Γενικά Μυστικοπαθεια στην εκτροφη καρδερινας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Θα μιλήσω για μένα.

Δεν έχω διαφωνήσει ποτέ με τον Μιχάλη.

Δεν μπορεί να γίνει αυτο.

Η διαφορά γνώσεων είναι τεράστια.

Και ξέρεις...

Βγαίνει πάντα αληθινός ο άτιμος.

Και σταματώ εδώ να μιλάω για συγκεκριμένα μέλη όπως είπε και ο Σταύρος... Και έχει δίκιο.

Πάμε παρακάτω...

Next please
Πιστεύεις ότι θέλεις να πιστέψεις.. Ο Μιχάλης, όπως και γω, όπως και ΟΛΟΙ έχουν υποπέσει πολλές φορές σε λάθη και σε ατοπήματα... Κάποιοι λένε ότι ο ιδιοκτήτης κάποιου άλλου φόρουμ (π.χ.) είναι ''Θεός''... Εγώ μπορεί να τον βλέπω δαίμονα 😉. Έτσι πάει.
*Δεν προσπαθώ να μειώσω το Μιχάλη η οποιονδήποτε άλλον...Απλά πάψτε να πιστεύετε σε επίγειους Μεσσίες.
 
για να προφυλάξουμε και εμάς και σένα.

Νιωθεις να απειλησαι; Νιωθεις την καυτη ανασα μου στο σβερκο σου;Χαα

σορυ παιδια που εθεσα το θεμα και ειμαι απουσα αλλα αυριο το πρωι γραφω... Και κεντριζομαι να βλεπω ΡΒ αντι για βιβλιο...
 
Είναι εντελώς λάθος προσέγγιση... Είναι πολύ πιο πολύπλοκο από έναν απλοϊκό αφορισμό!

Καλά... Μην τρελαθούμε κι όλας βρε Νίκο.

Η αναπαραγωγή της καρδερίνας δεν είναι και επιστήμη...όπως θέλουν κάποιοι να διαδίδουν.

Εντάξει... Είναι πιο δύσκολη από τα κανάρια αλλά όχι ακατόρθωτη.

Πάρε παράδειγμα εμένα.

Πήρα δυό πουλάκια και σε μηδέν χρόνο πήρα πουλιά, απλά και ευκολα.

Και εξακολουθώ να παίρνω... Να παίρνω.

Και δεν ξεχνώ μία φράση σου...

Αυτός που δεν έχει κάνει εκτροφή καρδερίνας δεν έχει δει τίποτα.

Ειχες δίκιο ρε μπαγάσα.

Πέρνα να κεράσω ένα ουίσκυ... Τώρα που το θυμήθηκα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Τελικά υπάρχει μυστικοπάθεια; Ή είναι άδικη μομφή; Και αν είναι άδικη γιατί λαμβάνουν αυτό το μήνυμα οι απ' έξω;
Αυτό να μας εξηγήσετε μπορείτε;
 
Πιστεύεις ότι θέλεις να πιστέψεις.. Ο Μιχάλης, όπως και γω, όπως και ΟΛΟΙ έχουν υποπέσει πολλές φορές σε λάθη και σε ατοπήματα... Κάποιοι λένε ότι ο ιδιοκτήτης κάποιου άλλου φόρουμ (π.χ.) είναι ''Θεός''... Εγώ μπορεί να τον βλέπω δαίμονα 😉. Έτσι πάει.
*Δεν προσπαθώ να μειώσω το Μιχάλη η οποιονδήποτε άλλον...Απλά πάψτε να πιστεύετε σε επίγειους Μεσσίες.

Κανείς δεν είναι Μεσσίας.

Απαντες κάνουν λάθη.

Και απάντησα μόνο για μένα και όχι γενικά.

-

Ακυρο το ουίσκυ.

Να το πληρώσεις.
 
Όχι ρε Βασίλη, φυσικά δεν είναι ούτε επιστήμη, ούτε άλγεβρα..Αλλά δεν είναι τυχαίο ότι από τους 100 που ασχολούνται παίρνουν πουλιά οι 10 ... Αντίθετα με τα καναρίνια, που θα πάρουν πουλιά ΟΛΟΙ!
Δυστυχώς, δεν θέλω να επεκτείνω την κουβέντα (και πιθανώς να κουράσω), αλλά όποιος έχει στόχο και πουλιά βρίσκει και τους κατάλληλους ανθρώπους που θα τον βοηθήσουν.
 
Κανείς δεν είναι Μεσσίας.

Απαντες κάνουν λάθη.

Και απάντησα μόνο για μένα και όχι γενικά.

-

Ακυρο το ουίσκυ.

Να το πληρώσεις.
Ακόμα περιμένω να επιβεβαιωθούν τα σκουλήκια που πρόβλεψε πρόσφατα... Το κερνάς!
 
Καλά... Μην τρελαθούμε κι όλας βρε Νίκο.

Η αναπαραγωγή της καρδερίνας δεν είναι και επιστήμη...όπως θέλουν κάποιοι να διαδίδουν.

Εντάξει... Είναι πιο δύσκολη από τα κανάρια αλλά όχι ακατόρθωτη.

