Ασθένειες Προβλημα σε δαχτυλο ρικνεκ

Ξερεις γιατι λεω να του τα κωψω Αγγελε;Γιατι τι πρωι τον ειδα που ειχε κολησει στα καγκελα απο τα νυχια του και ετσι μπορει να βγαλει κανενα ποδι! Το ξερω οτι σε αυτην την ηλικια δεν πρεπει να κωβουμε τα νυχια. Οταν ομως το νυχι του παει να μπει μεσα στο κρεας οπως φενεται στις φωτο τι να κάνω😉
 
Ξερεις γιατι λεω να του τα κωψω Αγγελε;Γιατι τι πρωι τον ειδα που ειχε κολησει στα καγκελα απο τα νυχια του και ετσι μπορει να βγαλει κανενα ποδι! Το ξερω οτι σε αυτην την ηλικια δεν πρεπει να κωβουμε τα νυχια. Οταν ομως το νυχι του παει να μπει μεσα στο κρεας οπως φενεται στις φωτο τι να κάνω😉

Να σε ρωτησω κατι; Το δαχτυλο αυτο ειναι σταθερο εκει; Δεν μπορει να επανελθει στη θεση του ακομη κι αν του το κρατας εσυ; Σκεφτομουν μηπως ο γιατρος το εδενε μαζι με το αλλο πισω στη σωστη θεση; Αλλα σου ειπε οτι ειναι γενετικο; Σιγουρα δεν εσπασε και κολλησε στραβα; Του εβγαλε ακτινογραφια;
 
Να σε ρωτησω κατι; Το δαχτυλο αυτο ειναι σταθερο εκει; Δεν μπορει να επανελθει στη θεση του ακομη κι αν του το κρατας εσυ; Σκεφτομουν μηπως ο γιατρος το εδενε μαζι με το αλλο πισω στη σωστη θεση; Αλλα σου ειπε οτι ειναι γενετικο; Σιγουρα δεν εσπασε και κολλησε στραβα; Του εβγαλε ακτινογραφια;
απ'ότι κατάλαβα επικοινώνησε τηλεφωνικά με τον πτηνίατρο, δλδ δεν έχει δει το πουλί για να δώσει ακριβείς οδηγιες
 
τι ενοεις; Ειχε πιαστει σε καποιο σημειο του κλουβιου καποιο νυχη του;
 
Ανεστη δεν δοκιμασα να δω αν παει προς τα πισω το δαχτυλο. Τηλεφωνικα μιλησα με τον γιατρο οταν παω θα του το πω. Παντως μου ειπε πως αν ειναι εκ γεννετης δεν μπορει να κανει κατι και πρεπει να το παω Θεσσαλονικη.



Οχι Αγγελε αλλα καθως κανει βολτες στο κλουβι οπως κρεμετε μπορει να του φυγει το ποδι αν τανηθει να πεταξει.
 
Ανεστη δεν δοκιμασα να δω αν παει προς τα πισω το δαχτυλο. Τηλεφωνικα μιλησα με τον γιατρο οταν παω θα του το πω. Παντως μου ειπε πως αν ειναι εκ γεννετης δεν μπορει να κανει κατι και πρεπει να το παω Θεσσαλονικη.



Οχι Αγγελε αλλα καθως κανει βολτες στο κλουβι οπως κρεμετε μπορει να του φυγει το ποδι αν τανηθει να πεταξει.

Ναι αλλα αν προκειται για τραυματισμο κατα το ταξιδι τοτε αυτο δεν θα εχει κολλησει στραβα ακομη και ισως διορθωθει ευκολα με ενα δεσιμο απο καποιον γιατρο. Δοκιμασε να του το κουνησεις απαλα προς τα πισω χωρις να το ζορισεις και δες αν κουνιεται. Αν κουνιεται καλυτερα να το πας αμεσα σε καποιον εκει να το δει και να κρινει αν χρειαζεται να του το δεσει πριν κολλησει και μεινει μονιμα προς τα μπροστα. Ο δικος μου γιατρος εδω πιστευω πως θα μπορουσε να το κανει δεν πρεπει να ειναι κατι τοσο δυσκολο.
 
