Γενικά Η νέα παρέα του Μάριου ένα πράσινο parrotlet η Lida

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κοντεύουν 4 μήνες που η Lida συντροφεύει τον Μάριο (ζουν στην ζευγαρώστρα με χώρισμα).
Ο Μάριος γενικά της δίνει ελάχιστη σημασία, την χτενίζει και δίνουν φιλάκια αλλά η μικρή δεν είναι Καρλίτο που τον υποχρέωνε ο γεροντοκόρος να τον χτενίζει για ατελείωτες ώρες...Αυτή δεν καταλαβαίνει τι θέλει και... Τον κοιτάζει με απορία!:D
Κάποιες φορές, επειδή έβλεπα πολύ καλή την σχέση τους, έβγαλα το διαχωριστικό. Ο Μάριος αλλάζει αυτόματα συμπεριφορά, αναστατώνεται κατεβαίνει στον πάτο του κλουβιού και βρίσκεται σε θέση άμυνας, έτοιμος όμως και για επίθεση, οπότε ζουν πάντα χωριστά.
Δείτε το βίντεο, λιώνει για να τον χτενίσει! Και αυτή πέρα βρέχει😛
(βρισκόμαστε μέσα στο αυτοκίνητο καθ΄οδόν για το εξοχικό, γι αυτό και η φασαρία)
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
😀 τελειοι είνια, την ''υιοθέτησες''?
Εγω είχα μείνει στο οτι την είχες δανειστει και επρεπε να την επιστρεψεις πισω για αναπαραγωγη
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
😀 τελειοι είνια, την ''υιοθέτησες''?
Εγω είχα μείνει στο οτι την είχες δανειστει και επρεπε να την επιστρεψεις πισω για αναπαραγωγη
Την φιλοξενώ γιατί...😎ακόμα περιμένω μωρό! (σε κανένα μήνα βλέπω να είναι έτοιμο!):D
Του χρόνου θα μπει στην αναπαραγωγή η γλυκούλα μου, είναι θαυμάσιο πουλάκι, θα μου λείψει.
 
Κοντεύουν 4 μήνες που η Lida συντροφεύει τον Μάριο (ζουν στην ζευγαρώστρα με χώρισμα).
Ο Μάριος γενικά της δίνει ελάχιστη σημασία, την χτενίζει και δίνουν φιλάκια αλλά η μικρή δεν είναι Καρλίτο που τον υποχρέωνε ο γεροντοκόρος να τον χτενίζει για ατελείωτες ώρες...Αυτή δεν καταλαβαίνει τι θέλει και... Τον κοιτάζει με απορία!:D
Κάποιες φορές, επειδή έβλεπα πολύ καλή την σχέση τους, έβγαλα το διαχωριστικό. Ο Μάριος αλλάζει αυτόματα συμπεριφορά, αναστατώνεται κατεβαίνει στον πάτο του κλουβιού και βρίσκεται σε θέση άμυνας, έτοιμος όμως και για επίθεση, οπότε ζουν πάντα χωριστά.
Δείτε το βίντεο, λιώνει για να τον χτενίσει! Και αυτή πέρα βρέχει😛
(βρισκόμαστε μέσα στο αυτοκίνητο καθ΄οδόν για το εξοχικό, γι αυτό και η φασαρία)
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
😀 εχει κωλλησει στα καγκελααα 😀
 
Αυτή τη τόσο γλυκια φάτσα όταν θέλουν χάδίά την έχουν μόνο τα παροτλετ.
Κάνουν κάπως τη φατσουλα τους που είναι σαν λουτρίνα.
Όλα είναι γλυκιες όταν θέλουν χαδια αλλά τα παροτλετακια είναι απίστευτα γλυκά!
Με βαριά καρδιά θα την δώσεις τη μικρούλα αλλά θα μαθαίνουμε τις καινούριες περιπέτειες του Μάριου και του καινούριου του φίλου.
Πωπω τελικά και τα πράσινα είναι πανέμορφα.
 
