Αναπαραγωγή Ο ένας από τους νεοσσούς δεν αναπτύσσεται καλά, έχει splayed legs;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Με συριγγα ακομη.. Ειναι εκτος φωλια ολη μερα και δυναμωσαν τα ποδια του.. Ειναι σχεδον τελεια.. Οταν το ταιζω, τον βαζω στην φωλια και κανει τα φτερα του πανω κατω.. Ειναι πολυ ωραια εμπειρια..

Σκεφτομαι ομως αν εινΑι μονος του στο κλουβι μπορει να κλαιει.. Ειναι σε δωματιο που δεν πηγαινουμε σχεδον καθολου..
 
Μπράβο! Άρα δε θα το πειράξεις; Δε θα βάλεις τίποτα;

Ναι σωστά θα νιώθει πολύ μοναξιά.. Τότε άστο με την κανάρα μαζί..

Την αυγοτροφη την έφαγε μόνο του ή εσύ με σύριγγα; Τσιμπάει καθόλου αυγοτροφη μόνο του;
 
Καλημέρα.. Κτύπησα αυγοτροφη και αυγό και το έδωσα με την συριγγα.. Μόλις την δει ανοίγει το στόμα του...

Αυγοτροφη δεν είδα αν τρώει μόνο του. Σκέφτομαι μήπως είναι ψηλά εκεί που είναι και δεν φτανει.. Θα δοκίμασε να βάλω ενα μικρο πιατακι να δω αντιδράσεις...

Το παρακολουθώ για τα πόδια του. Αν δω πρόβλημα θα προσπαθήσω να του βάλω αλλά με άλλο υλικό. Παρα να έχει το πρόβλημα για παντα...
 
Ο Λαζαρος μεγαλωσε.. Ανεβαινει και στο κλαδακι.. Θα περασω μολις μπω απο τον υπολογιστη φωτογραφιες.

Η μητερα του ομως περνα πτεροροια και γεμιζει το σπιτι φτερα και η μητερα μου, μου κανει προβλημα..

Αν τον αφησω μονο ειναι ενταξει; Χωρις παρεα;
 
Αχ καλέ τι όμορφο παιδί είναι αυτό; Φτου φτου σκόρδα! Και τα ποδαράκια του έφτιαξαν τελείως μπράβο! Να δεις που με αυτό το πουλάκι θα αναπτύξεις την πιο όμορφη σχέση και θα του έχεις τρελή αδυναμία! Έχω κι γω ένα που το μεγάλωσα εγώ και το όνομα αυτού Άγγελος! 🙄
 
Ναι σιγα σιγα αρχισε να χρησιμοποιει και τα κλαδακια.. Μεγαλωνει αργα.. Παρα πολυ αργα
 
Χα χα βρε μπας και είναι κοτοπουλάκι αυτό;
στο μυαλο μου εχω την εικονα ενος αυγου κοτας και μια καναρα να το κλωσσαει! 😀 λιωωωνω...😀
οντως ειναι κουκλι! Να το χαιρεσαι!
 
Αν δεν του αρεσει να ειναι εκτος κλουβιου σημαινει οτι δεν θα το σκασει ποτε! Παντως ειναι παρα πολυ ομορφο να το χερεσαι. Αν το ειχες παρατησει πιθανο να μην επιζουσε αλλα με την μεγαλη σου προσπαθεια τα καταφερες! Ενα τεραστιο μπραβο για την Αριαδνη!
 
Όντως Ελευθερία, μπράβο στην Αριάδνη γιατί προσπαθεί σε δύσκολες συνθήκες να περιθάλπτει πολλά ζωάκια και μπράβο και σ' εσένα που το σκέφτηκες :)
 
Μακαρι ολα να πανε καλα μεχρι το τελος.. Να αρχισει να τρωει μονο του.. Σημερα ειναι 36 ημερων και ακομη τρωει με συριγγα.. Σε λιγες μερες θα περασω κι αλλες φωτο να μου πειτε αν μεγαλωσε.
 
Πολύ όμορφος και ιδιαίτερος. Ξεπετάχτηκε. Του έδωσες χρωστικές;
Πάντως μην τον βάλεις ακόμα στην κλούβα. Άσε να δυναμώσει τελείως πρώτα.
 
Μα μονο αυγοτροφη τρωει.. Τους σπορους δεν τους αγγιξε.. Δεν μπορω να το βαλω ακομη..Χρωστικες δεν του εβαλα..
 
Αυτό δεν θυμάμαι είναι παιδί δικών σου καναρινιών ή από τα αυγά των κόκκινων που σου έδωσε κάποιος;
 
Κοκκινα καναρινια δικα μου δεν εβγαλα.. Ειναι απο τα αυγα που μου εδωσε ο εκτροφεας.
 
Back
Top