Γενικά Τα μωρά της Myra!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τι μπραβο καλε, τιποτα δεν του εκανα τελικα.

Πως τίποτα; Τόση αγάπη του έδωσες και τελικά στο ανταπέδωσε όντας μαχητής και νικητής στην μάχη της επιβίωσης...
 
Μπααα, οτι και να του κανα γραμμενη με ειχε. Αλλα ειναι γλυκακι 🙄
Μαρια αμα κοιμηθω μαζι του την επομενη θα ξυπνησω κ γω ετσι..
 
Η πολυκατοικία που έχεις φτιάξει είναι εντυπωσιακή. Να σου ζήσουν !
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Πρεπει να φτιαξω τη θερινη τους κατοικια εξω, μολις πιασω κανα λεφτο στα χερια μου..
 
Να σου ζήσουν όλααα υπερπολύτεκνη φίλη μου! 😀 :D Θα τα δώσεις και τα 15 μικρά;
 
Οχι. Καταρχην θα κρατησω το στραβο μου. Επισης ειχα σκεφτει να κρατησω ενα θηλυκο για τον χηρο μου που ειναι μονος του. Ακομα δεν το εχω αποφασισει αυτο βεβαια. Αλλα ο αρχικος μου σκοπος ειναι να δωσω οσα περισσοτερα μπορω, για να μπορω να διαχειριστω μακροπροθεσμα αξιοπρεπως αυτα που μου μενουν.

Οχι οτι τωρα δεν τα εχω βασιλιαδες, αλλα καλοκαιρι θα φυγω (που να κουβαλησω 22 πουλια, αλλο 5-6) αλλα για να μπορω να τα χαιρομαι και να μην τα εχω ως "δουλεια". Θελεις κανενα;
 
Το στραβουλινο μου ❤️️️️ με το αδερφακι του που τσουρομαδησε απο την πτερορροια!

tinypic-no-longer-available.jpg


Τα πεντε της δευτερης φουρνιας τσακωνονται για φαγακι!

tinypic-no-longer-available.jpg


Ερχονται συντομα στα media πρωτες προσπαθειες ταισματος :)
*Να τες, για να μη γεμισω παντου φωτογραφιες :) https://community.petbirds.gr/media/albums/Πρωτες-προσπαθειες-ταισματος.117/
 
Ομορφες φωτο μπραβο! Τους εδινα και εγω καποτε να τα ταιζω ετσι πλεον το εκοψα και παιζω μουσικη μην φανταστεις λιγα πραματα! Το στραβουλι αντιμετοπιζει μπουλινκ; Αστειευομαι εχει καπιο προβλημα; Φαγητο; Μακραινει πιο γρηγορα το ραμφος του; Η ολα καλα;
 
Κοιτα να φανταστεις με τι αργα βηματα παμε, για ολα αυτα συν αλλες 120 φωτο που διεγραψα μου πηρε περιπου μια ωρα και κατι...

Το στραβουλι οσο ηταν με τα 3 αδερφια ηταν αυτος ο τραμπουκος και τσαμπουκας.. Εξ'ου και το Μπουλης ονομα... Τρωει κανονικα.

Βεβαια αυτο που εχω δει ειναι οτι το γλωσσακι του ειναι μισερο, σκουροχρωμο, προφανως επειδη δεν ενυδατωνεται...Αυτο ελπιζω να μην αποτελεσει προβλημα στο μελλον. Το ραμφος εχω προσεξει οτι εχει μακρυνει λιγο, δεν του προκαλει προβλημα προς το παρον, αλλα θα το κρατησω εγω οποτε αν χρειαστει θα το παω σε καποιο γιατρο στο μελλον για κοψιμο :)
 
Μιράντα για βρες ένα τρόπο να στηρίξεις την πολυκατοικία γιατί με κανένα σεισμό θα σκορπίσουν τα κλουβιά στο πάτωμα. 🙂
έχω ιδέα... Κλείσε με κουνελόσυρμα τα παράθυρα και άστα ελεύθερα! 😛
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Εχεις δει κατι ομορφες λευκες στολες που τα χερακια δενουν πισω; Ε,τετοια θα μου φορεσει η μανα μου.. Μη φοβασαι αν φτασουν να πεσουν οι πυργοι θα χει πεσει και το σπιτι μαζι, οποτε δεν γινεται κατι καλυτερο.. Σκεπτομαι σοβαρα τη μετακομιση τους εξω, και ηδη αρχιζω να το υλοποιω.. Με ρυθμο χελωνας βεβαια.
 
Το στραβουλινο μου ❤️️️️ με το αδερφακι του που τσουρομαδησε απο την πτερορροια!
Μιράντα... μπορώ να έχω μια φωτό μόνο αυτό με τη μύτη... Κοντινή παρακαλώ;
Κ αν χρειαστει θα το παω σε καποιο γιατρο στο μελλον για κοψιμο :)
Δεν είναι κάτι που δεν μπορείς να το κάνεις εύκολα...
 
Μιράντα... μπορώ να έχω μια φωτό μόνο αυτό με τη μύτη... Κοντινή παρακαλώ;
Εννοειται τη συγκεκριμενη με ζουμ, ή καποια αλλη; Για αλλη αν θελετε απο αυριο δεν θα τα αναστατωσω τωρα.. Αλλα μπορω να ψαξω κανα δυο να βρω μηπως βοηθησουν.
 
Εννοειται τη συγκεκριμενη με ζουμ, ή καποια αλλη; Για αλλη αν θελετε απο αυριο δεν θα τα αναστατωσω τωρα.. Αλλα μπορω να ψαξω κανα δυο να βρω μηπως βοηθησουν.
Αν βγάλεις θέλω και από πάνω και από πάνω...
 
Αν βγάλεις θέλω και από πάνω και από πάνω...
Αρα πρεπει να το πιασω; το αποφευγω να πω την αληθεια... Θα βαλω 2-3 φωτο που εχω και απο αυριο βλεπουμε τωρα κοιμαται ετσι κ αλλιως.
 
Εε ξερω ειναι χαλια αυτες που θα βαλω, αυριο πρεπει να τον πιασω... Οσες εχω ειναι στην ψηφιακη απο οταν ηταν μικρακι...

tinypic-no-longer-available.jpg
 
Να τα χαίρεσαι όλα τους Μύρα μου! Εγώ τώρα που είναι 11-12 ημερών τα βάζω στο χέρι μου και κάθονται.. Ντάξει δεν το απολαμβάνουν, αλλά τουλάχιστον δεν τρέχουν ούτε με φοβούνται όσο τα αγριμάκια. Σκέφτομαι όταν αρχίσουν να τσιμπάνε μόνα τους να τα βάλω με τον Άγγελο που έρχεται στο χέρι μου και βλέποντας ότι είμαι ακίνδυνη να με συνηθίσουν καλύτερα. Δε ξέρω αν θα πετύχει! Όπως και να χει να τα χαίρεσαι όλα τους! Το τάισμα το κάνεις σε όλα ή μόνο στην 3η φουρνιά;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Στην τριτη φουρνια μονο Αλικη μου, τα αλλα δεν ερχονται με τιποτα... Βεβαια ακομα και αυτα που εχουμε καπως μια μικρη επαφη, αμα περασω διπλα στο κλουβι εκει που ναι ησυχα γινεται χαμος...Χτυπιουνται.. ☹
 
Back
Top