Φροντίδα Παιχνίδια που έχετε στα πουλιά σας

ο φιλος σου λογικα κωσταντινε θα ξερει απο παπαγαλους, δεν ειναι ασχετος!
τα σακουλάκια τι ειναι;λιχουδιες;
πολυ ωραια τα παιχνιδια παντος. Μην του τα δωσεις ολα μαζι αλλα κατα διαστηματα!
οταν βλεπεις οτι εχει βαρεθει καποιο τοτε αντιακτεστησε το με καποιο αλλο! Και μπορεις και θεσεις απλα να τους αλλαζεις, μπορει να μην ασχλειται με καποιο σε ενα σημειο αλλα αμα το βαλεις αλλου να ξαναρχισει!
 
Τελεια! :D Τυχερος ο Παρης που εχεις τοσο καλους φιλους που τον αγαπανε. :)

Κι ο Φοιβος πηρε πακετακι 2 φορες. Θα τα βγαλω φωτο η θα δω αν κρατησα διοτι μερικα τα κατεστρεψε και θα σας τα δειξω... 😉
 
Χθές του πήρα αυτά τα παιχνιδάκια ένα από αυτά που ζήνουν με την μυτούλα τους και ένα στικ με φρούτα και σποάκια
 

Συνημμένα

  • Εικόνα 001.webp
    Εικόνα 001.webp
    42,8 KB · Προβολές: 236
Χεχε, χαρές που θα κάνει ο παπαγαλάκος! Πάντως ο δικός μου την μπαλίτσα με το κουδουνάκι την φοβάται προς το παρόν!
 
Πάντως ο δικός μου την μπαλίτσα με το κουδουνάκι την φοβάται προς το παρόν!
Έτσι κάνουν με ότι νέο και περίεργο μπαίνει στο κλουβί τους (τουλάχιστον τα δικά μου έτσι λειτουργούν). Το μυστικό είναι να τον αφήσεις να πλησιάσει και να το εξερευνήσει μόνος του όταν θα τον έχεις έξω. Έτσι δε στρεσάρεται!
 
απο το πακετακι δωρο που σας ειχα πει...


  1. αυτο ειναι ενας κρικος απο συμπιεσμενο χαρτονι! τωρα δεν υπαρχει... εγινε χαρτοπολεμος... :D βεβαια ειναι σκληρο και του πηρε καποιες μερες...
  2. ενα ξυλινο παιχνιδι που το λατρεψε αλλα επισης δεν υπαρχει πλεον...
  3. με το ιδιο παιχνιδι και καποια αλλα πανω στο γραφειο μου...
 

Συνημμένα

  • krikos.webp
    krikos.webp
    14,4 KB · Προβολές: 193
  • xilino.webp
    xilino.webp
    12,3 KB · Προβολές: 197
  • xilino2.webp
    xilino2.webp
    21,8 KB · Προβολές: 236
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
  1. Με την καινουρια του μπαλα απο σχοινι! Ειναι πολυ σφιχτα φτιαγμενη και πορωνεται να τη λυσει...
  2. και βεβαια επειδη ειναι δικια του και μονο την παιρνει οπου παει να μην του την παρει κανεις...😛
  3. Αυτη δεν ειναι με παιχνιδι ειναι στην κουζινα και δοκιμαζει τι γευση εχει η φρουτιερα! την εβαλα απλα γιατι μ'αρεσε πολυ!
 

Συνημμένα

  • mpala.webp
    mpala.webp
    23,2 KB · Προβολές: 175
  • mpala2.webp
    mpala2.webp
    9,9 KB · Προβολές: 165
  • froutiera.webp
    froutiera.webp
    11,9 KB · Προβολές: 201
εχει και αυτοκινητακια! Χεχε
κουκλι ειναι!φτουφτου!
κι εμεις σημερα πηραμε νεο παιχνιδακι... Ενας κρικος με κατι κλειδια κρεμασμενα! Το καταευχαριστηθηκανε τα μωρα μου!
 
