Φροντίδα Πάει ο φλάφυ που ξέραμε

Τι εννοεις δε μπαίνει; Απλώς περνεις το τσαμπί και το βάζεις εκεί στο κενό απ' τα κάγκελα
Οκ θα το προσπαθησω αλλα επειδη κάθετε ψυλα και με την πλατη απο τα καγκελα τον ενοχλη.
 
Ποτέ δεν βάζουμε το χέρι στην οροφή του κλουβιού και πόσο μάλλον κατά την εκπαίδευση. Τα πουλιά το θεωρούν απειλή και τρομάζουν. Κεχρί και γενικότερα λιχουδιές προσφέρουμε πάντα από τα πλαϊνά κάγκελα.
 
Μιχαλη καλησπερα. Απαγοητευεσε παντα ευκολα λες και δεν υπαρχει αυριο. ειπες οτι η μητερα σου εβαλε το δαχτυλο διπλα στον φλαφλυ. Αληθεια ο φλαφλυ πως αντεδρασε. Παλιοτερα ειχες βαλει μια φωτογραφια να ειναι ο φλαφλυ στο δαχτυλο της μητερας σου που εμενα κατι μου λεει οτι προσπαθη να σε βοηθηση και οτι εχει τον τροπο της. συνεχισε την προσπαθεια δεν χρειαζωνται στην ζωη μας οι φρικες και οι τσιριδες, αλλα ο αγωνας
 
Ειμαι ενταξη τοσος χρονος; Πια με το που βαζω το κεχρι μεσα κα το παω προς αυτον τρωει αρκετα εως πολυ κεχρι εχουμε τελειώσει αρκετα τσαμπια. Ειναι προοδος;
 
Ειμαι ενταξη τοσος χρονος; Πια με το που βαζω το κεχρι μεσα κα το παω προς αυτον τρωει αρκετα εως πολυ κεχρι εχουμε τελειώσει αρκετα τσαμπια. Ειναι προοδος;
Ναι προσπάθησε να βάλεις το χέρι σου με κεχρί μέσα στο κλουβί και να έρθει μόνος του
 
Ναι προσπάθησε να βάλεις το χέρι σου με κεχρί μέσα στο κλουβί και να έρθει μόνος του
Οκ απλος περιμενω να μου απαντησει ο @fortunatos διοτι μου ειχε πει πως θα μου λεει ο ιδιος τα βηματα.
 
Οκ...
2ο βήμα : θα βάζεις το χέρι σου πολύ απαλά μέσα στο κλουβί με λίγη λιχουδιά.. Λίγο κεχρί. Και θα το αφήνεις να έρχεται μόνο του. Θα κάνει ό, τι θέλει αυτό.
Θα το επαναλάβεις κάποιες μέρες σε συνδυασμό με όσα έκανες στο 1ο βήμα.
 
Οκ...
2ο βήμα : θα βάζεις το χέρι σου πολύ απαλά μέσα στο κλουβί με λίγη λιχουδιά.. Λίγο κεχρί. Και θα το αφήνεις να έρχεται μόνο του. Θα κάνει ό, τι θέλει αυτό.
Θα το επαναλάβεις κάποιες μέρες σε συνδυασμό με όσα έκανες στο 1ο βήμα.
Δηλαδή θα του διαβαζω και θα βαζω το χερι μου κοντα του με κεχρι ωστε να ανεβενει και να τρωει.. Και φυσικα κοντα στην πατηθρα
 
Δηλαδή θα του διαβαζω και θα βαζω το χερι μου κοντα του με κεχρι ωστε να ανεβενει και να τρωει.. Και φυσικα κοντα στην πατηθρα
Ναι χωρίς να το πιέζεις. Αυτό θα έχει την πρωτοβουλία...
 
Ναι χωρίς να το πιέζεις. Αυτό θα έχει την πρωτοβουλία...
Δηλαδή για να καταλαβω σωστα κα να μην κανω καποιο λαθος. Διαβαζω και μετα ανοιγω σιγα σιγα την πορτα ενω του μιλαω και βαζω το χερι μου με λιγο κεχρι σε σχετικα μικρα κομματακια και σε πολυ μικρη διαφορα απο τα πόδια του ώστε να ανεβει και να φαει. Δεν κουνιεμαι και περιμενω μονος του να γυρίσει στην πατηθρα.Αν δεν ερθει; Αν ανεβει και μετα δεν κατεβαίνει; Αυτο το βημα μπορει να το κανει και η μητερα μου.
 
Δηλαδή για να καταλαβω σωστα κα να μην κανω καποιο λαθος. Διαβαζω και μετα ανοιγω σιγα σιγα την πορτα ενω του μιλαω και βαζω το χερι μου με λιγο κεχρι σε σχετικα μικρα κομματακια και σε πολυ μικρη διαφορα απο τα πόδια του ώστε να ανεβει και να φαει. Δεν κουνιεμαι και περιμενω μονος του να γυρίσει στην πατηθρα.Αν δεν ερθει; Αν ανεβει και μετα δεν κατεβαίνει; Αυτο το βημα μπορει να το κανει και η μητερα μου.
Θα περιμένεις και θα έρθει... Απλά πολύ απαλά.. Καλύτερα εσύ να το κάνεις :)
 
Θα περιμένεις και θα έρθει... Απλά πολύ απαλά.. Καλύτερα εσύ να το κάνεις :)
Ωραια θα το κανω εγώ. Επίσης το χερι μιυ θα πηγαινει κοντά του δηλαδη στα ποδια του η στην πορτα και θα περιμενω;
 
Καλησπερα και καλη μεγαλη εβδομαδα.
Σημερα πρωτη φορα που εβαλα το χερι μου μεσα πηδηξε και εκατσε πανω, στην χουφτα μου. Εκανε στην αρχη λιγο τον δυσκολο αλλα μετα ανέβηκε. Δεν εφαγε καθολου απο το κεχρι αλλα τουλαχιστον ανεβηκε πανω στο δαχτυλο μου ετσι;
 

Συνημμένα

  • IMG_20190425_104422_600x800.webp
    IMG_20190425_104422_600x800.webp
    22,1 KB · Προβολές: 21
Back
Top