Γενικά Σχόλια για το θέμα των Πτηνιάτρων

Μπορεί η ερώτηση να έγινε το 2009...

Μενω στη Δαφνη εγω βρε παιδια...
Υπαρχει μηπως καποιος εδω κοντα, γνωριζετε;

, αλλά αφού έχω (πια) επισκεφθεί και τον κύριο Κώστα Δημητριάδη, μπορώ να τον συστήσω:
τηλ 210 9755429 Άγιος Δημήτριος (σχετικά κοντά στη στάση μετρό) Παπάγου 22
 
Καλησπέρα σε όλους. Παρακαλώ, μήπως ξέρει κανείς κάποιον πτηνίατρο στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης, ή Κορδελιό, αμπελόκηποι, Ηλιούπολη και γύρω; Θέλω να δεί το καναρινακι μου που αρρώστησε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Καλησπέρα σε όλους. Παρακαλώ, μήπως ξέρει κανείς κάποιον πτηνίατρο στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης, ή Κορδελιό, αμπελόκηποι, Ηλιούπολη και γύρω; Θέλω να δεί το καναρινακι μου που αρρώστησε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια γι αυτον, ωστόσο δεν ετυχε να τον επισκεφθω για να μπορω να πω και προσωπικη γνωμη. Παρόλου που επαγγέλεται κτηνιατρος έχει πολλες γνώσεις και για τα πτηνα. Μου είπαν επισης πως μπορει αρχικα να φανει κάπως απομακρος και ψυχρος, ωστοσο αγαπαει πραγματικα αυτο που κανει και ειναι αριστος επαγγελαμτιας

Γκιουρτζίδης Ι. Κωνσταντίνος DVM PHD
Κτηνίατρος - Μικροβιολόγος

Διδάκτωρ ΑΠΘ
Ειδικευτής εις Βέρνην Ελβετίας

Καραολής και Δημητρίου 117, Εύοσμος, Θεσσαλονίκη
Τηλ.: 2310707007

ελπίζω να βοηθησα, περαστικα στο καναρινακι :)
 
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια γι αυτον, ωστόσο δεν ετυχε να τον επισκεφθω για να μπορω να πω και προσωπικη γνωμη. Παρόλου που επαγγέλεται κτηνιατρος έχει πολλες γνώσεις και για τα πτηνα. Μου είπαν επισης πως μπορει αρχικα να φανει κάπως απομακρος και ψυχρος, ωστοσο αγαπαει πραγματικα αυτο που κανει και ειναι αριστος επαγγελαμτιας

Γκιουρτζίδης Ι. Κωνσταντίνος DVM PHD
Κτηνίατρος - Μικροβιολόγος

Διδάκτωρ ΑΠΘ
Ειδικευτής εις Βέρνην Ελβετίας

Καραολής και Δημητρίου 117, Εύοσμος, Θεσσαλονίκη
Τηλ.: 2310707007

ελπίζω να βοηθησα, περαστικα στο καναρινακι :)
Μα σε αυτον καλώ εδώ και μέρες και δέν τον βρίσκω! Ευχαριστώ για την συγκεκριμένη απάντηση!
 
ναι και ένας πραγματικός επαγγελματίας κτηνίατρος. χθες ήρθε ιατρός να κάνει εμβόλιο καλαζάρ στον rotweiller μου, να κόψει νύχια γάτας μας, και τον ρωτάω εάν ξέρει τίποτα για καναρίνια. μου απαντάει, δεν έχω και μεγάλη γνώση στα πουλιά και λυπαμε που δεν ξέρω να σου απαντήσω. bravo bravo bravo. το εκτίμησα πολύ αυτό
 
ναι και ένας πραγματικός επαγγελματίας κτηνίατρος. χθες ήρθε ιατρός να κάνει εμβόλιο καλαζάρ στον rotweiller μου, να κόψει νύχια γάτας μας, και τον ρωτάω εάν ξέρει τίποτα για καναρίνια. μου απαντάει, δεν έχω και μεγάλη γνώση στα πουλιά και λυπαμε που δεν ξέρω να σου απαντήσω. bravo bravo bravo. το εκτίμησα πολύ αυτό
Μπράβο στον κτηνίατρο, δεν λέει οτι τα ξέρει όλα, Έκαστος στο είδος του!
 
Ευτυχώς που υπάρχουν και σωστοί επαγγελματίες.
Αυτό δείχνει ότι σέβεται την δουλειά που κάνει.
Ένα μπράβο και από εμένα.
 
Καλησπέρα σε όλους. Παρακαλώ, μήπως ξέρει κανείς κάποιον πτηνίατρο στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης, ή Κορδελιό, αμπελόκηποι, Ηλιούπολη και γύρω; Θέλω να δεί το καναρινακι μου που αρρώστησε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Πρότυπο Ιατρείο Ζώων - Ποιοι Είμαστε
Βασικά είναι στο κέντρο και σίγουρα πρέπει να κλείσεις ραντεβού. Απ ότι έχω μάθει και χωρίς να θέλω να θίξω τους υπόλοιπους κτηνίατρους - πτηνίατρους η κ Κομνηνού Νατάσα είναι από τους λίγους στην Ελλάδα με εξειδίκευση στα εξωτικά ζώα.
Επίσης κάποιοι αναφέρονται και εδώ Κτηνίατροι για ζωάκια και κατοικίδια, ειδικότητες κτηνιάτρων (προς το τέλος της σελίδας) 😉
 
... η κ Κομνηνού Νατάσα είναι από τους λίγους στην Ελλάδα με εξειδίκευση στα εξωτικά ζώα.
..


