Φροντίδα Πάει ο φλάφυ που ξέραμε

Ναι μια χαρά... Να σε συνηθίσει ήρεμα και καλά...
Συνέχισε έτσι :)
Σιγνωμη απλα επειδή δεν μου απαντήσατε πρέπει να του διαβαζω και που κα που να σταματαω να του δινω η να διαβασω και οταν τελειωσω να του δωσω κεχρι... Επεισης και μια τελευταια ερώτηση. Πηραζει που του το μαζω απο πανω και οχι απο τα πλαγια;Ευχαριστω και αν μπορείτε να μου απαντήσετε κα στης 2 μου ερωτησης για να καταλαβω ακομα καλυτερα.
 
Μιχαλη θα κανεις αυτο που "δουλευει" καλυτερα στο δικο σου πουλακι, δεν υπαρχει καποιος τυφλοσουρτης γιατι καθενα απο αυτα εχει τις δικες του συνηθειες και χαρακτηρα!
 
Λοιπον αυτές της μερες δενε χω και πολυ χρονο λογο το οτι σιγα σιγα ερχονται η εξετασεις δηλαδη διαβασμα οποτε δεν μπορω να παιζω συχνα με το πουλακι.. Μερα παρα μερα κα για σχετικα λιγο χρόνο.. Εχω δει (κατα της αποψη μου παντα)μια μικρη προοδο στο οτι με το που βαζω το κεχρι απο την οροφη του κλουβιου και πηγαινω προς αυτόν απλωνει το μικρουλη κεφαλακι του κα σιγα σιγα τρωει.. Εχουμε τελειωσει δυο κλοναρακια γεματα κεχρι.
 
Καλησπέρα Μιχάλη!
Λοιπον αυτές της μερες δενε χω και πολυ χρονο λογο το οτι σιγα σιγα ερχονται η εξετασεις δηλαδη διαβασμα οποτε δεν μπορω να παιζω συχνα με το πουλακι.. Μερα παρα μερα κα για σχετικα λιγο χρόνο..
Προέχουν οι μαθητικές σου υποχρεώσεις, να δώσεις βαρύτητα σε αυτές και σου εύχομαι καλή επιτυχία! Απλώς, όπως και εσύ έγραψες, να φροντίσεις να του αφιερώνεις λίγη ώρα, για να μην "χαθεί" αυτό που έχετε "χτίσει" μέχρι στιγμής! 🙂


Εχω δει (κατα της αποψη μου παντα)μια μικρη προοδο στο οτι με το που βαζω το κεχρι απο την οροφη του κλουβιου και πηγαινω προς αυτόν απλωνει το μικρουλη κεφαλακι του κα σιγα σιγα τρωει.. Εχουμε τελειωσει δυο κλοναρακια γεματα κεχρι.
Τέλεια! Πολλά μπράβο! Αυτό που περιέγραψες είναι ένα βήμα! Τώρα που ασχολείσαι μαζί του ουσιαστικά και συνειδητοποιημένα βλέπεις τα θετικά αποτελέσματα! Να συνεχίσεις έτσι με ηρεμία και υπομονή! Καλή σας συνέχεια και ακόμα καλύτερα!👍
 
Σας ευχαριστω πολυ. Ελπιζω να χτίσουμε μια πολυ καλη σχεση
Καλησπέρα Μιχάλη!

Προέχουν οι μαθητικές σου υποχρεώσεις, να δώσεις βαρύτητα σε αυτές και σου εύχομαι καλή επιτυχία! Απλώς, όπως και εσύ έγραψες, να φροντίσεις να του αφιερώνεις λίγη ώρα, για να μην "χαθεί" αυτό που έχετε "χτίσει" μέχρι στιγμής! 🙂



Τέλεια! Πολλά μπράβο! Αυτό που περιέγραψες είναι ένα βήμα! Τώρα που ασχολείσαι μαζί του ουσιαστικά και συνειδητοποιημένα βλέπεις τα θετικά αποτελέσματα! Να συνεχίσεις έτσι με ηρεμία και υπομονή! Καλή σας συνέχεια και ακόμα καλύτερα!👍
 
Μπραβο σου Μιχαλη,τα πας πολυ καλα... Προσπαθησε μονο να μην πηγενεις απο το πανω μερος του κλουβιου αλλα απο μπροστα, οταν καποιος βρησκετε πανω απο το κλουβι τα πουλακια φοβουνται, για αυτο να θυμασαι να ειναι και σε καποιο μερος σχετικα ψηλα το κλουβι, περιπου στο υψος το δικο μας.
 
Μπραβο σου Μιχαλη,τα πας πολυ καλα... Προσπαθησε μονο να μην πηγενεις απο το πανω μερος του κλουβιου αλλα απο μπροστα, οταν καποιος βρησκετε πανω απο το κλουβι τα πουλακια φοβουνται, για αυτο να θυμασαι να ειναι και σε καποιο μερος σχετικα ψηλα το κλουβι, περιπου στο υψος το δικο μας.
Φυσικα απλος επεοδη δεν μπορεί να μπει το κεχρι απο τα πλαγια ανα γκαζομ;ι και εχω το κεφαλι μου στο υψος του αλλα το χερι μου ειναι πανω στην οροφη του κλουβιου.
 
Παει ολη μου η προσπάθεια. Ροσπθπυσα οσο γινοταν και πηγε η μανα μου και του εβαλε το χερι της διπλα στον παπαγαλο κ καλα για να ανεβει ενω της ειχα πει να μην το κανει. Τωρα τι θα κανω;
 
Παει ολη μου η προσπάθεια. Ροσπθπυσα οσο γινοταν και πηγε η μανα μου και του εβαλε το χερι της διπλα στον παπαγαλο κ καλα για να ανεβει ενω της ειχα πει να μην το κανει. Τωρα τι θα κανω;
Τίποτα απλώς σε περίπτωση που τρόμαξε από αυτό θα σε καθυστερισει δύο μέρες παραπάνω μην ανησυχείς απλώς πες της να μη το ξανακάνει
 
Τίποτα απλώς σε περίπτωση που τρόμαξε από αυτό θα σε καθυστερισει δύο μέρες παραπάνω μην ανησυχείς απλώς πες της να μη το ξανακάνει
Με το που εδιωξα την μητερα μου απο τον παπαγάλο εβαλα κεχρι απο την οροφη στο χερι μου και ετρωγε.
 
Με το που εδιωξα την μητερα μου απο τον παπαγάλο εβαλα κεχρι απο την οροφη στο χερι μου και ετρωγε.
Βάλε στα πλαϊνά κάγκελα το χέρι σου. Σκέψου ότι εγώ την Ρενέ την ταιζω μέσα απ' το κλουβί αλλά αν βάλω το χέρι πάνω φοβάται και θυμώνει
 
Βάλε στα πλαϊνά κάγκελα το χέρι σου. Σκέψου ότι εγώ την Ρενέ την ταιζω μέσα απ' το κλουβί αλλά αν βάλω το χέρι πάνω φοβάται και θυμώνει
Απο πανω μονο μπορει να μπει.Απο τα πλαγια δεν μπαινει εύκολα και χυνετρ το μισω κατω.
 
Απο πανω μονο μπορει να μπει.Απο τα πλαγια δεν μπαινει εύκολα και χυνετρ το μισω κατω.
Τι εννοεις δε μπαίνει; Απλώς περνεις το τσαμπί και το βάζεις εκεί στο κενό απ' τα κάγκελα
 
Back
Top