Γενικά Σχόλια για το θέμα των Πτηνιάτρων

Το θεμα "καλος γιατρος"ειναι πολυ παραξενο γεγονος!

Εχω παρατηρησει επειδη χρονια ασχολουμε με ζωα, οτι ο γιατρος που παω εγω και τον θεωρω σουπερ πχ. Για καποιον αλλον ειναι ενας χασαπης και τιποτα αλλο!

Θελει υπομονη και ψαξιμο να βρουμε εναν γιατρο που να μας εμπνεει απολυτη εμπιστοσυνη!

Εγω προσωπικα για πουλια δεν εχω βρει κανεναν που να μου δημιουργει το αισθημα της ασφαλειας αλλα οταν μου τυχαινει κατι δεν μπορω να μην το παω κιολας, καπου οπουδηποτε!

Να φανταστεις διπλα στο σπιτι μου εχω 2 μεγαλα κτηνιατρικα κεντρα(το ενα πολυ γνωστο εδω στο φορουμ)και τον σκυλο μου τον παω με αμαξι σε καποιον που ειναι μακρια!
 
... κ ακολουθει ο παρακατω διαλογος

- Καλημερα σας, σας τηλ. απο Κατερινη, θα μπορουσα να σας κανω μια ερωτηση για ενα παπαγαλακι;
- Οχι, δεν μπορω απο το τηλ., λυπαμαι
- Ευχαριστω...😱

...

δεν επρεπε να ρωτησει τουλαχιστον αν εισαι διατεθειμενη να πας απο κει αν χρειαστει;
κ να πει κατι του τυπου :ρωτηστε με οτι θελετε αρκει να μπορω να βοηθησω μεσω τηλεφωνου; 🙄
 
Μενω στη Δαφνη εγω βρε παιδια...
Υπαρχει μηπως καποιος εδω κοντα, γνωριζετε;
 
Μενω στη Δαφνη εγω βρε παιδια...
Υπαρχει μηπως καποιος εδω κοντα, γνωριζετε;

Ο Ακρίβος εχει το ιατρειο του, ενα τετραγωνο μετα τον σταθμο μετρο του Περιστεριου, δεν ειναι τοσο μακρια αν πας με το μετρο Ιωαννα.
 
PET HOYSE
Θεωδορίδης Νικόλαος
Αρχαιολογικού Μουσείου 17 (Ενα στενό πριν το Radio City) - Θεσσαλονίκη
2310-834-274

Ο ιδιοκτήτης του καταστήματος είναι κτηνίατρος και έχει ιδικότητα στα πτηνά! Τον έχω επισκευτεί αρκετές φορές και είναι πολύ καλος!

Μ.Φ.Χ
Don_Gr
θα συμφωνησω! Τον εχω επισκεφτει και γω κανα δυο φορεσ για μπατζυ και οι θεραπειεσ που εδωσαν απεδωσε. Και ηταν προθυμοσ ν απαντησει σε οτι τον ρωτασ, οσεσ φορεσ και αν τον ρωτασ..
 
Η διευθυνση εχει αλλαξει:
Μακεδονιας 38
Αγ.Ιωαννης
Θεσσαλονικη

το τηλεφωνο ειναι το ιδιο

Μήπως έχει αλλάξει διεύθυνση/τηλέφωνο; Προσπαθώ να επικοινωνήσω εδώ και μια εβδομάδα για ραντεβού και δεν το σηκώνει ποτέ κανένας!
 
Μήπως έχει αλλάξει διεύθυνση/τηλέφωνο; Προσπαθώ να επικοινωνήσω εδώ και μια εβδομάδα για ραντεβού και δεν το σηκώνει ποτέ κανένας!

Η Ανατολη δεν ειναι πια ενεργο μελος οποτε μην περιμενεις απαντηση. Η πηγαινεις απο εκει μονη σου χωρις το πουλι να δεις αν υπαρχει κτηνιατρειο ή παρινεις τηλεφωνο στις πληροφοριες και ζητας τη διευθυνση με τα στοιχεια του γιατρου που τα εχεις κι αυτα δεν αλλαζουν ή διαλεγεις καποιον αλλο. Εχεις και την κλινικη του πανεπιστημιου στην πολη σου που ειναι οτι πιο εξειδικευμενο υπαρχει στη Θεσσαλονικη.
 
