Γενικά Ο Cookie επιτέλους βολτάρει

Μην πανικοβαλλεσαι... Χαιδεψε τον να φύγουν τα πολλά πολλά και αύριο μπάνιο!
Αν μπήκε σκόνη στα ρουθούνια μπορεί να φτερνίζεται, χωρίς υγρό οπότε όλα οκ...
Τον αλητηριο :)
Δηλαδή δεν είναι επικίνδυνο; Μη τα τρώει κλπ όταν χτενιζεται.. Να τον κάνω τώρα μπάνιο; Του ριξα λίγο νεράκι αλλά κυρίως στην κοιλίτσα και την ουρά είναι γκρίζος!
 
Στις εννιάμιση σβήνω το φως του συνήθως.. Προλαβαίνω;
Εμένα κάνει περισσότερη ώρα να στεγνώσει 🙄 αλλά στάζει οκ μετά το μπάνιο...
Μήπως να δοκιμάσεις με ένα υγρό χαρτομαντηλο; .. Εννοώ υγρό με νερό;
 
Εμένα κάνει περισσότερη ώρα να στεγνώσει 🙄 αλλά στάζει οκ μετά το μπάνιο...
Μήπως να δοκιμάσεις με ένα υγρό χαρτομαντηλο; .. Εννοώ υγρό με νερό;
Ναι ναι θα δοκιμάσω!
[automerge]1561135629[/automerge]
Ναι ναι θα δοκιμάσω!
Γιώργο χίλια ευχαριστώ για την απάντηση! Πρώτη φορά που έγινε αυτό και δεν ήξερα τι να κάνω! Δε ξέρω και τι μπορεί να μάζεψε από κει πάνω! Νόμιζα δε θα βγει ποτέ! 😨
 
Τελευταία επεξεργασία:
64990 Και που λέτε τελευταία έχουμε τέτοια σκηνικά! Όπου βρει κλειστά μέρη πάει και χωνεται! Κι αν πλησιάσεις αγριεύει.. Έχει απομακρυνθεί το αγόρι μου κάπως και δε ξέρω τι να κάνω 😞 Έρχεται πάνω μου, τρώει από το χέρι μου αλλά δε κάθεται να τον χαϊδέψω και πολύ και φυσικά όταν πάει σε κάτι τέτοια και πάω να τον πάρω γίνεται ο κακός χαμός!
 
View attachment 64990 Και που λέτε τελευταία έχουμε τέτοια σκηνικά! Όπου βρει κλειστά μέρη πάει και χωνεται! Κι αν πλησιάσεις αγριεύει.. Έχει απομακρυνθεί το αγόρι μου κάπως και δε ξέρω τι να κάνω 😞 Έρχεται πάνω μου, τρώει από το χέρι μου αλλά δε κάθεται να τον χαϊδέψω και πολύ και φυσικά όταν πάει σε κάτι τέτοια και πάω να τον πάρω γίνεται ο κακός χαμός!
Το ίδιο κάνει ακριβώς και ο Ερνέστο. Το αγόρι σου "φωλιάζει" τον πιάνουν οι ορμές του και προστατεύει τη "φωλιά" του. Λες και βλεπω τον Ερνέστο μέσα στη σακούλα του :)
Δεν απομακρύνεται μη φοβάσαι. Αστον να "ξαλαφρώνει" και μη του δίνεις από μόνη σου "φωλίτσες" να χώνεται. Θα βρει την άκρη μόνος του. Ίσως κι ένα κοριτσάκι να τον ηρεμήσει, αλλα ας πούμε με τον Ερνέστο αυτό δε "δούλεψε".
 
Μη το αφήνεις να μένει πολύ σε τ'ετοια σημεια, αυτά είναι δείγματα αναζήτησης φωλιας...
Προσπάθησε να εξαφανίσεις αυτά τα σημεια, άλλαξε τα μαξιλάρια ή ρίξε ένα ριχτάρι ώστε να μη κάνει εσοχές και χώνεται εκεί.
Η αλλαγη στη συμπεριφορά του είναι φυσιολογική και συνδέεται με αυτό που σου λέω παραπάνω.
 
