Γενικά Ξεκινάμε και μεις

Μεγαλώνουμε κι εμείς... 29919901_10215983164670864_768677154_n.webp

Το ένα άσπρο, πήρε από τη μαμά, το άλλο κίτρινο με μαύρο πήρε από τον μπαμπά... 29920516_10215983216952171_1198350326_n.webp

Αύριο το τρίτο αδερφάκι που το μεγαλώνει Χιονούλα μας..
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Να σας ζήσουν τα πουλάκια σας πολύ αξιόλογα και με πολύ ενδιαφέρον τα
χρώματα τους και ιδιαίτερα το λευκό πουλάκι. Θα ήθελα εάν δεν σας κάνει κόπο
κάποια στιγμή όταν μεγαλώσει να μας πείτε εάν παρουσιάσει κάποιο μελανινικο σημείο
ή κάποιο χρωματισμό στο πτέρωμα του. Εάν κατάλαβα καλά προέρχονται
από το δεύτερο ζευγάρι που μας παρουσιάσατε.
Σας ευχαριστώ.
Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα.
 
Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες σας! Και τα μοντέλα είναι εκλεκτά! Να σας ζήσουν και να τα χαίρεστε και με το καλό να τα καμαρώσετε ενήλικα! Δεν μπορώ να σας κρύψω ότι ζήλεψα, με την καλή έννοια φυτά, τον λευκό νεοσσός σας! Είναι το απωθημένο μου να έχω γέννα λευκών καναρινιών, για αυτό! :D

Χαίρομαι πολύ για τις ραγδαίες και αισιόδοξες εξελίξεις των καναρινιών σας! Μπράβο σας! Ευχαριστούμε που τις μοιραστήκατε μαζί μας!
 
Είναι το απωθημένο μου να έχω γέννα λευκών καναρινιών, για αυτό!
ίσως θα μπορούσες να έχεις, αν βάλεις λευκά υπολειπόμενα καναρίνια να ζευγαρώσουν.
 
Νομίζετε ότι δεν το ξέρω κύριε Γιάννη; Και πολύ καλά μάλιστα! Η δυσκολία της υλοποίησης της επιθυμίας μου είναι ένα άλλο ζήτημα:) Δεν θα ήθελα να χαλάσω άλλο το θέμα των μελών μας και απολογούμαι για την παρέκκλιση.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Ενώ η μαμά και ο μπαμπάς προσέχουν και επωαζουν τα 5 νέα αυγά εμείς αυτονομηθηκαμε 29 και 31 ημερών...
Σήμερα ήρθε η ώρα για λίγο ήλιο...
Το τριτο αδερφάκι μας εχει προβλήματα με το ποδαράκι του...
Παρόλαυτα μεγαλωνει κανονικά και σε λίγες μέρες θα μας κανει παρέα...
Εξάλλου είναι ο πιο όμορφος από τους 3...

received_10216111689723910.webp
 
Ο George98 περνάει τα δακτυλίδια στα μικρά μου τιμπραντο..
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
. Τι χρώματα έχουν οι γονείς Τιμπράντο; Τα μικρά φαίνεται ότι θα έχουν και τμήματα ανοιχτόχρωμα.
Αυτα είναι τα τρία πρώτα..
received_10216278603176642.webp received_10216278610856834.webp
received_10216278607536751.webp
και η 'αγία' τετραδα που έρχεται..
received_10216278621377097.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Στην προτελευταία φωτό, το λευκό είναι που έχει κάποο πρόβλημα στο ποδαράκια του; Αν ναι, ποιό είναι το θέμα;
 
Ναι ianos το δεξί του ποδαρακι έχει προβλημα...
Είναι γυρισμένο προς τα έξω και παρέμεινε έτσι παρά τον νάρθηκα που του έβαλα (δύο ειδών για 15 μέρες)..
Μπορει γενετικό πρόβλημα γιατί το γόνατο του είναι υπερμεγέθη από κάποια δυσπλασία ή τραυματισμό στις πρώτες 5 μέρες...
Είναι δυνατό πουλάκι όμως τα κατάφερε μέχρι τώρα και θα τα καταφέρει να ζήσει πολλά χρόνια...
Του ετοιμαζω μια ζευγαρωστρα με ειδικές πατιθρες για να είναι πιο άνετα τωρα..
Περιττό να πούμε ότι είναι το αγαπημένο μας από τα 13 που εχουμε και το πιο όμορφο!
 
Περιττό να πούμε ότι είναι το αγαπημένο μας από τα 13 που εχουμε και το πιο όμορφο!
Πράγματι, και αντικειμενικά είναι όντως το πιο όμορφο από τα 3 και τους γονείς του.
 
Back
Top