Αναπαραγωγή Ο ένας από τους νεοσσούς δεν αναπτύσσεται καλά, έχει splayed legs;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Προβλέπω αυτός να σου γίνει αυτοκόλλητος. Κάθεται άνετα στο χέρι σου;
 
Ναι.. Οπου τον βαλω καθεται.. Μολις με δει θελει φαγητο.. Αλλα οταν ειναι κοντα στο κλουβι θελει να μπει μεσα.. Δεν του αρεσει και τοσο εκτος κλουβιου.
 
Η επιβίωση αυτού του πουλιού είναι ένας προσωπικός σου άθλος!
Μπράβο σου!
 
Δες λιγο το προσωπο του.. Τα φτερα ειναι μικρα και κοκκινα.. Ειναι πολυ παραξενο πουλι..
 
Δες λιγο το προσωπο του.. Τα φτερα ειναι μικρα και κοκκινα.. Ειναι πολυ παραξενο πουλι..
Μα ναι αυτό λέω κι εγώ. Δεν ανοίγεις θέμα με τις φωτογραφίες αυτές να μας πουν κάποιοι που γνωρίζουν καλά;
 
Δες λιγο το προσωπο του.. Τα φτερα ειναι μικρα και κοκκινα.. Ειναι πολυ παραξενο πουλι..
Eιναι ομορφος και καθολου παραξενος.😎 Λατρεια! :D
 
Ελπιζω αυτο που εχει να μην ειναι κληρονομικο.. Το παω μακρυα το θεμα.. Αλλα αν ειναι...

Οντος ειναι πολυ ομορφος.. Οταν του μιλαω με κοιταει σαν χαζο 😛 ..
 
Καλέ τι φάτσα είναι αυτή! Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο σχέδιο σε καναρινάκι! τυχερός, όμορφος και ξεχωριστός! Φτου φτου να τον χαίρεσαι! :D

Πάρε τους σπόρους και με ένα γουδί κάντα λιώμα και δώστου να δοκιμάσει μήπως και αρχίσει και σιγά σιγά και τρώει και σπόρους... Επίσης μηλαράκι και κανα χορταράκι δεν κάνει κακό! Μεγάλωσε πια!
 
Πάρε τους σπόρους και με ένα γουδί κάντα λιώμα και δώστου να δοκιμάσει μήπως και αρχίσει και σιγά σιγά και τρώει και σπόρους...
Το εκανα.. Ουτε που τους αγγιξε.. Αν μπορουσαν οι σποροι να περνουσα απο την συριγγα θα δοκιμαζε.. Κτυπημενος και να τους εχω σε ταιστρα ή στο χερι μου, οχι..

Επίσης μηλαράκι και κανα χορταράκι δεν κάνει κακό! Μεγάλωσε πια!
Σημερα εκοψα ενα κομματι μηλο και το εβαλα.. Δεν το δοκιμασε.. Μετα το εβαλα στην συριγγα λιωμενο και το εφαγε. Του ειχα βαλει και αυγο πριν λιγες μερες αλλα παλι δεν το αγγιξε.. Δυσκολη περιπτωση.
 
Θα με βοηθήσει ομως να αρχίσει να τρώει μονο του.. Ειχα βάλει αυγοτροφη και σπόρους σε μια ταιστρα(μπας και φαει σπόρους) και έφαγε μονο την αυγοτροφη
 
Κοίτα αφού δεν διδάσκεται και από άλλο πουλί, θα αργήσει να πάρει μπρος αυτό το πουλάκι. Δεν έχει τις σωστές παραστάσεις. Γι αυτό το βλέπω μετά τον χρόνο να μπορεί να μπει στην κλούβα και αν. Δεν θα είναι κοινωνικοποιημένο.
 
Μην μου λες τέτοια... Δεν θα έχω παντα τόσο χρονο.. Ηταν με την μήτερα του αλλά αυτή περνούσε πτεροροια και γέμιζε το σπίτι φτερά.. Οποτε έπρεπε να φύγει.. Αν ηταν μαζί του θα βοηθούσε..
 
Καλά δεν εννοώ να τον ταίζεις ένα χρόνο. Αλλά να είναι μέσα στο σπίτι.
 
Κι γω που μεγάλωσα τον Άγγελο στο χέρι, άργησε πάρα πολύ να φάει σποράκια! Έπρεπε να φύγω για τριήμερο και πρέπει να έφαγε ελάχιστα αυγοτροφή που του είχα αλλά όταν γύρισα θυμάμαι δε δεχόταν τη σύριγγα και έτρωγε μόνο την αυγοτροφή. Δοκίμασε να βάλεις μέσα στην αυγοτροφή λίγα σποράκια και παρακολούθησε τον μήπως και καταφέρει και σπάσει κάποιο. Είναι να μη γίνει η αρχή! 😉
 
Τώρα πια δεν είναι μέσα στο σπίτι.. Ειναι εκεί που είναι οι παπαγάλοι. Ακριβως εξω απο την πορτα. Φυσικά τον βάζω σπίτι και τον έχω δίπλα μου τις περισσότερες ώρες.. Μακαρι να τα καταφέρει να ζει και να τρέφεται μόνο του και ας αργήσει..

Κι γω που μεγάλωσα τον Άγγελο στο χέρι, άργησε πάρα πολύ να φάει σποράκια! Έπρεπε να φύγω για τριήμερο και πρέπει να έφαγε ελάχιστα αυγοτροφή που του είχα αλλά όταν γύρισα θυμάμαι δε δεχόταν τη σύριγγα και έτρωγε μόνο την αυγοτροφή. Δοκίμασε να βάλεις μέσα στην αυγοτροφή λίγα σποράκια και παρακολούθησε τον μήπως και καταφέρει και σπάσει κάποιο. Είναι να μη γίνει η αρχή! 😉
Αυτό είπα πιο πανω.. Το εκανα και αυτό έφαγε μονο την αυγοτροφη.. Λέτε να αγοράσω μεγαλύτερη σύριγγα να περνάνε τα λυόμενα σπιτάκια; Να τα μαθει;
 
Back
Top