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! 🙂️ Το χω καταλάβει ότι ψάχνει γυναίκα το αγόρι μου αλλά τι να κάνω! 😅 Άρα Δηλαδή θα περάσει μόνο του απλά όσο μπορώ να το προσπαθώ να μη γίνεται;
 
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! 🙂 Το χω καταλάβει ότι ψάχνει γυναίκα το αγόρι μου αλλά τι να κάνω! 😅 Άρα Δηλαδή θα περάσει μόνο του απλά όσο μπορώ να το προσπαθώ να μη γίνεται;
Σωστα... Τα μπανάκια βοηθανε να σβήσει η φουντωση, οι αλλαγες στο κλουβι του9αν κι εκει δειχνει τέτοια δειγματα), να αποφευγετε σημεια που θυμιζουν φωλια και δραστηριοτητες που να το κανουν να ξεχναει... Οπως καινουργια παιχνιδακια.
 
Το έκανε και ο δικός μου για καμιά εβδομάδα στο φωτιστικό 😱, χωρίς όμως να "απομακρυνθεί".
Αύξησα ώρες ύπνου από 11 σε 12, μείωσα το πολύ φως, σταμάτησα αυγοτροφή και του έκανα συχνότερα μπανακια. Δεν ξαναπήγε...

Είναι κούκλος και καλό παιδάκι.. Απλά τον έπιασαν ορμονικά... Μην τον παρεξηγείς :)
 
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! 🙂 Το χω καταλάβει ότι ψάχνει γυναίκα το αγόρι μου αλλά τι να κάνω! 😅 Άρα Δηλαδή θα περάσει μόνο του απλά όσο μπορώ να το προσπαθώ να μη γίνεται;
Αντιδρά ως μια χαρά φυσιολογικό παπαγαλάκι. Και οι "αγριάδες" του δεν είναι σημάδι απομάκρυνσης από σένα αλλά ξεκάθαρο "επ! Δε βλεπεις οτι εχω δουλειά, τι θες στη ΔΙΚΗ μου φωλιά;"
Ακολούθησε όσα σου είπαν τα παιδιά παραπάνω και ολα θα πάνε καλά. Λάβε υπ' οψιν οτι είναι κύκλος της ζωής τους, θα τον συνηθίσεις κι εσύ και αυτος.
 
Εμένα πριν πάει για ύπνο ο δικός μου νανουριζεται στα μαλλιά μου για κάνα μισάωρο από την πρώτη μέρα που τον έχω τώρα που του φουντώνουν σιγά σιγά οι ορμές θα έχω πρόβλημα;
 
Εμένα πριν πάει για ύπνο ο δικός μου νανουριζεται στα μαλλιά μου για κάνα μισάωρο από την πρώτη μέρα που τον έχω τώρα που του φουντώνουν σιγά σιγά οι ορμές θα έχω πρόβλημα;
Ολοι θα το έχουμε το θέμα, ιδίως όσοι έχουμε "μοναχικά" παπαγαλάκια. Είμαστε η οικογένεια τους, το ταίρι τους, η φωλιά τους. Δεν θα το έλεγα "πρόβλημα" θα το έλεγα "θεματάκι" που οι ίδιοι (κακά τα ψέματα) δημιουργήσαμε. Προσπαθούμε να "ανακουφίσουμε" τις ορμές τους με μπανάκια, ύπνο και ότι άλλο προτάθηκε παραπάνω και δεν τα εμποδίζουμε όταν τις εκτονώνουν.
Και μιας και ανυσηχούσε η Ειρήνη, για να της φύγει η ανυσηχία (και σε όλους) και να γελάσουμε λίγο, ας δούμε ένα βίντεο με το δικό μου "κομπρεσέρ" να υπερασπίζεται τη "φωλιά του" και να με "διώχνει".