Δυσκολο δεν ειναι αλλα μπορει να ειναι απο την γεννα του. Θα δοκιμασω καποια στιγμη να το κουνησω ελαφρα και να δω τι γινετε.Αν παντως κουνιετε τοτε σιγουρα το προβλημα γινετε.
 
Δυσκολο δεν ειναι αλλα μπορει να ειναι απο την γεννα του. Θα δοκιμασω καποια στιγμη να το κουνησω ελαφρα και να δω τι γινετε.Αν παντως κουνιετε τοτε σιγουρα το προβλημα γινετε.

Καποια στιγμη ποτε εννοεις; Αν το αφηνεις και περασουν κι αλλες μερες ετσι τοτε μπορει κατι που διορθωνεται ευκολα να μην διορθωνεται πια. Διπλα σου δεν ειναι; Γιατι δεν το κανεις τωρα; Μου κανει εντυπωση πως δεν επιασες ακομη το ποδαρακι του να δεις τι τρεχει, αν κουνιεται κτλ... 😕
 
το ποδαρακι του μπορει οταν ητανε μωρο να το πατησε καταλαθος η μαμα του και να εγινε ετσι. το ειχε παθει ενας φιλος μου σε μπατζι. αν ειναι ετσι τωρα οσο ειναι μωρο μπορεις να το βοηθησεις
 
Av το ειχε σπασει κατα την μεταφορα δεν θα το ειχε μαζεμενω πανω; και νομιζω οτι θα πονουσε ακομα και με το παραμικρο αγγιγμα...

ισος με λιγο μασαζ καθημερινα και ασκησεις που θα σου δειξει γιατρος να επανελθει (φυσιοθεραπεις).
μπραβο σου που το κρατησες... Μπορουμε ολοι μαζι να του στειλουμε ενα e-mail και ευγενικο τροπο να ζητησουμε να σε αποζημιωσει εστι ωστε να δειξει ποσο καλος επαγγελματιας ειναι...
γιατι αν δεν '' πληρωσει'' θα το ξανακανει αφου θα πονταρει στην αγαπη μας για τα ζωα...
εγω παντος μπορω να του στειλω ενα e-mail... Οσο ποιο πολυ τοσο ποιο καλα.
 
ειμαι σιγουρος οτι θα θελει να να προστατεψει το ονομα του... Ειμαστε ολοι μελλοντικοι του πελατες;
ας δωσει το οκ ο πανος.
 
ναι πολυ καλη ιδεα αυτη! Ετσι θα καταλαβει κιολας οτι δεν ειναι ενας δυσαρεστημενος απο αυτον αλλα πολλοι! Μπορει να φοβηθει και να το καταλαβει!
 
Κ εγω σου λεω Πανο να το κρατησεις,το πουλακι ηταν τοσο ημερο που με το που το βγαλαμε απο το λεωφορειο αρχισε να ζηταει χαδακια, σε μενα που μιλησα για τον ζακο μου ειπε κ για σενα κ μου φανηκε στεναχωρημενος, δεν ειχε κανενα λογο να μου αναφερει το προβλημα σου, εμενα πρωσοπικα πιο πολυ θα με πειραζε αν το πουλακι θα ηταν αγριο κ οχι ημερο κ μου το πουλουσε για ταισμενο στο χερι, αυτο το εχεις μιση μερα κ βλεπεις ποσο ημερο κ χαδιαρικο ειναι.Ισως πραγματικα να του ξεφυγε κ να μην το ειδε το ποδαρακι του, αυτο δεν αναιρει το οτι ειναι καλος εκτροφεας, αλλωστε ανθρωποι ειμαστε κ κανουμε κ λαθη, φυσιολογικο ειναι! Πρωσοπικη μου αποψη. Τωρα το τι θα κανεις με το πουλακι σου δικο σου θεμα!
 
