Γενικά Η νέα παρέα του Μάριου ένα πράσινο parrotlet η Lida

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Χα χα τι κάνεις μα τι κάνεις; :D

Άστα να πάνε Μαράκι! 😛 Σήμερα μ έπιασε η βλακεία μου, ανακάλυψα και αυτό το πρόγραμμα ( ο χάκερ 😱) και ##%##@(ακατάλληλη λέξη)!😳😛
 
Το ''κατόρθωμα'' της Λήδας... Τον δάγκωσε μέσα από τα κάγκελα☹ του έβαλα μπεταντίν, τώρα το πατάει κανονικά.
Δεν λένε να μονιάσουν αυτά τα πουλάκια. Με το που της έκοψα τα φτερά (πετάει μικρές αποστάσεις τώρα) έκοψε και τους πολλούς τσαμπουκάδες στον Μάριο. Τον αισθανόταν υποδεέστερο και του είχε πάρει τον αέρα βλέπετε, αφού αυτός δεν μπορούσε να πετάξει κι έπεφτε... Η συμπεριφορά της έγινε ήπια και μπορώ να πω πως ο Μάριος είχε το πάνω χέρι το τελευταίο διάστημα. Γενικά, ενώ κάνουν παρέα εκτός κλουβιού κάθε πρωί (με επίβλεψη) δεν έχουν ''δέσει'' και ούτε... Προβλέπεται (όπως τους παρατηρώ). Δεν μ΄ενοχλεί αυτό, ο καιρός (τους) να περνάει...χωρίς επιθέσεις όμως🙄

tinypic-no-longer-available.jpg
 
... Μα γιατι τον δαγκωσε αραγε;ζηλεια;👎🙄
Γιατί εκεί που χτενίζονται (πίσω από τα κάγκελα) και δίνουν φιλάκια έτσι στα ξαφνικά αρχίζει ο καβγάς...

Αυτό του έλειπε τώρα. Του έκανε μεγάλη πληγή;
Ευτυχώς, ένα ξέγδαρμα είναι...

Και μετά λέμε το Μάριο δρακουλάκι!😵! Άλλος έχει το όνομα και άλλος την χάρη τελικά!
Αυτός κάνει τον δράκουλα σε μένα...

Τους εβαλες σε αλλα κλουβια τωρα;
Στην ζευγαρώστρα (με χώρισμα) συνεχίζουν να ζουν... φαντάζομαι να μη χρειαστεί να μπουν σε εντελώς ξεχωριστά κλουβιά. Κάθε φορά που απομακρύνεται ο ένας από τον άλλον φωνάζουν και αναζητιούνται... Μαζί δεν κάνουν και χώρια δεν μπορούν (όπως γινόταν και με τον Κάρλο)
 
Γιατί εκεί που χτενίζονται (πίσω από τα κάγκελα) και δίνουν φιλάκια έτσι στα ξαφνικά αρχίζει ο καβγάς...
Παρόλο που έχουν τέτοια σχέση εγώ ακόμα ελπίζω πως μετά την επίθεση θα την καβαλήσει αυτός 😀 🙄
Περαστικά του μωρέ!
 
Αυτό του έλειπε τώρα. Του έκανε μεγάλη πληγή;
Ένα ξέγδαρμα φαινόταν αλλά ακόμα πρέπει να υποφέρει...
Σήμερα ο γιατρός το βρήκε (ελαφρά) πρησμένο. Έβλεπα κι εγώ μια μικρή διαφορά στο χρώμα του δέρματος (σε σχέση με το άλλο ποδαράκι), μου είπε να του δίνω παυσίπονο (είχα σταματήσει να του το δίνω όταν στραβοκατάπιε)
tinypic-no-longer-available.jpg



...😛τρομάρα της! Που και που την πιάνει το γλυκύ της,
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
για λίγη ώρα φυσικά... Μη τον κακομάθει κιόλας! 😉:D
 
Τι ομορφα που ειναι μαζι! Πιστευω αρχισαν να τα βρισκουν! Ελπιζω να τον βοηθησει αργοτερα για να σταματησει να μαδιεται!
Οποτε μεσα σε ολα προστεθηκε και το παυσιπονο. Πφφφ!
Περαστικα του, του παιδιου!
 
Αυτός περνά καλά κι αυτή καλύτερα!:D
Παρατηρώντας τον, άντε να καταλάβει κάποιος πως...(Η δύσπνοια του Μάριου συνεχίζει)
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πάντα καλά να περνάνε οι ομορφιές σου Σίσσυ μου! ❤️️️️
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
:)Δεν ασχολήθηκα ούτε μια στιγμή με την εξημέρωση της Λήδας.
Ήταν κάτι που δεν μ΄ενδιέφερε γιατί ήθελα να μην έχει τις ανάγκες ενός ταϊσμένου και προπαντός δεν ήθελα με κανέναν τρόπο να ζηλέψει ο Μάριος. Από την πρώτη μέρα που την έφερα σπίτι κατάλαβα πως ήταν ένα άγριο αλλά ήρεμο και εύκολο στη διαχείρισή του πουλάκι. Ποτέ δεν της έβαλα το δάχτυλό μου ώστε ν΄ανέβει επάνω, καθόταν και την έπιανα #135 Ουσιαστικά πολύ γρήγορα το πουλάκι ερχόταν μόνο του να το πιάσω (και συνεχίζει:D... )
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Τελικά είναι κρίμα τέτοια πουλιά να μην εκπαιδεύονται αλλά με τον 😛γεροντοκόρο Μάριο δεν το διακινδυνεύω μήπως αισθανθεί ότι χάνει τα πρωτεία 😉...
 

Σχετικά θέματα

Back
Top