Aυτη ειναι κι ο βασικοτερος λογος που εγω προσωπικα προτεινω σε καποιους κατα καιρους την κλινικη του πανεπιστημιου Θεσ/νικης. :)

Χαιρομαι που ιδιωτευει ωστε να μπορει περισσοτερος κοσμος να τη βρει κι εκτος ωραριου δημοσιου.
Την γνωρισα το 2004 αν θυμαμαι καλα με την ειδικοτητα του οφθαλμιατρου για ενα προβλημα στο ματι του αλογου που ιππευα και τοτε εμαθα οτι ηταν και κτηνιατρος εξωτικων ζωων του ΑΠΘ.
 
Αγαπητά μέλη του petbirds,
Είμαι πάρα πολύ ενθουσιασμένος, καθώς σήμερα είχα την τιμή να επισκεφθώ στο κτηνιατρικό κέντρο Πειραιά, την κα Χριστίνα Δουκάκη. Οφείλω να ομολογήσω πως είναι άξια συγχαρητηρίων, όχι μόνο για την άμεση ανταπόκριση στο πρόβλημά μου, αλλά για τον επαγγελματισμό που την διακρίνει, την ευαισθησία που επιδεικνύει σε θέματα υγείας των φτερωτών μας φίλων όπως και για τις πολύτιμες συμβουλές της σε θέματα σωστής διατροφής και συντήρησής τους. Την ευχαριστώ από καρδιάς και εύχομαι ολόψυχα υγεία και κάθε ευτυχία, ώστε να συνεχίσει απρόσκοπτα το έργο της με τον ίδιο ζήλο, προσφέροντας αφειδώς βοήθεια σε όσους την χρειάζονται.
Επίσης, θέλω να ευχαριστήσω θερμά τον Σταύρο και τους συνεργάτες του (Moderators), οι οποίοι μέσα από την ιστοσελίδα δίνουν τη δυνατότητα σε λαμπρούς επιστήμονες να γίνουν γνωστοί στο ευρύ κοινό, όπως και τα μέλη του petbirds που με την ενεργό συμμετοχή τους, δίνουν στους υπόλοιπους τροφή για σκέψη!
 
Προσωπικά εγώ αλλά πιστεύω και τα υπόλοιπα μέλη συντονισμού αυτής της κοινότητας αισθανόμαστε όμορφα ακούγοντας αυτά τα λόγια.
Σίγουρα είναι εθελοντική η παρουσία μας...
Σίγουρα είναι στο επίπεδο δυνατοτήτων... η συμβολή του καθένα μας εδώ μέσα...
Αλλά το petbird δεν είμαστε εμείς...
Το petbird είναι τα χιλιάδες μέλη του, παλιά και νέα, ενεργά ή όχι...
Το betbird είστε ΕΣΕΙΣ ...
Εσείς το κρατάτε μόνιμα ψηλά...
Και φυσικά να πούμε και ένα μεγάλο μπράβο στο @Stavros ... Τον άνθρωπο που το στηρίζει συνεχώς κρατώντας το όμορφα και έξυπνα δομημένο... Δημιουργώντας ένα περιβάλλον που δεν σε κουράζει όσες ώρες κι αν μελετάς... όπως έκανε τελευταία με τα άρθρα...
 
Οφείλω να ομολογήσω πως είναι άξια συγχαρητηρίων, όχι μόνο για την άμεση ανταπόκριση στο πρόβλημά μου, αλλά για τον επαγγελματισμό που την διακρίνει, την ευαισθησία που επιδεικνύει σε θέματα υγείας των φτερωτών μας φίλων
Ωραία, ο χώρος έχει πραγματική ανάγκη από καλούς γιατρούς.

Στέφανε, ο Γιάννης τα είπε όλα. Μια κοινότητα είναι αυτό που την κάνουν τα μέλη της και εμείς νοιώθουμε χαρά και περηφάνια διαχρονικά για το επίπεδο των μελών μας.
 
Είμαι πάρα πολύ ενθουσιασμένος, καθώς σήμερα είχα την τιμή να επισκεφθώ στο κτηνιατρικό κέντρο Πειραιά, την κα Χριστίνα Δουκάκη. Οφείλω να ομολογήσω πως είναι άξια συγχαρητηρίων, όχι μόνο για την άμεση ανταπόκριση στο πρόβλημά μου, αλλά για τον επαγγελματισμό που την διακρίνει, την ευαισθησία που επιδεικνύει σε θέματα υγείας των φτερωτών μας φίλων όπως και για τις πολύτιμες συμβουλές της σε θέματα σωστής διατροφής και συντήρησής τους.
Να πω κι γω με την σειρά μου πως το καλοκαίρι που χρειάστηκα πτηνίατρο (με το θέμα με το δαχτυλίδι) και ήμουν μακριά την πήρα τηλέφωνο και με συμβούλευσε, της έστειλα mail μου απάντησε και έκανε τα πάντα αφιλοκερδώς! Δεν είχα την ευκαιρία να το πω οπότε το λέω εδώ.. Την ευχαριστώ πολύ. Γιατί πάνω απ όλα είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ.. Και τέτοιους γιατρούς έχουμε πολύ ανάγκη στην Ελλάδα.. Συγχαρητήρια @Christina Doukaki !
 
Δεν υπάρχει στην λίστα κανένας από Χαλκίδα μήπως γνωρίζεται κάποιον
 
Δεν υπάρχει στην λίστα κανένας από Χαλκίδα μήπως γνωρίζεται κάποιον
Νομίζω πως οποιοσδήποτε κτηνίατρος που θα έχει διάθεση να βοηθήσει είναι αρκετά... Χρειάζονται τα ειδικά εργαλεία (νυστέρι, λαβίδα κλπ) και γνώσεις για την περιποίηση της ανοικτής πληγής... Τίποτε περισσότερο.
Δεν έχει παρά να ρωτήσεις στον πλησιέστερο...
 
Back
Top