Γενικά Ο Jim το pacific parrotlet

"Δεν είμαι λιχούδης απλά δοκιμάζω τα φαγητά από υπευθυνότητα μπας και ειναι χαλασμένα και παθει κανείς τίποτα" 😂
Κούκλος ο νέος.
Ευτυχώς είναι φαγανουλης κ. Διονυση 😀
[automerge]1565016744[/automerge]
Μια χαρά τα πάει ο μικρός εξερευνητής σου!👍
View attachment 65812

Δεν έχω καταλάβει τι μπορεί να είναι αυτό το 🙄 καφέ, που του έχεις βάλει στο κλουβί Βάσω μου... 😁
Κανέλα είναι @Sissy μου 😂 απορώ πως εσύ δεν το κατάλαβες 😉
 
Κανέλα είναι @Sissy μου 😂απορώ πως εσύ δεν το κατάλαβες 😉
Τι να σου πω Βάσω μου, μου πέρασε από το μυαλό αλλά το απέρριψα... λόγω μεγέθους; δεν μου ''πήγαινε'' 😛Μέχρι λεπτή στεγνωμένη φέτα από πεπόνι μου ήρθε στο μυαλό...🤣
Άσε που πρέπει να πρόκειται για κασσία και όχι για κανέλα Κεϊλάνης
1565022550647.png
 
Ααα λες; από μαγαζί με βιολογικά το πήρα...
Ναι, από το χρώμα και το πάχος του ξύλου για κασσία δείχνει... Κάνε σύγκριση με τις φωτογραφίες, η κανέλα δεν ''κοκκινίζει'' και είναι λεπτόφλουδη.
 
Παιδιά καλημέρα ήθελα να σας ενημερώσω ότι ο Τζιμακος σταμάτησε να κοιμαται κάτω... Από τις διακοπές τον παρατηρούσα και δεν βολεύονται μάλλον, οπότε όλα καλά ήταν περαστικό, χθες που ήρθε ξανά στο δωμάτιο του όταν τον πρώτο έβαλα μέσα στο κλουβάκι του μετά το νανούρισμα πήγε να κοιμηθεί κάτω ξανά αλλά ανέβηκε τελικά πάνω στην πιο ψηλή μάλιστα πατηθρα 🙂️επίσης παρατήρησα ότι όταν άλλαξε περιβάλλον δεν είχε ορεξουλες 😋με το που ήρθε όμως σπίτι του... 😝
 
Παιδιά καλημέρα ήθελα να σας ενημερώσω ότι ο Τζιμακος σταμάτησε να κοιμαται κάτω... Από τις διακοπές τον παρατηρούσα και δεν βολεύονται μάλλον, οπότε όλα καλά ήταν περαστικό, χθες που ήρθε ξανά στο δωμάτιο του όταν τον πρώτο έβαλα μέσα στο κλουβάκι του μετά το νανούρισμα πήγε να κοιμηθεί κάτω ξανά αλλά ανέβηκε τελικά πάνω στην πιο ψηλή μάλιστα πατηθρα 🙂επίσης παρατήρησα ότι όταν άλλαξε περιβάλλον δεν είχε ορεξουλες 😋με το που ήρθε όμως σπίτι του... 😝
Τέλεια πολύ καλά νεα
 
Παιδιά καλημέρα ήθελα να σας ενημερώσω ότι ο Τζιμακος σταμάτησε να κοιμαται κάτω... Από τις διακοπές τον παρατηρούσα και δεν βολεύονται μάλλον, οπότε όλα καλά ήταν περαστικό, χθες που ήρθε ξανά στο δωμάτιο του όταν τον πρώτο έβαλα μέσα στο κλουβάκι του μετά το νανούρισμα πήγε να κοιμηθεί κάτω ξανά αλλά ανέβηκε τελικά πάνω στην πιο ψηλή μάλιστα πατηθρα 🙂επίσης παρατήρησα ότι όταν άλλαξε περιβάλλον δεν είχε ορεξουλες 😋με το που ήρθε όμως σπίτι του... 😝
Λογικά όλα αυτά τα περισσότερα ετσι καπως αντιδρουν, εξαιρείται ίσως ο γεροντοκόρος μου που παραδόξως στο θέμα του ύπνου δεν είχε ποτέ κανένα θέμα.
Τις απόλαυσε τις διακοπές του ο κούκλος και θα φτιάξει και η διάθεσή του ακόμα περισσότερο. Είναι σαν εμας, μπορεί να τα τρομαζει το "αγνωστο" αλλά απολαμβάνουν τα ταξίδια όταν η "ασφάλειά τους" (δηλαδή εσείς) είναι κοντά.
 
Ακούστε τον Τζιμακος να κάνει τσουκου τσουκου όπως κάνουμε μυτούλα 😍
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top