Γενικά Μηπως γνωριζετε που μπορω να βρω Αfican Grey;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Aleka73
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Aleka73

PB New Member
Εγγραφή
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
21
Πόλη
Σέρρες
Καλημερα σε ολους! Ενδιαφερομαι για την αγορα ενος Αfican Grey.Tο εχω σκεφτει πολυ(ενα μηνα κανω ερευνα οσον αφορα τον χαρακτηρα του,τις διατροφικες συνηθειες κτλ) εχω ψαξει ολες τις παπαρμετρους αυτης της αγορας και ειμαι διαθεσιμη να κανω οτι ειναι απαραιτητο για να ειναι ο νεος μου φιλος ευτυχισμενος! Θα ηθελα να ρωτησω τα αγαπητα μελη (κυριως αυτα)που κατοικουν στην Αθηνα, αν αυτην την εποχη στα μεγαλα pet shops στην πρωτευουσα εχουν προσεξει αν υπαρχει καποιος διαθεσιμος μικρουλης για μενα, η ηλικια του δεν θα ηθελα να ειναι μεγαλυτερη απο 3-3,5 μηνων δηλ ενα βημα πριν απο τον απογαλακτισμο. Στα περισσοτερα καταστηματα που απευθυνθηκα μου μιλησανε για παραγγελεια αλλα δεν θα το ηθελα ετσι... Θα ηθελα να το δω το πουλι πριν την αγορα. Με εκτροφεα που μιλησα (απο Ροδο), μου ειπε οτι μεταφερετε με πλοιο στην θεσ/νικη και κανει περιπου 25 ωρες(μαρτυρικο) δεν μπορω να το κανω αυτο στο πουλι. Στην θεσ/νικη υπαρχει ενα μικρος αλλα ειναι 4 μηνων.Αν εχετε δει κατι η αν ξερετε καποιον αλλον εκτοφεα σας παρακαλω πολυ ενημερωστε με!Χιλια ευχαριστω και συγγνωμη για την φλυαρια μου! Ξερω... ζηταω πολλα αλλα τουλαχιστον ξερω τι ζηταω...
 
ουπς, λαθος!

Μολις ειδα οτι τοποθετησα τον προβληματισμο μου σε λαθος κατηγορια, συγγνωμη!
 
Υπάρχουν και κάποιοι χομπίστες εδώ μέσα στο forum που μπορείς να μιλήσες μαζί τους. Αλλά γιατί δεν θέλεις τον μικρό των τεσσάρων μηνών; Σου φαίνεται άρρωστος ή έχει κάτι που σε ενοχλεί; Από όσο ξέρω, αρκετοί έχουν πάρει το πουλί με παραγγελία.. Έχω ένα τηλέφωνο εμπιστοσύνης για εμένα τουλάχιστον.. Αν θες, πες μου να στο στείλω σε πμ..
 
Υπηρχε ενα μωρο 3 1/2 μηνων σε πετ στην Νεα Ιωνια ηταν ενα βημα πριν τον απογαλακτισμο. το πουλούσαν 1500 ευρο. Ηταν υπεροχο. Ειχα σκεφτει να το παρω αλλα τελικα μου εκαναν δωρο εναν 4 μηνων.Αν ενδιαφερεσε να μαθω τηλ. και διευθινση
 
Σου έκαναν δώρο ένα Ζακό 4 μηνών! Πωπω.. Ζηλεύω.. Με την καλή έννοια εννοείται..:D
 
Ευχαριστω

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σας, αλλα εκει που πουλουσανε το 4 μηνων, μιλησα τλεφωνικως μαζι τους και μου ειπανε οτι εχουν φερει και αλλα μικροτερα! Μαλλον σημερα θα παω να τα δω και ποιος ξερει μπορει και να γυρισω μαζι με το μωρακι μου...Ας το ελπισουμε...
 
Back
Top