Γενικά Σχόλια για το θέμα των Πτηνιάτρων

είσαι ευχαριστημένη σε σχέση με τα πουλιά διότι οι περισσότεροι γνωρίζουν από σκυλιά ή γάτες αλλά όχι από πουλιά...
Σαφώς κι είμαι ευχαριστημένος, αλλιώς δε θα είχα γράψει κάτι στο θέμα αυτό.

(Υπάρχει στο youtube το σεμινάριο που είχε κάνει σχετικά με τις ασθένειες στον ΠΟΚ.)
 
:)Η διεύθυνση του Κτηνιατρικού Κέντρου Περιστερίου είναι
Λεωφ. Παναγή Τσαλδάρη 12

Αυτο που λες, @Sissy μου το περναω για να παω στον Αχιλλεα. Ειναι 2 κλινικες πολυ κοντα. Η Θισβης, ειναι το λοξα καθετο στενακι που συναντας, αφου περασεις την κλινικη που λες :)
 
Αυτο που λες, @Sissy μου το περναω για να παω στον Αχιλλεα. Ειναι 2 κλινικες πολυ κοντα. Η Θισβης, ειναι το λοξα καθετο στενακι που συναντας, αφου περασεις την κλινικη που λες :)
Χθες στις 5μμ ήμουν μαζί του για θέμα του Μάριου http://www.vetexperts.gr/contact-us.html
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sapien
Χθες στις 5μμ ήμουν μαζί του για θέμα του Μάριου (Λεωφ. Παναγή Τσαλδάρη 12):)

Τι στο καλο! Δουλευει σε παραλληλες διαστασεις; Σε αυτο που λες εσυ, δεν εχω παει ποτε. Παντα στη Θισβης πηγαινω. Εκει που ειναι διπλα το καταστημα που πουλαει τροφες κ αξεσουαρ.

Εγω ειχα παει απο τις 15:40 περιπου κ εκατσα να τον περιμενω, επειδη μου ειπαν οτι θα ερχοταν στις 17:00. Κ τελικα ηρθε 17:05 - 17:10
Ειχε ερθει μονο σε καποια φαση, κατα τις 16:00, αλλα εγω ημουν διπλα στο καταστημα κ κοιτουσα για τροφες. Αλλα ημουν εκει! Διπλα ημασταν! 😀
 
Λοιπον, μολις κοιταξα το link.. Αμα δεις στον χαρτη η Θισβης ειναι ακριβως διπλα (νομιζα οτι ελεγες την αλλη κλινικη που ειναι διπλα στην Πιτα του Παππου - επι της Π. Τσαλδαρη).

Οταν τον ειχα πρωτοπαρει τηλ το 2012 για να παω τα budgies μου, ο ιδιος μου ειχε πει Θισβης 1. Δεν κανω πλακα. Κ μου 'χε πει κ πώς να ερθω. To link που εβαλες ειναι η σελιδα του ιατρειου (την οποια πρωτη φορα την βλεπω). Κι εδω που τα λεμε, πιο σωστη ειναι η διευθυνση αυτη.. Πιο ευκολα το βρισκει κανεις.

Εγω ειχα να παω απο το 2014 - μαλλον το διορθωσαν. Κ σε αυτο το αρθρο που μιλαμε να κοιταξεις, στην 1η σελιδα, τον αναφερουν Θισβης 1.

Αρα, αν ησουν εκει, πρεπει να με πετυχες! Φορουσα φορμα κ κρατουσα ενα κουτακι με τρυπες!
 
... Κ σε αυτο το αρθρο που μιλαμε να κοιταξεις, στην 1η σελιδα, τον αναφερουν Θισβης 1.
Αρα, αν ησουν εκει, πρεπει να με πετυχες! Φορουσα φορμα κ κρατουσα ενα κουτακι με τρυπες!
Αυτό που λέω Σοφία μου είναι πως παλιά το ιατρείο ήταν Θίσβης 1 εδώ και μερικά χρόνια όμως βρίσκεται παραδίπλα δηλ όχι στην αρχή του στενού (Θίσβης) αλλά μπροστά επί της λεωφόρου Τσαλδάρη. 🙂και ναι, ''συναντηθήκαμε''...
 
ΚΥΠΡΟΣ,Λευκωσία περιοχή Δευτερά
Χαράλαμπος Πετεβίνος,τηλ +357 99 587082
Στο καναρίνι του πατέρα μου, συνοπτικά,έγινε θεραπεία με pullmosan,vetermec για ακάρεα τραχείας ώσπου πήγε στον παραπάνω γιατρό και διεγνώστη με αναπνευστικό. Σχεδόν 2 μήνες μετά με την κατάλληλη θεραπεία δεν έχει αναρρώσει πλήρως. Ο πατέρας μου πάντως είναι ικανοποιημένος και βλέπει πολύ "κίνηση" πτηνών στο ιατρείο του.
 
