Γενικά Η νέα παρέα του Μάριου ένα πράσινο parrotlet η Lida

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
😀 ωχχχ παναγιτσααα μουυυ αν σκασουν μυτη τα μαριονολιδακιααα ποιος σας πιανει μετααα😛
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Είμαι πολύ χαρουμενη που το Ληδακι θα μείνει σε αυτή την τόσο όμορφη οικογένεια.
Καλύτερα δενα θα ήταν πουθενά.
Ήμουν σίγουρη ότι θα είναι "δική σου" από την στιγμή που την πήρες πάρα τα όσα έλεγες.
Εύχομαι τα καλύτερα.
 
Εξήγησα τις σκέψεις μου στον Νίκο, κατάλαβε και δέχτηκε να την 👍 κρατήσω!
Από σήμερα λοιπόν η Lida δεν είναι φιλοξενούμενη αλλά ανήκει στην οικογένεια μας (όχι πως αισθανόμουν γι΄αυτήν διαφορετικά πριν). Είμαι χαρούμενη!:D

Μπράβο! Αυτά είναι υπέροχα νέα! Να την χαίρεσαι και επίσημα! Και για να ευλογήσω και τα γένια μου, εγώ στο είχα πει...
Καλώς την δέχθηκες την νύφη! Κούκλα είναι! Αν ο Μάριο το "εκθέσει " το κορίτσι, πρέπει να το αποκαταστήσει😛 Αντε βρε και σύντομα. Γιαγιά σου εύχομαι να γίνεις 😉! Πάντως χλωμό το κόβω να την επιστρέψεις. Θα τον "βάλει στο βρακί της" τον κύριο και άντε να τους χωρίσεις μετά. Είναι και ακριβά τα διαζύγια!

Να πούμε και ένα μπράβο και στον συνονόματο εκτροφέα που παραμέρισε το συμφέρον του ( την προόριζε για αναπαραγωγή είχες πει αν θυμάμαι καλά) μπροστά στην ευτυχία του πουλιού!
 
Τέλεια νέα! Και επίσημα λοιπόν στην οικογένεια! :D

...😛τι να σας απαντήσω τώρα 😉 ''ποτέ μην λες ποτέ'', αλλά είναι κάτι που δεν το διανοούμαι :D
Μα γιατί όχι; Να είσαι σίγουρη το ένα μικρακι θα το πάρω εγώ να ζει βασιλιάς! Να γίνω επιτέλους και παπαγαλομανα! :D
 
Τέλεια νέα! Και επίσημα λοιπόν στην οικογένεια! :D


Μα γιατί όχι; Να είσαι σίγουρη το ένα μικρακι θα το πάρω εγώ να ζει βασιλιάς! Να γίνω επιτέλους και παπαγαλομανα! :D
Μωρέ καλά είπαμε θα γεμίσεις το φόρουμ με μηνύματα του στυλ πότε θα γίνω μάνα😛


Άντε έγινε και επιτελους μέλος της οικογένειας η μικρή. Θα περάσει καλά μαζί σου Σίσσυ.
 
Χαίρομαι πολυ με την εξελιξη. Και για σας και για το Λιντακι θα ήταν ασχημα ο αποχωρισμος.

...😛τι να σας απαντήσω τώρα 😉 ''ποτέ μην λες ποτέ'', αλλά είναι κάτι που δεν το διανοούμαι :D
😀 μονο που το φανταστηκα αα😀 τα ιδια σκεφτομαι κι εγω Σισυ.
 
Πολυ ωραίο το νέο... Τωρα εχεις ζευγαράκι... Τελεια. Θα παρεις και το άλλο το πράσινο,; ή οχι;
Εγω εχω ζηλέψει πολυ αυτα τα πουλακια, αλλα ξαφνικά μου χάρησε ο αδερφός μου, τα Μπάτζι του, και με ενα καναρινι, που ήδη εχω, δεν εχω και χώρο για άλλο κλουβί... Μελλοντικά ομως, θα ήθελα να αποκτήσω ενα...
 
Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλους για τις ευχές παιδιά!

... Και για να ευλογήσω και τα γένια μου, εγώ στο είχα πει... Να πούμε και ένα μπράβο και στον συνονόματο εκτροφέα που παραμέρισε το συμφέρον του ( την προόριζε για αναπαραγωγή είχες πει αν θυμάμαι καλά)...
.

Το είχες πει εσύ Νίκο αλλά... Ποιος σε άκουγε😛, σωστά! τον ευχαριστώ ιδιαιτέρως!

... Μα γιατί όχι; Να είσαι σίγουρη το ένα μικρακι θα το πάρω εγώ να ζει βασιλιάς! Να γίνω επιτέλους και παπαγαλομανα! :D

Είμαι σίγουρη πως μαζί σου ένα μικρό θα περνά βασιλικά, αλλα έχω ένα μεγάλο ''θέμα'' Αλικάκι μου... Δεν μπορώ να δώσω μωρό ''δικό μου''. Δυο φορές είχαν γεννήσει παλιά τα καναρίνια μου και τους είχα κρατήσει και τους δέκα... Ποιος εγώ που μόνο ένα δυο πουλάκια θέλω🙄

Μήπως να την ξαναβαφτίσουμε τώρα που ήρθε για να μείνει;😛
Θέλεις να γίνεις νονός; 😛

Χαίρομαι πολυ με την εξελιξη. Και για σας και για το Λιντακι θα ήταν ασχημα ο αποχωρισμος.

Πιστεύω για την Lida περισσότερο Διονύση μου... Ο γεροντοκόρος δεν πολυσκάει γι αυτήν! 🙄

...τωρα εχεις ζευγαράκι... Τελεια.Θα παρεις και το άλλο το πράσινο,; ή οχι;...

Ζευγαράκι, ο τρόπος του λέγειν, διότι δεν πιστεύω ν΄ασχοληθεί ποτέ με θηλυκό ο γεροντοκόρος μου:D
...όχι δεν θα πάρω και το μωρό, δυο 😛''μπελάδες'' μου είναι υπέρ αρκετοί!:D
 
Αυτό θα πει άγριο πουλί! 😛... Δυο βιντεάκια για επιβεβαίωση😉

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Α ρε Σισσυ τα μαγευεις μου φαινεται :)

Μονο εμενα εμειναν ψιλοαγρια ε; 👎 δεν τα καταφερα (ελπιζω καποια στιγμη..)
Μιράντα, εσένα ειναι δύο τα πουλακια, και ειναι μάλλον πιο δύσκολο. Όταν θα υπάρξει και ο ανάλογος χρόνος, μια χαρά θα τα καταφέρεις.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top