Γενικά Ο Ερνέστο το parrotlet μου παρουσιάζεται

Διονύση μας ήθελα να σε ρωτησω σχετικά με τα άσπρα στο κεφαλάκι να μας αναλύσεις λιγάκι διότι Κ εμένα το πεπερονι όσο το έχω από την Άρη Κ λίγο πιο μετά είναι μονίμως με καραφάκια στο κεφαλάκι του. Αυτο σημαίνει κάποιο πρόβλημα Δλδη ;
 
Ο φίλος σας ο Ερνέστο σας ευχαριστεί
τριακόσια τόσα ποστ δε τα 'χε φανταστεί
ανοίγει έναν ηλιόσπορο, κερνάει τον μισό
και δυο κιλά να του δινες θα τα τρωγε αυτό
τις συμβουλές σας βλέπει κι εκείνος στο πισι
ας πούμε ότι δεν είναι και ήσυχο παιδί
αν κάτι του αρέσει, μοιάζει με λιχουδιά
θα το ακολουθήσει με διχως τσιμουδιά
Αν πάλι είναι φάρμακο ή και κουραστικό
θα κάνει πως δεν είδεκαι θα το αφήσει εδώ
Και καπως έτσι φίλοι, κυλάει η ζωή
παρέα με το πράσινο μικρούλι πουπουλί
τσιρίζει και μιλάει, πετάει εδώ κι εκεί
στιγμή σε ησυχία δε λέει να σταθεί
παντού εναν παιγνιδότοπο του έχουμε φτιαγμένο
κουζίνα και σαλόνι, το μπάνιο κλειδωμένο
του αρέσουν τα μπουκάλια, του αρέσουν τα καπάκια
χορεύει όταν βλέπει ν' ανοίγουμε σποράκια
τα ξέρετε κι εσείς ετούτα που σας λέω
απο τα γέλια μου ρχεται καμια φορά να κλαίω
και τα δικα σας ξερω μικρούλια τερατάκια
σας εχουν κανει ολα ρημάδι τα σπιτάκια
 
Επειδή υπάρχουν ενδιαφέροντα posts που αναφέρονται σε πιθανόν ασθένεια, παρακαλώ τους υπεύθυνους για τη δημιουργία ενός ξεχωριστού θέματος από το #313 (και όποιο άλλο αφορά το συγκεκριμένο θέμα που θίγει).
Stavros misalouris
 
Επειδή υπάρχουν ενδιαφέροντα posts που αναφέρονται σε πιθανόν ασθένεια, παρακαλώ τους υπεύθυνους για τη δημιουργία ενός ξεχωριστού θέματος από το #313 (και όποιο άλλο αφορά το συγκεκριμένο θέμα που θίγει).
Stavros misalouris
Σιση νου να το ανοίξουμε αλλά δν ξέρω πως θα ήθελα να προσθέσω μια σημαντική διαπίστωση όσον αφορά τα φτερά του πεπερ μόλις έκανα αυτό που είπε ο Διονύσης Κ έχω μείνει έκπληκτη τα φτερακια καρφακια ανοίγουν Κ γίνονται φτερά Κ εκείνος κάθεται με τόση υπομονή να συνεχίσω να του ανοίγω φτερά απίστευτο πραγματικά
 
Σιση νου να το ανοίξουμε αλλά δν ξέρω πως θα ήθελα να προσθέσω μια σημαντική διαπίστωση όσον αφορά τα φτερά του πεπερ μόλις έκανα αυτό που είπε ο Διονύσης Κ έχω μείνει έκπληκτη τα φτερακια καρφακια ανοίγουν Κ γίνονται φτερά Κ εκείνος κάθεται με τόση υπομονή να συνεχίσω να του ανοίγω φτερά απίστευτο πραγματικά
Πεππέρ : "Μου πήρε καιρό αλλά επιτέλους κατάφερα να την κάνω να καταλάβει. Αμ καλά μου τα έλεγε ο Ερνέστο αυτοί οι ψηλοί είναι εντελώς κουτάβια. Δεν πειράζει τους αγαπάμε"
Ερνέστο : "Στα έλεγα εγώ. Με τον μπάμια που έχω μπλέξει έσκυβα ολη μέρα και περίμενα τσάμπα. Ευτυχώς έμαθε και αυτός.
 
. Εκείνος κάθεται με τόση υπομονή να συνεχίσω να του ανοίγω φτερά απίστευτο πραγματικά
Το μαριονάκι υποχρέωνε τον Καρλίτο (που ήταν ήπιος χαρακτήρας) και τον χτένιζε για ώρες, το Ληδάκι είχε ''πειστεί'' τους τελευταίους μήνες (μέχρι τότε του παρίστανε τη χαζή οπότε ως μάθημα την χτένιζε για ώρα, αργότερα εδέησε ν΄αρχίσει να τον χτενίζει κι αυτή).
 
Από το αστυνομικό δελτίο του φόρουμ
4.jpg
 
😀 ο τρόμος είναι ζωγραφισμένος στα βλέμματα τους. Θα ξεφύγουν ξανά οι δυο κακοποιοί;θα πιαστούν στα πράσα αυτοί οι αδίστακτοι λιποτάκτες;η συνέχεια στο επόμενο επεισόδιο μείνετε συντονισμένοι :D
 
Ο ήρωας ορμάει με τα πούπουλα σηκωμένα πάνω στον τρομερό εχθρό την σακούλα polybag. Στο δρόμο του ένα κουτάκι βιταμίνες, μια θέση κουτάλας (που χρησιμοποιείται ως ταΐστρα), και η κροκέτα του. Ο ήρωας με διόμισι ραμφιές κάνει τσατάλια την κουζίνα και τον οχτρό. Ώρα για καθαριότητα.View media item 21004
 
Ο ήρωας ορμάει με τα πούπουλα σηκωμένα πάνω στον τρομερό εχθρό την σακούλα polybag. Στο δρόμο του ένα κουτάκι βιταμίνες, μια θέση κουτάλας (που χρησιμοποιείται ως ταΐστρα), και η κροκέτα του. Ο ήρωας με διόμισι ραμφιές κάνει τσατάλια την κουζίνα και τον οχτρό. Ώρα για καθαριότητα.View media item 21004
😀 σούπερ ήρωας ο ερνεστουλης μας απανωωω τουυυ:D
 
Eίμαι και κούκλος, είμαι και χορευταράς, πως να μου αντισταθούν οι γυναίκες;
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πέρα από χορευταράς, νομίζω οτι είναι "ερωτευμένος" με τη γυναικά σου και τη διεκδικεί(δεν μου φαίνεται και τόσο αθώος αυτός ο χορός) μη του κρατήσεις κακία, πουλάκι είναι... 😀
 
Χα χα αυτό σκέφτηκα κι εγώ όταν είδα πως κορδώθηκε και μεγάλωσε το σώμα του.
 
Back
Top