ενας καλος εκτροφεας οπου ταϊζει μωρα στο χερι και ειναι υπευθυνος γιαυτα αυτα τα πραγματα τα βλεπει! Δεν νομιζω οτι δεν το ηξερε! Και να το πιασεις το πουλι και να το ταϊσεις φαινεται! Δεν ειναι κατι μικρο! Ουτε η απαντηση που εδωσε ειναι ενως σωστου επαγγελματια!
 
Για την απαντησει που εδωσε δεν γνωριζω, ουτε γνωριζω πως τον μιλησε κ ο Πανος! Αλλα εγω ειπα πως μπορει να ηταν μια κακια στιγμη, δηλ. ενας επαγγελματιας χειρουργος με επιτυχιες αν του πεθανει ενας ασθενης στην εγχειρηση αναιρει το οτι ειναι καλος χειρουργος, λαθη δεν γινοντε;Επειδη δεν εχω κ κανενα συμφερον κ για να μην παραξηγηθω ξαναλεω οτι ειναι προσωπικη μου αποψη κ πιστευω μου.
 
και εγω την προσωπικη μου αποψη σου λεω! αυτο με τον χειρουργο νομιζω ειναι τελειως διαφορετικο απο το να φροντιζει καποιος μωρα! το μικρουλη το εβλεπε τουλαχιστον καθε μερα για την κρεμα του! Να σου δωσω και εγω ενα σχετικο παραδειγμα: σπουδαζω νηπιαγωγος και οταν με το καλο αρχισω να δουλευω θα εχω γυρω στα 20 παιδακια στην ταξη μου! αμα ενα απο αυτα παθει κατι τοτε εγω δεν θα ειμαι σωστη επαγγελματια ακομα και αν ηταν ατυχημα! Και το οτι εδωσε μια τετοια απαντηση ειναι τελειως λαθος γιατι το επαιζε αδιαφορος! Και το που νευριασε δεν ηταν σωστο οπως και να του μιλησε ο Πανος γιατι στο κατω κατω εχει και δικιο!
 
Ευχαριστω παιδια για το ενδιαφερον αλλα ας μην τον κατηγορουμε. Οτι εγινε εγινε. Τωρα το κραταω. Πιστευω πως ηταν μια ατυχη στιγμη.
 
Εμενα απλα μου ειπε πως δεν το προσεξε οταν το επιασε να το βαλει στο κλουβι η γυναικα του, χωρις να του εχω αναφερει εγω τιποτα, εμενα τι κερδος ειχε να μου το αναφερει;θα μπορουσε να κανει την κοροϊδα σε μενα. Δηλ. Οποιος εχει δικιο μιλαει οπως θελει; Το λεω γενικα δεν το λεω για τον Πανο, αν πιστευεις εσυ πως θα φταις για ενα παιδακι που θα παθει ενα ατυχημα επειδη θα τυχει να γινει στην ταξη σου νομιζω πως δεν θα επρεπε να το νομιζεις αυτο. Τελος παντως, εγω μιλαω εντελως καλοπροαιρετα κ δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανενα ειδικα για ενα θεμα που δεν εχω κανενα συμφερον.Απλα ξαναλεω το Πανο που ετυχε να τον γνωρισω κιολας να μην στεναχωριετε κ θα ειναι μια χαρα με το ρικνεκακι του!
 
ουτε εγω τετοιο σκοπο αλλα δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο αυτου του ανθρωπου! το οτι δεν το προσεξε η γυναικα του μπορει να ειναι αληθεια αλλα εγω λεω για αυτον που το ταϊζε πως αποκλειεται να μην το ειχε προσεξει! Οσο αφορα με το παιδακι ολοι θα κατηγορησουν εμενα επειδη εγω ειμαι η υπευθυνη!
 
Back
Top