Γενικά Ποιος έχει διάθεση να σώσει ένα (μάλλον) καρδερινοκάναρο;

Καλύτερα να αποφεύγουμε την άμεση επαφή με τον ήλιο.
Καλύπτοντας το μισό κλουβί με πανί-χαρτόνι κτλ (δημιουργώντας δηλ και ένα μέρος σκιάς στο κλουβί) δίνουμε την δυνατότητα στο πουλί να επιλέξει που θέλει κάτσει.
 
Φτερά βλέπεις να βγαίνουν καθόλου από τις γυμνές περιοχές του σώματός του;

Και μπανάκι με μηλύξυδο θα βοηθούσε πολύ! Και μετά να στεγνώσει στον ήλιο.. Το λατρεύουν!
 
Καλύπτοντας το μισό κλουβί με πανί-χαρτόνι κτλ (δημιουργώντας δηλ και ένα μέρος σκιάς στο κλουβί) δίνουμε την δυνατότητα στο πουλί να επιλέξει που θέλει κάτσει.
Και μπανάκι με μηλύξυδο θα βοηθούσε πολύ! Και μετά να στεγνώσει στον ήλιο.. Το λατρεύουν!
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας,τις κάνω ήδη, απλά ρώτησα επειδή είναι γυμνό μήπως κάνει εγκαυμα ο ήλιος. Επίσης δεν εμπιστεύομαι το ενστικτό του σε αυτή την φάση, πιστεύω πως μπορεί να γίνει ψητό αλλά απο την θέση του να μην κουνηθεί. Όσες φορές δεν είναι στο προστατευτικό(που έχει ακόμα και ISO πυρασφάλειας) το λίαζω κρεμασμένο στο αμπέλι.
Φτερά βλέπεις να βγαίνουν καθόλου από τις γυμνές περιοχές του σώματός του; :)
Δε νομίζω ακόμη Αλίκη,θα έλεγα μάλιστα πως πέφτουν φτεράκια, αυτά τα βλεπω σίγουρα.Αλλά η συνολική του εμφάνιση είναι κατά πολύ καλύτερη,τουλάχιστον έτσι μου λένε και άλλοι που το ξαναβλέπουν. Δεν είναι έτσι λιπαρό όπως το βρήκα.
Σήμερα, που δεν του έχω βάλει extra σπόρια θα δω και τον πρόλοβο αν είναι φουσκωμένος. Θα στείλω και φωτογραφίες.
 
Επίσης καλό θα ήταν να πάρεις το aviomysine θα βοηθήσει υπερβολή πολύ γιατί ήταν μέσα στο καυσαεριο
Διονύση ο Δημήτρης έχει πάει το πουλάκι σε κτηνίατρο και ακολουθεί τις οδηγίες που του έδωσε.
 
Επίσης καλό θα ήταν να πάρεις το aviomysine
Αυτό το aviomycin έχει καταντήσει "ξεμάτιασμα" δια πάσαν νόσον. Μην επηρεάζεστε από τους μαγαζάτορες παιδιά. Κινδυνεύουν τα πουλάκια μας.
 
Για όποιον μπορεί να ξεχωρίσει και να συμπεράνει αν αυτό το φούσκωμα είναι ο πρόλοβος. Οι φωτογραφίες είναι σημερινές στις 20:00. Οι extra σπόροι έιχαν φαγωθεί απο τις 8 το πρωί, είναι φυσιολογικό να δείχνει έτσι ταισμένο τέτοια ώρα;Να βγάλω κοντινές αύριο;Να ενημερώσω γιατρό;
ευχαριστώ.
rsz_f44bd3c3359393776385438e602e0efdecb93f78bce97bdce19cb5a0a5b76f83_full.webp
 

Συνημμένα

  • rsz_acfc2f3a95b631d20e6f7379975f26ff2ec149f0862a993e949cecdf9626c24e_full.webp
    rsz_acfc2f3a95b631d20e6f7379975f26ff2ec149f0862a993e949cecdf9626c24e_full.webp
    16,9 KB · Προβολές: 65
  • rsz_9129dc35e5321a457ba11f9447b2488d373559f94d1a2366b42db6542c9f94e6_full.webp
    rsz_9129dc35e5321a457ba11f9447b2488d373559f94d1a2366b42db6542c9f94e6_full.webp
    16,4 KB · Προβολές: 69
  • rsz_d2bf6d74e9679aca8062364de00d1eab374a8dd3b427a28da74b96851d41ea68_full.webp
    rsz_d2bf6d74e9679aca8062364de00d1eab374a8dd3b427a28da74b96851d41ea68_full.webp
    28,6 KB · Προβολές: 73
Όποιος έχει υπόψιν κάποιο φαρμακείο που να έχει milk thistle της nature's plus παρακαλώ να με ενημερώσει. Μέχρι στιγμής πολύ δύσκολα το βρίσκω, για την ακρίβεια μόνο σε ένα http://www.douzenispharmacy.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=&products_id=500 η τιμή του είναι τσουχτερή,τόσο κάνει; Το αντίστοιχο σκεύασμα της health aid είναι στο 1/3 της τιμής, αλλά περιέχει αλκοόλη.Ύστερα απο επικοινωνία με το εργαστήριο της health aid μου είπαν πως αν το ρίξω σε χλιαρό προς ζεστό νερό και το αφήσω 5-10 λεπτά η αλκοόλη εξατμίζεται. Να το δοκιμάσω ή να προτιμήσω nature's plus στα σίγουρα;
 
