Γενικά Ξεκινάμε και μεις

Περιμένοντας το αποτέλεσμα της επώασης προστατεύουμε και συμπαραστεκομαστε τις συντρόφους μας..

received_10215860078193779.webp received_10215860078793794.webp received_10215860080593839.webp received_10215860079953823.webp

Ενώ κάποιοι άλλοι, έφηβοι ακόμη ζούν τον μεγάλο Έρωτα!

received_10215860090874096.webp received_10215860091074101.webp received_10215860090874096.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Πω πω στη δευτερη φωτογραφια πως σε κοιταζει ο αρσενικος...ψαρωσα... Πολυ ομορφα πουλακια εχεις, φτου φτου να τα χαιρεσαι! Ειδικα το πορτοκαλι ειναι το κατι αλλο! 🙂Ευχομαι τα καλυτερα! Πολλα γερα και ομορφα πουλακια να δεις! 🙂
 
γιατι καποια πουλακια εχουν 2 δαχτυλιδια;

Το ένα ειναι το δαχτυλίδι του συλλόγου το άλλο είναι ένα απλό δακτυλίδι χρωματος που βάζουμε στα πουλάκια της ίδιας οικογένειας για να τα ξεχωρίζουμε από τα υπόλοιπα των άλλων οικογενειών...
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Πολύ όμορφα Γιάννη, καλή συνέχεια.
 
Από τα τιμπραντο μου.
Μου έκαναν τρία ενσπορα.
Το ένα το έβαλα στην αχατη που και τα τέσσερα αυγά της ήταν ασπορα..
Έτσι έγινε μαμά και η Χιονουλα...
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Από τα τιμπραντο μου.
Μου έκαναν τρία ενσπορα.
Το ένα το έβαλα στην αχατη που και τα τέσσερα αυγά της ήταν ασπορα..
Έτσι έγινε μαμά και η Χιονουλα...
Γιάννη μου σε καταλαβαίνω απόλυτα και το έχω σκεφτεί και ο ίδιος να το πράξω αυτό στο παρελθόν, αλλά τελικά έχω καταλήξει για διάφορους λόγους ότι το κάθε πουλάκι καλό είναι να το μεγαλώνουν οι βιολογικοί του γονείς όταν πραγματικά δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε αυτό. Για να σου εξηγήσω περισσότερο τον προβληματισμό μου, θα έλεγα ότι ένα ζευγάρι που έχει κάνει άσπορη γέννα, χρειάζεται ίσως :
περισσότερο χρόνο προετοιμασίας, ανάκαμψης
καλύτερη ενδεχομένως διατροφή ή διάρκεια πρόσληψης αυτής
μπορεί να έχουν κάποια αδυναμία σωματική που θα φανεί καθώς μεγαλώνουν έναν νεοσσό...

Εύχομαι βέβαια όλα να πάνε καλά για τη Χιονούλα τον σύζυγο και το μικρούλι πουλάκι, για του οποίου την ανάπτυξη, συγκριτικά με τα αδέρφια του, ίσως θα ήταν ενδιαφέρον να μας ενημέρωνες αν θέλεις.
 
Back
Top