Φροντίδα Πάει ο φλάφυ που ξέραμε

Και σήμερα κατσαμε λιγο μαζι αλλα παρατήρησα κατι οταν ηταν πανω μου και κουνιομουν εστω και λιγο ειχε το ενα ποδι πανω μου αλλα το αλλο εψαχνε να δει που να το πατηση κα ηταν πολυ ανήσυχος αλλα οταν ειμουν ακίνητος ηταν ηρεμος αλλα που και που σκεφτοταν να φυγει. Επισης καποια στιγμή αγχοθηκα διοτι καθόταν στο δεικτη και δεν κουνιόταν καθολου και οταν κουνηθηκα πηγε να πεσει αλλα πηγε γρηγορα με «πλαγια βηματα»προς τον αντίχειρα και εμεινε εκει.
 
Μια χαρά... Συνέχισε έτσι!
Ποτέ με το ζόρι οκ;
Καλή ανάσταση
Καλη ανασταση.Φυσικα και ποτε με το ζορι βαζω το χερι μου στα ποδια του κα τσουπ πηδαει απανω.
 
Εχθες εγινε ενα περιεργο γεγονος. Ειχα το χερι μου μεσα στο κλουβί και ήταν πανω και πιαστηκε ο αντίχειρας μου και ετσι οπως κουνησα τον αντίχειρα μου καταλαθος τον «χάιδεψα» λιγο κατω απο το φτερο και ταραχτηκε και εφυγε στα καγγελα.. Μευα πήγα να βαλω πάλι το χερι μου και με δαγκωσε(σχετικα ελαφρα) και μετα εβγαλα για 10 δευτερα το χερι μου και οταν το ξαναεβαλα με ξαναδαγκωσε(ελαφρα) και μετα το εβγαλα για 5 δευτερα και όταν το ξαναεβαλα ανεβηκε κα εκατσε αλλα ηταν λιγο πιο αγχωμένος.Ασχημο ετσι;
 
Όταν κάτι για κάποιο λόγο δεν πάει καλά μια μέρα δεν είναι ανάγκη να επιμένουμε βάζοντας ξανά και ξανά το χέρι. Δεν διορθώνουμε τίποτα έτσι. Αφήνουμε το πουλάκι να ηρεμήσει και συνεχίζουμε πάλι την προσπάθεια την επόμενη μέρα.
 
Ατύχημα ήταν... Μη σε ανησυχεί...
Φυσιολογική η αντίδρασή του.
Ααα ωραια. Με ανακουφισατε.
[automerge]1556802848[/automerge]
Όταν κάτι για κάποιο λόγο δεν πάει καλά μια μέρα δεν είναι ανάγκη να επιμένουμε βάζοντας ξανά και ξανά το χέρι. Δεν διορθώνουμε τίποτα έτσι. Αφήνουμε το πουλάκι να ηρεμήσει και συνεχίζουμε πάλι την προσπάθεια την επόμενη μέρα.
Μαλιστα ευχαριστω πολυ
 
Ειναι ενταξη τοσος καιρος...Απο τοτε ανεβαινει ατο χερι μου αν κα δεν τρωει καθολου( μερικές φορές πιστεύω πως ούτε καν το βλέπει)και καθετε μεχρι εγω να κουνηθω ωστε να φυγει.. Ειναι ακομα λιγο ανησυχω.
 
Back
Top