Η Ανατολη δεν ειναι πια ενεργο μελος οποτε μην περιμενεις απαντηση. Η πηγαινεις απο εκει μονη σου χωρις το πουλι να δεις αν υπαρχει κτηνιατρειο ή παρινεις τηλεφωνο στις πληροφοριες και ζητας τη διευθυνση με τα στοιχεια του γιατρου που τα εχεις κι αυτα δεν αλλαζουν ή διαλεγεις καποιον αλλο. Εχεις και την κλινικη του πανεπιστημιου στην πολη σου που ειναι οτι πιο εξειδικευμενο υπαρχει στη Θεσσαλονικη.
Σε ευχαριστώ πολύ! Το γνωρίζω για την κλινική, επικοινώνησα μαζι τους και μου είπαν οτι δέχονται τρίτη 9-11, πραγμα που με δυσκολεύει, θα κάνω αλλη μια προσπάθεια για τον κ. Γκιουρτζίδη και αν δεν εχει αποτέλεσμα θα πάω στο πανεπιστήμιο. Ευχαριστώ και πάλι!
 
Να δώσω και εγώ μια θετική ψήφο στον Ακρίβο Αχιλλέα ο οποίος είναι απλά κα-τα-πλη-κτι-κός! Τον είχαμε επισκεφτεί με τον ρόκι πριν κάποια χρόνια, όταν ζούσα στην Αθήνα και είχε ασχοληθεί αρκετή ώρα μαζί μας, δίνοντας μου πολλές πληροφορίες και αναλυτικές οδηγίες! Θα ξαναπήγαινα με κλειστά μάτια!
 
Καλήσπέρα σας φίλοι,
επειδή στη χώρα μας τα κακά νέα και οι δυσφημίσεις εξαπλώνονται πολύ πολύ γρήγορα,
ενώ αντίθετα τα καλά νέα και οι σωστοί επαγγελματίες πολλές φορές καταλήγουν να περνούν απαρατήρητα και να τα θεωρούμε ως δεδομένα θα ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια έναν εξαίρετο κτηνίατρο και άριστο επαγγελματία μα πάνω απ'όλα Άνθρωπο!
Ο κ Αντώνης Μομπίλος, (Νέα Ιωνία Βόλου), που προσπάθησε να σώσει το καναρινάκι που είχε κύστη με απόστημα στο κεφάλι του (θέμα συζήτησης : Καρούμπαλο στο μάτι καναρινιού ) αφαιρώντας δύο φορές και φροντίζοντάς το γενικά με συμβουλες για τη διατροφή, βιταμίνες κλπ
Μπορεί τελικά το πουλάκι μας να μην τα κατάφερε αλλά ο γιατρός προσπάθησε πραγματικά κι ενώ άλλος κτηνίατρος βιάστηκε να το ''ξεγράψει'' εκείνος το δέχτηκε και του έδωσε μια δυο ευκαιρίες ακόμη. Και το πιο απίστευτο δεν ήθελε με τίποτα να δεχτεί αμοιβή λέγοντας ''δεν έκανα τίποτα-ούτε πέντε λεπτά δεν ασχολήθηκα".
Δεν κάνω διαφήμιση, ούτε είμαι από τον βόλο για να τον γνωρίζω, απλά βρίσκομαι εδώ λόγω της δουλειάς μου, πολλοί μπορεί να σκεφτούν τη διαφήμιση αλλά δεν είναι έτσι. Το σωστό πρέπει να επιβραβέυεται, τουλάχιστον ηθικά !
Σας ευχαριστώ και μακάρι να ασχολούνται κι άλλοι κτηνίατροι με την ίδια αγάπη για τους μικρούς μας φτερωτούς φίλους :)
 
Απεναντίας Γιάννη. Είναι απαραίτητο τα καλά (όπως και τα κακά) να λέγονται!

*Να το δείξεις αυτό το πόστ του γιατρού. Να δει ότι δεν ξέχασες τη διάθεση και την προσπάθειά του να σώσει το πουλάκι σου.
 