Δείτε το βίντεο, λιώνει για να τον χτενίσει!
Αυτός θέλει να τον χτενίσει και εκείνη χτενίζεται 😀 σωστή! Γυναίκα με τα όλα της! Μ αρέσει η Lida !
Πως είναι ο μικρός από ψυχολογία; Εννοώ σταμάτησε να αυτομαδιέται;
 
Κοντεύουν 4 μήνες που η Lida συντροφεύει τον Μάριο (ζουν στην ζευγαρώστρα με χώρισμα).
Ο Μάριος γενικά της δίνει ελάχιστη σημασία, την χτενίζει και δίνουν φιλάκια αλλά η μικρή δεν είναι Καρλίτο που τον υποχρέωνε ο γεροντοκόρος να τον χτενίζει για ατελείωτες ώρες...Αυτή δεν καταλαβαίνει τι θέλει και... Τον κοιτάζει με απορία!:D
Κάποιες φορές, επειδή έβλεπα πολύ καλή την σχέση τους, έβγαλα το διαχωριστικό. Ο Μάριος αλλάζει αυτόματα συμπεριφορά, αναστατώνεται κατεβαίνει στον πάτο του κλουβιού και βρίσκεται σε θέση άμυνας, έτοιμος όμως και για επίθεση, οπότε ζουν πάντα χωριστά.
Δείτε το βίντεο, λιώνει για να τον χτενίσει! Και αυτή πέρα βρέχει😛
(βρισκόμαστε μέσα στο αυτοκίνητο καθ΄οδόν για το εξοχικό, γι αυτό και η φασαρία)
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.


Τέλεια είναι! :D👍
 
Αυτός θέλει να τον χτενίσει και εκείνη χτενίζεται 😀 σωστή! Γυναίκα με τα όλα της! Μ αρέσει η Lida !
Πως είναι ο μικρός από ψυχολογία; Εννοώ σταμάτησε να αυτομαδιέται;
Αυτό το διάστημα καλά είναι. Οι φτερούγες του βέβαια έχουν από 3-4 φτερά η κάθε μια ''σκοροφαγωμένα''.
Αλίκη μου, αυτό πια είναι κάτι που δεν πιστεύω πως θα σταματήσει... Κατά τ΄άλλα είναι μια χαρά, τον έχει βοηθήσει το ψυχοφάρμακο και είναι αρκετά πιο ήρεμος (όσο ''ήρεμο'' μπορεί να γίνει το μαριόνι)🙄
 
Χθες επιτέλους επισκέφτηκα τον Νίκο 😉... Κάποιο από αυτά τα μωρά θα γίνει το συντροφάκι του Μάριου.

tinypic-no-longer-available.jpg


Ένα μπουκέτο λουλουδάκια είναι!

tinypic-no-longer-available.jpg
 
Αν λεμε τον ίδιο Νίκο (απ' οπου πήρα κι εγώ τον Ερνέστο) μιλαμε για παροτλετάκια-μοντελακια. Τα αγαπαει και τα έχει όλα υπέροχα. Οποιο και να διαλέξεις είναι ολα κουκλακια (σε λυπαμαι που πρεπει να διαλεξεις κιολας 😛 )
 
Αν λεμε τον ίδιο Νίκο (απ' οπου πήρα κι εγώ τον Ερνέστο) μιλαμε για παροτλετάκια-μοντελακια. Τα αγαπαει και τα έχει όλα υπέροχα...
Τον ίδιο λέμε! Πρωτοπόρος και με πολλά βραβεία στην μέχρι τώρα πορεία του 😉
Του μίλησα για κάποιον Ερνέστο ( 😛που μου αρέσει) και μου είπε πως είναι δικό του παιδί!:D👍
 
Μου φαίνεται δε θα ξαναδιαβάσω τα θέματα του φόρουμ των παπαγάλων. Με αυτές τις φωτογραφίες που ανεβάζετε, θέλω και εγώ ένα πάροτλετ! Σίσσυ μου όποιο και να διαλέξεις, το ένα είναι ομορφότερο από το άλλο!
 
Πωπω κάτι φατσουλες.
Ψηφίζω το 1 και 3 γιατί μπλε έχεις και είχες.
Είναι ωραίο κάτι διαφορετικό για αλλαγή.
Βέβαια ο χαρακτήρας είναι αυτό που παίζει ρόλο :)
Αχ αντέ γέμισαμε παρροτλετ 😀!
 

Σχετικά θέματα

Back
Top