Φροντίδα Συμπεριφορά Αλεξανδρινού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης takis1964
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Δεν είναι καθόλου ωραία ιδέα Τάκη. Θα κάνει τη συμπεριφορά της ακόμη χειρότερη και θα ξεκινήσει να γεννάει αυγά 100%. Αν δεν θέλεις να ανοίξεις τέτοιες ιστορίες μην της δώσεις σκοτεινή κρυψώνα.
 
Δεν είναι καθόλου ωραία ιδέα Τάκη. Θα κάνει τη συμπεριφορά της ακόμη χειρότερη και θα ξεκινήσει να γεννάει αυγά 100%. Αν δεν θέλεις να ανοίξεις τέτοιες ιστορίες μην της δώσεις σκοτεινή κρυψώνα.
Συμφωνώ απόλυτα. Στην δική μου δίνω κούτες λίγες εβδομάδες πριν της βάλω φωλιά. Αλλιώς, φυσικά και όχι. Ενθαρρύνει την παραγωγή αυγών (άδειων στην περίπτωση της Τούκι) και δεν είναι καλό για την υγεία της. Αντιστρές και πάλι αντιστρές!
 
Με το αντιστρες παντως 5η μερα σημερα διαφορα δεν ειδα, τα ιδια κανει
Το φάρμακο λειτουργέι σωρευτικά και δεν βλέπουμε αποτελέσματα αμέσως, μετά από κάποιες μέρες. Όμως, αν δεν το έπαιρνε, ίσως να γινόταν ακόμη πιο δύσκολη η κατάσταση...)
 
Με το αντιστρες παντως 5η μερα σημερα διαφορα δεν ειδα, τα ιδια κανει

H γνώμη μου είναι τελείως αρνητική για τα σκευάσματα αυτά. Μην περιμένεις να δεις καμιά διαφορά.
 
Δεν ειδα κατι διαφορετικο με τiς αντιστρες σταγόνες κ στις 5 μερες συμφωνα με τις οδηγιες τις εκοψα!
Σας ειχα πει οτι δεν κανει κουτσουλια στο φωλια κλουβι της. Σημερα ηρθε καθαρα η απόδειξη! Τα κλουβια δίπλα διπλα ανοικτα, η Τουκη περασε μετα απο λιγο στο μεγάλο, κατευθειαν εκανε την τεραστια κουτσουλια της και αμεσως ξαναμπηκε στο μικρο!
Απορω πως κρατιεται, 18 ωρες! Σημερα κοιμηθηκαμε λιγο παραπανω 2 ωρες! Παντως και παλαιότερα οταν κοιμοτανε στις 10 παλι η πρωτη κουτσουλια ηταν το πρωι στις 7 που ξυπναγα
[automerge]1554021228[/automerge]
20190331_112155-1008x567-484x339.webp20190331_111045-1008x567-756x425.webp
Ωριστε κ τα αποδεικτικά
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παιδιά εγώ θα πετάξω κάτι και ας είναι και βλακεια. Μήπως το κλουβί που κοιμάται το βλέπει σαν την φωλιά της και δεν θέλει να το λερώνει; Εντελώς άλλο είδος αλλά όταν έχω μια κλωσσα κότα και την βγάζω έξω από την φωλιά για να φάει κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Μπορεί να κρατηθεί μέχρι και 2 μέρες χωρίς να κάνει την ανάγκη της όταν είναι μέσα στην φωλιά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ναι αυτο κανει, ειναι πυρωμενη τον καιρο αυτον!

Παιζοντας ποδοσφαιρακι ηρθε κ η Τουκη να δει τι παιζει με τοσο θορυβο20190331_121528-567x1008.webp20190331_121603-567x1008.webp
[automerge]1554024357[/automerge]20190331_121644-907x1612.webp

Ειχε κανει κ το μπανακι της
 
Με εχει στην μπουκα μολις παει στο κλουβι φωλιά. Μολις μπει κ παω να κλεισω το κλουβι κανει σαν λυσσασμενη! Σημερα επιχείρησε να βγει εξω να με δαγκωσει, μολις κατεβαινα την σκαλα! Στο τσακ την γλυτωσα με δαγκωμα χωρις αιμα σε σκληρο σημειο του καρπού μου! Και το πρωι τα ιδια κανει, ορμαει στα καγγελα κ τα δαγκωνει! Ενω οταν παει στο κανονικο της αλλαζει συμπεριφορα προς το καλυτερο! Φανταζομαι ναχε κ νεοσους! 🙄😳😱
 
Με εχει στην μπουκα μολις παει στο κλουβι φωλιά. Μολις μπει κ παω να κλεισω το κλουβι κανει σαν λυσσασμενη! Σημερα επιχείρησε να βγει εξω να με δαγκωσει, μολις κατεβαινα την σκαλα! Στο τσακ την γλυτωσα με δαγκωμα χωρις αιμα σε σκληρο σημειο του καρπού μου! Και το πρωι τα ιδια κανει, ορμαει στα καγγελα κ τα δαγκωνει! Ενω οταν παει στο κανονικο της αλλαζει συμπεριφορα προς το καλυτερο! Φανταζομαι ναχε κ νεοσους! 🙄😳😱
Αν πιασει ή μεταφέρει η σύζυγος το μικρό κλουβί, πως αντιδράει;
 
Αν πιασει ή μεταφέρει η σύζυγος το μικρό κλουβί, πως αντιδράει;
Δεν χρειαζεται να πιάσει, βαζει κανονικα το χερι της μεσα και εκεινη τεντωνεται για χαδια σαν γατουλα! Εγω τραβαω το μαρτυριο ανεβα κλουβι, κατεβα κλουβι!
χαχα σημερα ειχε βαλει το κεφάλακι της Τουκη μεσα στην χουφτα της κ την χαιδευε κ μου λεει υποτιμητικα! Ελα κ εσυ καυμενε 😛τωρα που δεν βλεπει χαιδεψε την κ εσυ, δικη σου ειναι, εσυ την πηρες! Εσκυψα κ εγω το κεφαλι μου κοκκινιζοντσς και την χαιδεψα στον λαιμο!  χαμπαρι δεν πηρε! Χαχα!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δεν χρειαζεται να πιάσει, βαζει κανονικα το χερι της μεσα και εκεινη τεντωνεται για χαδια σαν γατουλα! Εγω τραβαω το μαρτυριο ανεβα κλουβι, κατεβα κλουβι!
χαχα σημερα ειχε βαλει το κεφάλακι της Τουκη μεσα στην χουφτα της κ την χαιδευε κ μου λεει υποτιμητικα! Ελα κ εσυ καυμενε 😛τωρα που δεν βλεπει χαιδεψε την κ εσυ, δικη σου ειναι, εσυ την πηρες! Εσκυψα κ εγω το κεφαλι μου κοκκινιζοντσς και την χαιδεψα στον λαιμο!  χαμπαρι δεν πηρε! Χαχα!
🤣
Πίκρα!
Μαλλον η σύζυγος είναι ταυτόχρονα και "ο σύντροφός " της Τουκη, οπότε εσύ είσαι αντίπαλος. Και στα κρυφά που κατάφερες να τη χαιδεψεις πρέπει να είσαι ικανοποιημένος 😉
 
Back
Top