Γενικά Μυστικοπαθεια στην εκτροφη καρδερινας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
δεν πήρε ούτε πούπουλο και τα΄χασε όλα...
Επειδή αυτό γυρνάει πολύ ωρα στο μυαλό μου. Γιατί να γίνει αυτό; τι κάνουν τα πουλιά δεν κλωσάν; δεν ταΐζουν; και γιατί;
 
Φίλε Βασίλη... Μια βραδιά σε ένα τραπέζι, ένας φίλος (Μιχάλη ο Κώστας), μας έλεγε ότι παράγγειλε 30 δαχτυλίδια.. Είχε έτοιμα 9 ζευγάρια, είχε τη γνώση (εμένα πριν μπω στο ''club'' με πέρναγε γενεές 14 δημόσια..) τι στοκαλό έλεγε, δεν θα πάρω μια γέννα από κάθε ζευγάρι; και οι υπόλοιποι γελούσαμε, δεν πήρε ούτε πούπουλο και τα΄χασε όλα...

Και τι λέει αυτό;

Να σε πειράξω;

Ας μην έδινε πράσινα να ζούσαν όλα. 😛

-

Γενεές 14;

Λίγες είναι.

Εγώ είμαι στις 500 γενεές και ανεβαίνω...άφοβα.
 
Και τι λέει αυτό;

Να σε πειράξω;

Ας μην έδινε πράσινα να ζούσαν όλα. 😛

-

Γενεές 14;

Λίγες είναι.

Εγώ είμαι στις 500 γενεές και ανεβαίνω...άφοβα.
Ποιός σου είπε ότι έδινε;... Μόνο αυτό που του είχε πει ο Μιχάλης έδινε 😛
 
Αυτός που δεν έχει κάνει εκτροφή καρδερίνας δεν έχει δει τίποτα
Σε όλα ισχύει αυτό... αν δεν το ζήσει κάποιος δεν το καταλαβαίνει.
Υπάρχουν πράγματα που φανταζόμαστε πως είναι "κάπως", πράγματα που θα θέλαμε να είναι "κάπως" και πράγματα που νομίζουμε πως είναι "κάπως"... αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι έτσι... Κάνω Βασίλη εδώ κάπου λάθος;
δεν λέω ότι πρέπει να αποθαρύνουμε κάποιον που θέλει να ασχοληθεί, αλλά θα πρέπει να ξέρει τις δυσκολίες...
Μια πολύ καλή θέση...
Σε κάποιες όμως συζητήσεις που παρακολούθησα όχι μόνο δεν υπάρχει ενθάρρυνση... αλλά το αντίθετο.
Γιατί όταν ρωτούν... και οι απαντήσεις αρχίζουν και σταματούν στο "δύσκολη" η εκτροφή... αυτό βγαίνει.
Εσύ Δημήτρη έχεις "ψηθεί" μέσα από την εκτροφή... Τι είναι αυτό που σε έκανε να ξεκινήσεις και τι αυτό που σε κρατά ακόμη;... Μήπως αυτή ακριβώς η δυσκολία του εγχειρήματος;...

Και μερικές ερωτήσεις προς όλους τους εκτροφείς καρδερίνας... και όποιος θέλει και μπορεί ας απαντήσει.
Γιατί θα πρέπει να αισθάνεται κάποιος αυλικός στην αυλή του βασιλιά για να πάρει μια πληροφορία;
Γιατί θα πρέπει να ζητιανεύει για το αυτονόητο;
Μαρία, θα πρέπει να γράφω μια ώρα..λυπήσου με!
Θα είναι όμως κατανοητά και όχι διφορούμενα τηλεγραφήματα...
 
Αα κατσε διαβασα διαβασα εμαθα εψαξα μονος και καταφερα οτι καταφερα, οταν ομως ζητησα βοηθεια μια σημβουλη, και κατι που ηθελα βρηκα πορτες κλειστες αυτο ειναι μυστικοπαθεια! Το οτι κλεινετε τις πορτες σε οτι προσπαθει ν μπει στον χωρο σας!
 
Παιδιά μείνετε στο θέμα, έχει ξεχειλώσει αρκετά.

Ρε μικρή, φύγε κι εσύ να πα να διαβάσεις, μη μας τσιγκλάς.
 
Κεχρακι σκετο και αγιος ο θεος. Βασιλη θα απαντησεις; Θα το χεις τυψεις που δεν παω να διαβασω.

Ποτέ δεν ήμουν αυτής της άποψης.

Εξαφανίσου τώρα.

Καλή επιτυχία για αυριο.
 
Θα το χεις τυψεις που δεν παω να διαβασω.
@Myra πηγαινε να διαβασεις και οι δυο μας γραφουμε αυριο! Εσυ για την εξεταστικη και γω για τη β'γυμνασιου:D!

Το οτι κλεινετε τις πορτες σε οτι προσπαθει ν μπει στον χωρο σας!
Θα συμφωνησω μαζι σου!
Δευτερον δε πιεζουμε ολους εσας τους εκτροφεις σονυ και καλα να μας τα πειτε ολα χαρτι και καλαμαρι προσανατολισμο θελουμε!😎
 
Κάτι έγραψε ο Μιχάλης παραπάνω ... Το διαβάσατε Βαγγέλη μας;
ΟΚ να πω την αληθεια δεν παρακολουθησα το θεμα κατα γραμμα στην τελευταια σελιδα μπορω να εχω ενα hint για το που ειναι αυτο το μηνυμα;
 
Παιδιά να ξεκαθαρίσουμε κάτι.
Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να μοιράζεται τις γνώσεις του και την γνώμη του. Απλά η συμμετοχή του σε ένα φόρουμ, φανερώνει μια τέτοια διάθεσή του και η οποιαδήποτε "απαίτηση" εντάσσεται σ' αυτά τα πλαίσια.
Από την άλλη να παραδεχτούμε κι εμείς που ασχολούμαστε με τα άλλα είδη πουλιών, το μεγαλύτερο μέρος των απαντήσεών μας, δεν αφορά στις γνώσεις μας πάνω στα πουλιά αυτά καθ' εαυτά αλλά στην "εκπαίδευση" των ιδιοκτητών τους να τα καταλαβαίνουν και ν' ανταποκρίνονται στις ανάγκες τους.
Πολλές φορές επαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια. Ο λόγος δεν είναι γιατί δεν καταλαβαίνουν οι άνθρωποι αλλά είναι τεράστιος ο όγκος πληροφοριών και ζαλίζονται.
Πιστεύω ότι αυτό το κομμάτι λείπει στον τομέα αυτό. Και όχι κάτι άλλο, γιατί γενικά δεν μπορούμε να πούμε ότι υπάρχει απροθυμία στην παροχή βοήθειας.
 
Back
Top