Φροντίδα Συμπεριφορά Αλεξανδρινού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης takis1964
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Λοιπόν, φίλε μου Τάκη Το κορίτσι μεγάλωσε και μπαίνει σε φάση ενηλικίωσης!) Προσέξτε με τα παιχνιδάκια αυτά, παίζουν οι ορμόνες της και μπορεί να σας κάνει κάνα αυγουλάκι ξαφνικά Ετσι ακριβώς φλερτάρει η Κοκό μας με τον Ρόκκο. Είναι τώρα, ας πούμε, μία έφηβη που ανακαλύπτει την ομορφιά του φλέρτ και του ότι πάει μετά από το φλερτ!) Προσοχή στα σκοτεινά σημεία λοιπόν Και πάλι - Συγχαρητήρια
 
Επηρεασμενος απο την φωτο που ανεβασε η maria p σχετικα με τα σχοινια που τα τρωνε οι παπαγαλοι αγορασα σχοινι τζιβα και το τυλιξα γυρω απο το υπάρχον !
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Γυναικείο χέρι βλέπω όμως 😂
Γατούλα με τη μαμά μόνο!
Είναι πανέμορφη 💘
Μονο γυναικεία δυστυχώς
[automerge]1552827714[/automerge]
Λατρεία! Η Τούκι σας είναι για ζευγάρωμα, 😀 Το κορίτσι θέλει παρέα!) Νωρίς είναι, όμως, νομίζω, ε; Μια πανέμορφη έφηβη, κούκλα!)
Το ξερω αλλα.
[automerge]1552827769[/automerge]
Τέλεια... Πάντα σε καρέκλες κάθεται; :)
Παλιά στα ντουλαπια, τωρα ναι σε καρεκλες αλλα ευτυχώς εχουμε πετσετες
[automerge]1552827889[/automerge]
Αμα δει καποιος εμενα κ την Τουκη θα πει:πωωω τι αγριο πουλι! Μακρυααα! Αν την δει στην Μαρια θα πει να το χαιδεψω και εγωωω;
 
Μερικες σημερινες φωτο απο την γατουλαView attachment 61426View attachment 61427View attachment 61428View attachment 61429 Τουκη
😮Η Τούκη έχει μπει στο πνεύμα της αναπαραγωγής, βλέποντας τα αποδεικτικά ντοκουμέντα! Εισέρχεται σε φάση οίστρου! Ωριμάζει η δεσποινίδα σας! Υπομονή Τάκη! 🙂👍
 
Δεν ξέρω γατί, αλλά το ίδιο συμβαίνει με την Κοκό μας - μαζί μου είναι αξιαγάπητη, με τον Νίκο γίνεται διάολος
Μπερδεμενες οι ορμονες των Αλεξανδρινων τελικα! 🙄😵🙄
[automerge]1552835347[/automerge]
Ναι Τάκη αυτό. Μήπως δείχνει ότι θέλει να ζευγαρωσει;
Αυτό ναι!
 
Παιδιά, οι Αλεξανδρινοί αρχίζουν τα ζευγαρώματα από Φεβρουάριο σε εμάς στην Ελλάδα. Τα δικά μου θα τα βάλω φωλιά εντός των ημερών, γιατί αν έβαζα νωρίτερα, όταν μόλις ξεκίνησαν τα τσιλιμπουρδίσματα, από το πολύ ξύσιμο με τα ράμφη τους δεν θα έμενε τίποτε. Τώρα η Κοκό μας είναι έτοιμη για το πρώτο αυγό, γατί ξεσκίζει σαν τρελή τα πάντα στο κλουβί, κυνηγάει τον Ρόκκο αλύπητα για ζευγάρωμα, γκαρίζει και έχει τρελά νεύρα.) Τάκη, αν τη δική σας δεν τη ζευγαρώσετε, για να ηρεμήσει μπορείτε να της βάλετε στο νεράκι Antistress της Tafarm. Θα γίνει πολύ πιο ήρεμη και θα περάσετε τη φάση αυτή πιο εύκολα. Σταματήστε τα πολλά χαιδέματα επίσης. Τα πουλιά μόνο στο κεφάλι κάνει να τα χαιδεύουμε, όλα τα άλλα τα εκλαμβάνουν σαν ερωτική συμπεριφορά, δυστυχώς. Επίσης, να την κάνετε συχνά-πυκνά μπανάκι (με βραστό χαμομήλι από ψεκαστήρα κατά προτίμηση), τα ηρεμεί και το μπάνιο σε αυτή τη φάση λίγο.
 
Τάκη την ώρα που στήνεται μην την ακουμπάτε καθόλου καλύτερα καθώς σε όποιο σημείο και να την ακουμπήσετε το εκλαμβάνει αλλιώς. Είναι μικρή για να αρχίσει να γεννάει αλλά αν την ενθαρρύνετε με χάδια ποτέ δεν ξέρεις. Παίρνει καθόλου ασβέστιο απο την διατροφή της; Πετάει καθόλου μέσα στο σπίτι;
 
Back
Top