Σε αυτό το κτηνιατρικό κέντρο (όπου έχουν αναλάβει το σκύλο μας), τους ρώτησα για πτηνίατρο και μου είπαν ότι έχουν.
Θα πάω τα καναρίνια την εποχή που γίνονται τα εμβόλια, οπότε θα σας γράψω εντυπώσεις τότε.
Μάλλον θα ενδιαφέρει περισσότερο όσους είναι εκτός κέντρου Αθήνας.

ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΖΩΩΝ
19002 Παιανία, Αττικής
Προσέχετε γιατι οι τιμες του Αττικού ειναι ιδιαιτέρως τσουχτερές! Απο την μια ειναι νοσοκομειο ζωων και αισθάνεσαι πιο ασφαλής επειδή εχει τα πάντα αλλα απο την αλλη σου παίρνουν λεφτα για το παραμικρό! Για εξέταση + διαμονη 3 ημερων τον 15αυγουστο πλήρωσα 450ευρω!
 
Βασίλη, αν ο πτηνίατρος που πρόκειται να πάμε τα πουλιά μας και που έχει τελειώσει θεωρητική και πρακτική εκπαίδευση στην παθολογία των πτηνών στο πανεπιστήμιο, χρειάζεται το βιβλίο του Τατσιράμου για να κάνει γνωμάτευση και να δώσει θεραπεία, τότε αλίμονο στο πουλί που πρόκειται να θεραπεύσει.
😀 ποσο δίκιο εχεις 🙄

Προσέχετε γιατι οι τιμες του Αττικού ειναι ιδιαιτέρως τσουχτερές!
κι εγω 🙄 την πατησα εκει και παραλιγο να χασω και το πουλι μου.
 
κι εγω 🙄 την πατησα εκει και παραλιγο να χασω και το πουλι μου
Τι εννοείς; Αναφέρεσαι σε ιατρικό λάθος; Διότι άλλο θέμα το κόστος και άλλο οι γνώσεις των κτηνιάτρων και τα τυχόν λάθη τους...
 
Τι εννοείς; Αναφέρεσαι σε ιατρικό λάθος; Διότι άλλο θέμα το κόστος και άλλο οι γνώσεις των κτηνιάτρων και τα τυχόν λάθη τους...

Εκει πηγα για το lovebird που εχω (την ειχε δαγκωσει στο ποδι το αγορι της κι ειχε πληγη)... Ο πτηνιατρος που εμφανιστηκε δεν ειχε ιδεα αμφιβαλω αν ηταν πτηνιατρος και μου εδωσε κρεμες που αντι να κλεισουν την πληγη, την σαπισαν... Τελικα την πηγα στον Ακριβο και την εκανε καλα. Για μενα ο Ακριβος ειναι ο πτηνιατρος που εχει τις καλυτερες γνωσεις στην Αθηνα. :):D:)

καλημέρα, ασφαλώς είναι
Μαρια,
Ο Καλογεροπουλος ειναι και πτηνιατρος; Εσυ πας τα πουλακια σου σ αυτον; Να τον δοκιμασω; Ειναι και κοντα... φτανει να ειναι πτηνιατρος :)
 
Μαρια,
Ο Καλογεροπουλος ειναι και πτηνιατρος; Εσυ πας τα πουλακια σου σ αυτον; Να τον δοκιμασω; Ειναι και κοντα... φτανει να ειναι πτηνιατρος :)
Δυστυχώς Τάνια μου ο Στέλιος έχασε την ζωή πριν δύο χρόνια περίπου.
Νομίζω έχει αφαιρεθεί το όνομα του από την λίστα.
Που το βρήκες;
 
😀 ποσο δίκιο εχεις 🙄


κι εγω 🙄 την πατησα εκει και παραλιγο να χασω και το πουλι μου.
Γατούλα ειχα πάει. Αλλα πιστεύω οτι πανω κάτω το ιδιο θα χρεωνουν για οποιοδηποτε ζωακι. Αττικό και στο αλλο του Πικερμίου εχω παει μονο οταν ηταν αργίες και δεν ειχα αλλες επιλογες.
 
Δυστυχώς Τάνια μου ο Στέλιος έχασε την ζωή πριν δύο χρόνια περίπου.
Νομίζω έχει αφαιρεθεί το όνομα του από την λίστα.
Που το βρήκες;
Τον διαβασα σε δικη σου αναρτηση κριμα πολυ λυπαμαι
 
πτηνιατρο στην περιοχη πατησιων-αθηνα κεντρο-κυψελη γνωριζετε; το ειχα παει το καναρινι μου παλια στο περιστερι σε αυτον που αναφερετε συχνα αλλα δεν εμεινα ΚΑΘΟΛΟΥ ικανοποιημενη
 
το ειχα παει το καναρινι μου παλια στο περιστερι σε αυτον που αναφερετε συχνα αλλα δεν εμεινα ΚΑΘΟΛΟΥ ικανοποιημενη
Μπορείς να γίνεις πιο αναλυτική στις αιτίες και να ονομάσεις το γιατρό, για αυτό έχουμε τα σχόλια, για μια σφαιρική άποψη.
 
Back
Top