Όταν το χρειάστηκα δεν το έβρισκα αλλά πήγα σ' ένα μεγάλο φαρμακείο της Λ. Μεσογείων, ρώτησα αν συνεργάζονται με την εταιρεία, συνεργαζόντουσαν, το παρήγγειλαν και το πήρα σε τρεις μέρες. 27 ευρώ υπόψιν.
 
ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!
Πάνω που είχα αρχίσει να μετράω τα ταμπάκο μου!
Το βρήκα στα 19,60 και θα πάρω και τον αέρα μου περπατώντας.
http://www.pharmacyway.gr/gr/el/products/natures-plus-liquid-milk-thistle-125-mg-1-oz
.. Πάντα στην διάθεσή σου,Δημήτρη!
κερνάω καφέ στο Μουσείο.. Μέχρι τις 17:00 θα είμαι εδώ..👍
 
Παιδιά τζίφος!
Με ξαναπήραν να μου πούν πως δεν το έχουν και πως έχει καταργηθεί. Πήρα το άλλο φαρμακείο που έιχα βρεί... Και δεν ξέρουν τι τους γίνεται!
*Ηρθα σε επικοινωνία με την ΦΟΒΕΡΗ κυρία Δουκάκη και μου είπε πως καλό θα είναι να μην έχει αλκοόλη αλλά αν δεν βρίσκω ας το κάνω με τον τρόπο που ανέφερα. Επίσης μου συνέστησε να το αναζητήσω σε καταστήματα ομοιοπαθητικών.
*Για τον πρόλοβο που ανέφερε να τον παρακολουθώ, σε τί βαθμό φουσκώνει και για πόση ώρα σε συνάρτηση με την τροφή που καταναλώνει.
 
Θες να πάρεις εδώ να τους πεις να το τσεκάρουν και να τους ξανατηλεφωνήσεις; Εγώ τηλεφωνικά είχα κάνει όλη την συνεννόηση. Σου πέφτει μακριά; φαρμακείο
 
Κάθε μέρα στις 9:00 , Αγ. Παρασκευή είμαι, αλλά δεν το έχουν Μαρία.
Αφήστε το παιδιά μη γεμίζουμε το θέμα, θα δω τι θα κάνω.
Όποιος θέλει να μου προτείνει κάτι ας μου στείλει pm.

*για την ιστορία να πώ πως στο http://www.pharmacy4u.gr/natures-plus-milk-thistle-125mg-30ml-p-4085.html
ισχυρίζονται πως θα το έχουν απο 1/6/2016. Σε σχετική μου ερώτηση ανέφεραν πως δεν έχουν ενημέρωση για κατάργηση του φαρμάκου απλά υπάρχει καθυστέρηση στην προμήθεια.
 
Είχα πάει στην ornitalia να πάρω αγκάθι Μαρίας, και ο κύριος αυτός μου είχε προτείνει ενα σκεύασμα που ονομάζεται epato sil. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, αλλά μου είχε πει οτι ειναι το ιδανικότερο για την αποτοξίνωση του ήπατος των πουλιων. Θελεις να σου δώσω να το χρησιμοποιήσεις;
Ο ανθρωπος αυτός ειναι πολυ συνεπής και βαθύς γνώστης, με αλλα λογια προσωπικά, τον εμπιστεύομαι.

http://www.ornitalia.gr/sumplirwmata/300-epato-sil-.html, αν θελεις κοίταξε το!
 
Γιάννη σε ευχαριστώ πολύ, δεν το ήξερα. Γράφει καθόλου επάνω την σύστασή του;Επι της ουσίας τί να πώ,ιδέα δεν έχω. Η γιατρός φάνηκε ανοιχτή και σε χρήση άλλων πέραν της nature's plus.

επείγει να φύγω,θα σου στείλω αργότερα, σε ευχαριστώ!
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Οχι, δεν γράφει και πολλά, μονο κάτι στα ιταλικά, αλλά οχι και τη σύσταση.
 
Back
Top