Πάρε παράδειγμα εμένα.

Πήρα δυό πουλάκια και σε μηδέν χρόνο πήρα πουλιά, απλά και ευκολα.

Και εξακολουθώ να παίρνω... Να παίρνω.

Και δεν ξεχνώ μία φράση σου...

Αυτός που δεν έχει κάνει εκτροφή καρδερίνας δεν έχει δει τίποτα.

Ειχες δίκιο ρε μπαγάσα.

Πέρνα να κεράσω ένα ουίσκυ... Τώρα που το θυμήθηκα.

...Βασίλη νομίζω ότι το υπερ απλουστευεις... Εγώ διαβάζω και βλέπω ότι άνθρωποι που έχουν πάρει πουλιά δαχτυλιδωμένα κλπ αντιμετωπίζουν ένα σωρό αναποδιές, δεν λέω ότι πρέπει να αποθαρύνουμε κάποιον που θέλει να ασχοληθεί, αλλά θα πρέπει να ξέρει τις δυσκολίες...
 
Νιωθεις να απειλησαι; Νιωθεις την καυτη ανασα μου στο σβερκο σου;Χαα

σορυ παιδια που εθεσα το θεμα και ειμαι απουσα αλλα αυριο το πρωι γραφω... Και κεντριζομαι να βλεπω ΡΒ αντι για βιβλιο...
Βασίλη, αυτό συνιστά σεξουαλική παρενόχληση προς έναν ηλικιωμένο; 🙄
 
@Paianas ξουτ βρε φοβασαι και μη σε παρενοχλησουμε...

Επισης, μπορει να υπαρχουν επιγειοι μεσσιες, μη μας το χαλας και χανουμε την πιστη μας.

Τελος, ναι να γραφεις μια ωρα. Και δυο ωρες. Και ολοι μας αν ξερουμε. Τα αρθρα σου ειναι καταπληκτικα και κατανοητα ακομα και απο τον πιο ασχετο. Teach us master!
 
Όχι ρε Βασίλη, φυσικά δεν είναι ούτε επιστήμη, ούτε άλγεβρα..Αλλά δεν είναι τυχαίο ότι από τους 100 που ασχολούνται παίρνουν πουλιά οι 10 ... Αντίθετα με τα καναρίνια, που θα πάρουν πουλιά ΟΛΟΙ!
Δυστυχώς, δεν θέλω να επεκτείνω την κουβέντα (και πιθανώς να κουράσω), αλλά όποιος έχει στόχο και πουλιά βρίσκει και τους κατάλληλους ανθρώπους που θα τον βοηθήσουν.

ααα γειά σου.

Τώρα το πας καλά.

Οπως ακριβώς έκανα εγώ... Κι ας μην μου έδινε κανείς πουλιά.

Γι αυτό τώρα βγάζω το άχτι μου.

Σιγά μην τα δώσουμε στον ΑΒΑΤΟΝ και πάνε χαμένα τα πουλιά...

Οταν μία καρδερίνα τότε πουλιόταν 250 ευρώπουλα... Και μάλιστα ζεστά.

Ο ΑΒΑΤΟΝ πλέον βγάζει πουλιά με το τσουβάλι και κάποιοι υπερόπτες που δεν ξέρουν που πάνε τα 4, δεν βλέπουν πούπουλο.

Βλέπεις πως αλλάζουν οι καιροί;

Βλέπεις την φωτοβολίδα που λέγεται ΑΒΑΤΟΝ ...ότι ακόμα κρτάτάει καλά αναμένη;

Τουλάχιστον εσύ Νικόλα καταλαβαίνεις πολύ καλά τι εννοώ.

-

Με φόρτωσες βραδυάτικα και δεν θέλω να πω κι άλλα.

-

Αντε να χαθείς.

-

Το ουισκυ θα το πληρώσεις και θα πεις κι ένα τραγουδι.
 
Τωρα εγω φταιω που σκεφτομαι το avatar του ΑΒΑΤΟΝ σαν φωτοβολιδα του Τιτανικου;
 
...Βασίλη νομίζω ότι το υπερ απλουστευεις... Εγώ διαβάζω και βλέπω ότι άνθρωποι που έχουν πάρει πουλιά δαχτυλιδωμένα κλπ αντιμετωπίζουν ένα σωρό αναποδιές, δεν λέω ότι πρέπει να αποθαρύνουμε κάποιον που θέλει να ασχοληθεί, αλλά θα πρέπει να ξέρει τις δυσκολίες...

Μην αποκλείεις την περίπτωση ότι δεν ξέρουν να ακούν.
 
Φίλε Βασίλη... Μια βραδιά σε ένα τραπέζι, ένας φίλος (Μιχάλη ο Κώστας), μας έλεγε ότι παράγγειλε 30 δαχτυλίδια.. Είχε έτοιμα 9 ζευγάρια, είχε τη γνώση (εμένα πριν μπω στο ''club'' με πέρναγε γενεές 14 δημόσια..) τι στοκαλό έλεγε, δεν θα πάρω μια γέννα από κάθε ζευγάρι; και οι υπόλοιποι γελούσαμε, δεν πήρε ούτε πούπουλο και τα΄χασε όλα...
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Back
Top