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Αξιαγάπητος! 😊 Κι εμένα έτσι κάνει! Όχι το κομπρεσέρ βέβαια! 😅 Αλλά έτσι αγριεύει! Απλά μέχρι τώρα ήταν τοσο καλοβολος και δεκτικός που με θορυβησε η συγκεκριμένη αλλαγή!
[automerge]1562763435[/automerge]
Το έκανε και ο δικός μου για καμιά εβδομάδα στο φωτιστικό 😱, χωρίς όμως να "απομακρυνθεί".
Αύξησα ώρες ύπνου από 11 σε 12, μείωσα το πολύ φως, σταμάτησα αυγοτροφή και του έκανα συχνότερα μπανακια. Δεν ξαναπήγε...

Είναι κούκλος και καλό παιδάκι.. Απλά τον έπιασαν ορμονικά... Μην τον παρεξηγείς :)
Ευχαριστούμε ρε Γιώργο! 🙂️Τον ενοχλεί το φως τη συγκεκριμένη περίοδο; Και η αυγοτροφη γιατί;
[automerge]1562763849[/automerge]
Ολοι θα το έχουμε το θέμα, ιδίως όσοι έχουμε "μοναχικά" παπαγαλάκια. Είμαστε η οικογένεια τους, το ταίρι τους, η φωλιά τους. Δεν θα το έλεγα "πρόβλημα" θα το έλεγα "θεματάκι" που οι ίδιοι (κακά τα ψέματα) δημιουργήσαμε. Προσπαθούμε να "ανακουφίσουμε" τις ορμές τους με μπανάκια, ύπνο και ότι άλλο προτάθηκε παραπάνω και δεν τα εμποδίζουμε όταν τις εκτονώνουν.
Και μιας και ανυσηχούσε η Ειρήνη, για να της φύγει η ανυσηχία (και σε όλους) και να γελάσουμε λίγο, ας δούμε ένα βίντεο με το δικό μου "κομπρεσέρ" να υπερασπίζεται τη "φωλιά του" και να με "διώχνει".

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Είδα κι άλλο Ernesto στο YouTube! Απολαυστικοτατος! 😄
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ευχαριστούμε ρε Γιώργο! 🙂Τον ενοχλεί το φως τη συγκεκριμένη περίοδο; Και η αυγοτροφη γιατί;
Αν δεν κάνω λάθος, το φως τους ξυπνάνε ένστικτα και διαθέσεις :)
Απλά έκλεινα πιο πολύ κουρτίνες κτλ.. Δεν τον είχα στα σκοτάδια :)
 
Ολοι θα το έχουμε το θέμα, ιδίως όσοι έχουμε "μοναχικά" παπαγαλάκια. Είμαστε η οικογένεια τους, το ταίρι τους, η φωλιά τους. Δεν θα το έλεγα "πρόβλημα" θα το έλεγα "θεματάκι" που οι ίδιοι (κακά τα ψέματα) δημιουργήσαμε. Προσπαθούμε να "ανακουφίσουμε" τις ορμές τους με μπανάκια, ύπνο και ότι άλλο προτάθηκε παραπάνω και δεν τα εμποδίζουμε όταν τις εκτονώνουν.
Και μιας και ανυσηχούσε η Ειρήνη, για να της φύγει η ανυσηχία (και σε όλους) και να γελάσουμε λίγο, ας δούμε ένα βίντεο με το δικό μου "κομπρεσέρ" να υπερασπίζεται τη "φωλιά του" και να με "διώχνει".

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Καλά τι να πω. Θεϊκός Ερνέστο ❤️️️️️
 
Τον ενοχλεί το φως τη συγκεκριμένη περίοδο; Και η αυγοτροφη γιατί;

Η μείωση των ωρών του φωτός τα παραπέμπει στην εποχή του χειμώνα που το αναπαραγωγικό ένστικτο δεν είναι ενεργό. Την ίδια δουλειά κάνει και η πρωτεΐνη με άλλον τρόπο.
 
Tελικά οι σχολές κομμωτικής έχουν μεγάλη πέραση στα φτερωτά μας 😛
Γλύκας είναι ο Cookie σου. Απλά πρόσεξε καπως με τα προϊόντα που βάζουμε στα μαλλιά γιατί μασουλώντας τα μπορεί να περάσουν στον οργανισμό τους.
 
Back
Top