Καλήσπέρα σας φίλοι,
επειδή στη χώρα μας τα κακά νέα και οι δυσφημίσεις εξαπλώνονται πολύ πολύ γρήγορα,
ενώ αντίθετα τα καλά νέα και οι σωστοί επαγγελματίες πολλές φορές καταλήγουν να περνούν απαρατήρητα και να τα θεωρούμε ως δεδομένα θα ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια έναν εξαίρετο κτηνίατρο και άριστο επαγγελματία μα πάνω απ'όλα Άνθρωπο!
Ο κ Αντώνης Μομπίλος, (Νέα Ιωνία Βόλου), που προσπάθησε να σώσει το καναρινάκι που είχε κύστη με απόστημα στο κεφάλι του (θέμα συζήτησης : Καρούμπαλο στο μάτι καναρινιού ) αφαιρώντας δύο φορές και φροντίζοντάς το γενικά με συμβουλες για τη διατροφή, βιταμίνες κλπ
Μπορεί τελικά το πουλάκι μας να μην τα κατάφερε αλλά ο γιατρός προσπάθησε πραγματικά κι ενώ άλλος κτηνίατρος βιάστηκε να το ''ξεγράψει'' εκείνος το δέχτηκε και του έδωσε μια δυο ευκαιρίες ακόμη. Και το πιο απίστευτο δεν ήθελε με τίποτα να δεχτεί αμοιβή λέγοντας ''δεν έκανα τίποτα-ούτε πέντε λεπτά δεν ασχολήθηκα".
Δεν κάνω διαφήμιση, ούτε είμαι από τον βόλο για να τον γνωρίζω, απλά βρίσκομαι εδώ λόγω της δουλειάς μου, πολλοί μπορεί να σκεφτούν τη διαφήμιση αλλά δεν είναι έτσι. Το σωστό πρέπει να επιβραβέυεται, τουλάχιστον ηθικά !
Σας ευχαριστώ και μακάρι να ασχολούνται κι άλλοι κτηνίατροι με την ίδια αγάπη για τους μικρούς μας φτερωτούς φίλους :)
Τον γνωρίζω και προσωπικά... είναι ο γιατρός που έχω και στα σκυλιά και στα πτηνά μου.
Με βοηθά πάντα.
Το καλοκαίρι έβγαλε "άγανο" (σακοτρύπι) από το αυτί της σκυλίτσας μου Λίζας...
Ήρθε ύστερα από τηλεφώνημά μου από τον Αι Γιάννη Πηλίου (μία ώρα δρόμος) χαλώντας τις διακοπές του... Δε θυμάμαι ημερομηνία αλλά ήταν κάποια Κυριακή του Αυγούστου...
Το αφαίρεσε αφού την "χαλάρωσε" με μια ένεση, μια και πονούσε πολύ και δεν συνεργαζόταν...
Το αποκορύφωμα... Δεν πήρε ευρώ.
Αφορμής δοθείσας λοιπόν... τον ευχαριστώ κι εγώ έστω και ετεροχρονισμένα.
 
Ειναι πολυ θετικο οτι στις μερες μας υπαρχουν ακομα λαμπρα παραδειγματα! Ενα μπραβο δεν αρκει!
 
Παιδια δυο ερωτησεις εχω... Το Pet house του Θεοδωριδη Νικολαου στη Θεσσαλονικη που ακριβως βρισκεται γιατι στη συγκεκριμενη διευθυνση που δινεται υπαρχει σημερα ενα αλλο νομιζω ασχετο pet shop... Δευτερον μηπως ξερει κανεις αν ο κτηνιατρος στο friends στην αριστοτελους εξεταζει και πτηνα; Εχει μηπως παει κανεις; Ευχαριστω εκ των προτερων!
 
δευτερον μηπως ξερει κανεις αν ο κτηνιατρος στο friends στην αριστοτελους εξεταζει και πτηνα; Εχει μηπως παει κανεις; :)

το συσκεκριμενο στην αριστοτελους δεν το γνωριζω, αλλα για πτηνιατρο ειδικα γνωριζω παλι στην αριστοτελους το mega quiko. Οταν εψαχνα για καναρινι ηταν πολυ εξυπηρετικοι, αλλα επι της πραξης δεν γνωριζω... Ελπιζω να βοηθησα λιγακι
 
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! αυτο εννοουσα και γω... λεγεται friends by quiko mega pet shop 😉
 
Back
Top