου! 🙄
Πες τα ρε Σισσυ τα βλέπουνε μικρά και νομιζουνε οτι δε φτουράνε. Σα να πιάνεις το δάχτυλο σε πόρτα είναι 😛
 
Γλυκας:D

:DΣωπάτε καλέ, δεν έχετε φάει δαγκωνιά από το Μαριόνι! Κάθε βράδυ μεταφέροντας-τσουλώντας το κλουβί στο δωμάτιο που κοιμούνται, έτσι και ξεχαστώ και ακουμπήσω το χέρι μου στην μεριά του, αλίμονό μου! 🙄
Εχει παρει την θεση υπνου/κοιμαται εκεινη την ώρα ή είναι πριν τον υπνο; γτ και ο δικος μου οταν κοιμαται ηδη και πας να τον πειραξεις ειναι σαν δεμονισμενος και νιωθω πως δεν καταλαβαινει τι κανει σαν να υπνοβατει τσιμπώντας
 
... Εχει παρει την θεση υπνου/κοιμαται εκεινη την ώρα ή είναι πριν τον υπνο; γτ και ο δικος μου οταν κοιμαται ηδη και πας να τον πειραξεις ειναι σαν δεμονισμενος και...
Πάντα πριν τον ύπνο, από την ώρα που μπουν στο δωμάτιό τους δεν τους ενοχλώ.
Το αστείο είναι πως κανένα 10λεπτο πριν τους ''μετακομίσω'' ο Μάριος ξεκινάει τις διαμαρτυρίες (για να κοιμηθεί) αλλά κατά τη μεταφορά έχει στο νου του και πως να μου επιτεθεί:D
 

Σχετικά θέματα

Back
Top