μπραβο Ανεστη!
βασιλια τον εχεις! σιγουρα θα ειναι πολυ ευτυχισμενος μαζι σου!
μπραβο και παλι μπραβο που τον προσεχεις ετσι!
 
anesti αυτος ο κρικος με το χαρτονι ειναι πολυ διαδεδομενος εξω και δεν ηξερα το γιατι!
πρεπει να τους αρεσει λογικα να το χαλανε!

εμενα τα ξυλινα προτιμαει για να τα χαλαει σιγα σιγα.
 
ο φιλος σου λογικα κωσταντινε θα ξερει απο παπαγαλους, δεν ειναι ασχετος!
τα σακουλάκια τι ειναι;λιχουδιες;
πολυ ωραια τα παιχνιδια παντος. Μην του τα δωσεις ολα μαζι αλλα κατα διαστηματα!
οταν βλεπεις οτι εχει βαρεθει καποιο τοτε αντιακτεστησε το με καποιο αλλο! Και μπορεις και θεσεις απλα να τους αλλαζεις, μπορει να μην ασχλειται με καποιο σε ενα σημειο αλλα αμα το βαλεις αλλου να ξαναρχισει!

A ξέχασα να σου απαντήσω. Τα σακουλάκια είναι λιχουδιές κάτι σαν κεφτεδάκια από σπόρους και αποξηραμένα λαχανικά και φρούτα. Του τα δίνω όταν γυρίζω από τη δουλειά και τον ηρεμώ για να μη φωνάζει μεσημεριάτικα από τη χαρά του που με βλέπεικαι σαν επιβράβευση όταν είναι καλό παιδί η κάνει κάτι που του ζητάω.
 
My lorikeets απολαύσετε τα παιχνίδια που κάνουν θόρυβο. Εδώ είναι ένα βίντεο. Η μπάλα και κουβάδες να περιέχει κομμάτια από ξύλο. Haggie Saffron και αγάπη για να κάνουν θόρυβο με τα αντικείμενα.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
http://=youtube]?ScBLeIIpt_A
 
πηραμε νεα παιχνιδακια... 😀
στην 3η φωτο ειναι κοματακια που τα συνδεεις και φτιαχνεις ενα τεχνιτο ξυλο

στην 4η φωτο ειναι ενα παιχνιδακι που ειχε το κλουβι το καινουργιο που πηραμε🙄

στην 5η φωτο ειναι ενα παιχνιδι που το ειχα δει σε μια ιστοσελιδα και το εφτιαξα μονη μου(αλλα εν το εχω τελειωσει ακομα)

βεβαια το καλυτερο παιχνιδι το κανουν με τα φτερα τους! Αμα βρουν πεσμενο φτερο το δαγκωνουν το κρατανε και γυριζουν ολο το κλουβι το πιανουν με το ποδι τους..😛εχει πολυ πλακα
 

Συνημμένα

  • νεο 053.webp
    νεο 053.webp
    35,7 KB · Προβολές: 167
  • κουνια.webp
    κουνια.webp
    38,2 KB · Προβολές: 162
  • ξυλο.webp
    ξυλο.webp
    34,7 KB · Προβολές: 164
  • παιχνιδι2.webp
    παιχνιδι2.webp
    36,6 KB · Προβολές: 148
  • παιχνιδι.webp
    παιχνιδι.webp
    36,1 KB · Προβολές: 174
Sta site tis Amerikis kai Canada vrika ena oreo pragma...proti thesi konta sto parathiro gia tous papagalous mas gia na apolavsoun tin thea :) Den to ixa dei pote stin Elada,.. gia kries meres tou xeimona mporei na einai xrisimo... :D
 

Συνημμένα

  • cockatieldd.webp
    cockatieldd.webp
    22,3 KB · Προβολές: 246
Και ο δικός μου φοβατε το μεσαιο σαν βρικολακας με σκορδο κανει


xa xa xa που να δείτε πως έκανε ο δικός μας όταν του βάλαμε μια ξύλινη κρεμαστή σκαλίτσα!

