Φροντίδα Συμπεριφορά Αλεξανδρινού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης takis1964
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλησπέρα Τάκη! Σταθήκατε πολύ τυχεροί! Ούτε να σκέφτομαι δεν θέλω μια διαφορετική τροπή. Κάθε μέρα έχετε και μια νέα δοκιμασία και περιπέτεια με την Τούκη σας!👍
 
Τυχεροί είστε όλοιΤάκη! Εύχομαι ποτέ ξανά να μη σας συμβεί κάτι ανάλογο!
Ξεκινησα για ενα κινητο και παραλίγο να την κλαιμε! *Η Μαρια βεβαια εχει την αυτοπεποίθηση οτι κ εξω να βγει θα γυρισει σε αυτην! Υπαρχουν ομως κ ασταθμητοι παραγοντες ειδικα θορυβου που μπορουν να την τρομαξουνε αεροπλανα αυτοκινητα αλλα κ γατες! Οπότε καλο ειναι να μην προσπαθησουμε να το μαθουμε!
Επειδή ένας παπαγάλος σου δείχνει προτίμηση ή και αδυναμία, δεν μπορείς (τόσο εύκολα) να πιστεύεις πως όταν τύχει να φύγει, θα επιστρέψει επειδή τον φώναξες ή σε είδε.
Εκτός των αστάθμητων παραγόντων που πολύ σωστά ανέφερες Τάκη, η ίδια η ελευθερία μπορεί να παρασύρει το (πάντα έγκλειστο σε κλουβί-σπίτι) πουλί... (εννοώ την περιέργεια που του προκαλείται από την αλλαγή περιβάλλοντος, ακόμα και από το ίδιο το πέταγμα ως αίσθηση (χωρίς περιορισμούς).
 

Τι θες βρε Τάκη (να τ΄ακούσεις πάλι) και βάζεις τόσο όμορφες φωτογραφίες; 😛
Τάκη νομίζω πως στο είχα πει σε προηγούμενο χρόνο ότι κι εγώ πιστεύω πως το υπόγειο "ξύπνησε το δράκο". Στη θέση σου θα το σταματούσα άμεσα και θα έβγαζα το πουλί με το μεγάλο κλουβί έξω. Δεν κινδυνεύει απο τις γάτες.
... Κρατιέμαι να μην πάρω θέση, αλλά τώρα πας 😊γυρεύοντας!
Είναι τόσο όμορφο το περιβάλλον που αν της πάρεις και μια παρέα, θα περνούν αυτοί καλά κι εσείς καλύτερα! Έλα με την Μαρία στη συνάντηση, μπας και την 😉πείσω...😀!
 
Προσπαθω να αποκτησω το φωτογραφικο ταμπεραμέντο της @ilie mp, που θα παει;
Ανεφερα τον σχολιασμο σου στην Μαρια κ ειδα αμεσως μετα τα μαλλιά της καπως περιεργα🙄 Να υποθεσω για θετική εξελιξη της προτασης σου;
 
Ανεφερα τον σχολιασμο σου στην Μαρια κ ειδα αμεσως μετα τα μαλλιά της καπως περιεργα🙄 Να υποθεσω για θετική εξελιξη της προτασης σου;
😊 😀!φούντωσε, φούντωσε! Αγάλι αγάλι γίνεται...😜
 
Για οσους αναρωτιουνται τι κανει η Τουκαινα στο υπογειο και το θελει τοσο πολυ 40 μερες μετα τις γεννες, η απαντηση ειναι τρωει τον ταψακι του κλουβιου! Δεν ξερω κ που εχω βαλει την σκαρα, την οποια ειχα βγαλει γιατι βγαινει δυσκολα ο πατος απο το συγκεκριμένο κλουβι
20190605_145554-2016x980.webp20190605_145605-2016x980.webp20190605_145514-2016x980.webp
 
@ζιζι αν θες κανα ρετους στα επιπλα σου μην διστάσεις, ραμφος πριονοκορδέλα εχουμε😂
😂 Το κάναμε το ρετους πριν 8 χρόνια εμείς. Τώρα πια τα προτιμώ σε πιο κλασικό στυλ😁 αλλά θα σας έχω υπόψιν μου 😋
 
Πρόσεξε μην καταπιεί κανένα κομμάτι... 😱
Από το να δαγκώνει το συρτάρι η κάτι άλλο, αγόρασε της Τάκη, κανά δύο, τρία παιχνίδια μάσησης για μωρά...
Πιστεύω πως θα τα ευχαριστηθεί...
 
:)Τάκη, θα πρέπει να της καλύψεις κάπως αυτή την ανάγκη... Της δίνεις πχ κανένα αμύγδαλο ή καρύδι με το τσόφλι;
Σε λίγο δεν θα έχει κλουβί όπως το πάει 😊
 
Δαγκωνει το συγκεκριμένο πλαστικο Σισσυ μου, τοχει βαλει στο ματι, θα φτιαξω σιτα η θα ψαξω ολο το σπιτι μηπως την βρω!
😊 ποια Τάκη, δεν κατάλαβα;
 
😊 ποια Τάκη, δεν κατάλαβα;
Την σιτα την εχω βγαλει γιατι για να την καθαρισεις θελει λυσιμο το κλουβι και δεν εχει μανταλακια, πιεζεις τα πλαστικα με κατσαβιδι, καποια στιγμη θα σπασει δηλαδη
 
Back
Top