στην αρχή φοβόταν τόσο που δεν έκανε ρούπι όλη μέρα, δεν
ξέρω καν αν κοιμήθηκε όλη νύχτα. μετά... Δεν έμεινε ούτε ξυλάκι ούτε σχοινάκι. Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να δεχτεί κανένα παιχνίδι γενικά...😕
 
xa xa xa που να δείτε πως έκανε ο δικός μας όταν του βάλαμε μια ξύλινη κρεμαστή σκαλίτσα!
στην αρχή φοβόταν τόσο που δεν έκανε ρούπι όλη μέρα, δεν
ξέρω καν αν κοιμήθηκε όλη νύχτα. μετά... Δεν έμεινε ούτε ξυλάκι ούτε σχοινάκι. Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να δεχτεί κανένα παιχνίδι γενικά...😕
:)δεν εχουμε κανενα λογο να δημιουργουμε στρες αδικως στα πουλακια μας.
Δεν πρεπει να βαζουμε παιχνιδια η' αλλα αντικειμενα που τα φοβιζουν και μαλιστα να τα αφηνουμε στο κλουβι τους ωρες, χωρις πρωτα να τα εχουμε φερει 'σ'επαφη' με τα αντικειμενα αυτα. Οπως εχει ηδη αναφερθει παραπανω, η καλυτερη 'μεθοδος' ειναι η γνωριμια τους με παιχνιδια εκτος κλουβιου, η' αν αυτο ειναι αδυνατον να γινει (μη εξημερωμενο πουλι) πρεπει στην αρχη, να τ'αφηνουμε κοντα στο κλουβι για καποιο διαστημα να τα βλεπει το πουλι και αργοτερα να τα πλησιαζουμε εως οτου φτασει να θεωρει οικιεα (αυτη η διαδικασια μπορει να παρει μερες)
Για το 'μετα' που αναφερεις, λογικο ειναι οταν εξοικειωθει με τα αντικειμενα, να τα 'διαλυσει-καταστρεψει' περνοντας την ωρα του και παιζοντας τα! :D
 
μπα δεν νομίζω να έπαιζε με την σκάλα! Την δάγκωνε με μανία στα σημεία που ήταν δεμένη μέχρι που κόπηκε κ έπεσε κάτω!
δεν θέλει τίποτα μέσα στο κλουβί του εκτός από δύο μεγάλα κλαδιά στο ένα κάθεται κ τρώει κ στο άλλο κάνει τα τσαλίμια του!
αφού κ το σουπιοκόκαλο που του έβαλα στο κλουβί το πετούσε κάτω .
 
πηραμε νεα παιχνιδακια... 😀
στην 3η φωτο ειναι κοματακια που τα συνδεεις και φτιαχνεις ενα τεχνιτο ξυλο

στην 4η φωτο ειναι ενα παιχνιδακι που ειχε το κλουβι το καινουργιο που πηραμε🙄

στην 5η φωτο ειναι ενα παιχνιδι που το ειχα δει σε μια ιστοσελιδα και το εφτιαξα μονη μου(αλλα εν το εχω τελειωσει ακομα)

βεβαια το καλυτερο παιχνιδι το κανουν με τα φτερα τους! Αμα βρουν πεσμενο φτερο το δαγκωνουν το κρατανε και γυριζουν ολο το κλουβι το πιανουν με το ποδι τους..😛εχει πολυ πλακα
To Μαράκι κάνουν ακι οι δικοί μου με τα φτερά τους. Τα κρατάνε με τις ώρες στο στόμα τους και παίζουν. Παρόλο τα παιχνίδια που έχουν στα κλουβιά τους αυτό με τα φτερά είναι το καλύτερο τους. Με ενδιαφέρει αυτό με τα κομματάκια που τα συνδέεις και φτιάνεις ένα τεχνικό ξύλο. Απο πιο Pet το αγόρασες; Γιατί εγω δεν το βρίσκω...
 
Back
Top