Αναπαραγωγή Τα παπαγαλακια μου δεν μπαινουν στην φωλια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ισως θα πρεπει να δεις και την περιπτωση να ασχοληθεις οχι με πολα ειδη πουλιων για να μπορεις να τα εχεις ολα μαζι παρεα.
 
Ισως θα πρεπει να δεις και την περιπτωση να ασχοληθεις οχι με πολα ειδη πουλιων για να μπορεις να τα εχεις ολα μαζι παρεα.
Πρωτη φορα θα ασχοληθω με παπαγαλακια!
Ηθελα να εχω κατι να ''παιζω", εκτος κλουβιου δηλαδη.
Ποτε δεν σκεφτηκα να ταισω ομως ενα καναρινακι μικρο.. Και ετσι λοιπον χωρις να το ψαξω πηρα ενα πολυ ομορφο μικρο ζευγαρακι παπαγαλακια!
 
Γι αυτό το έβαλε σε εισαγωγικά Μάρκο, ο Βασίλης είναι υπεύθυνος φιλόζωος. Ήθελε να το διαχωρίσει από την σχέση που έχει με τα καναρίνια και τα άλλα πουλάκια :)
 
Απλα επαθα πανικο με το να παιζεις Βασιλη:) περημενω φωτο του σταντ !
Θα ανεβασω αυριο
αν και λογο ελειψης χρονου δεν εχω κανει πολλα αλλα το βασικο κομματι ειναι ετοιμο!
 
Οπως θα δειτε στις φωτογραφιες δεν εχω κανει και πολλα στο σταντ (ακομα 😛)
σκεφτομαι να φτιαξω μια κουνια. Για την ακριβεια την εχω ετοιμη αλλα εκανα βλακεια και εβαλα παλουκι απο στυλιαρι και δεν τρυπαει ευκολα και οι βιδες σπανε... ☹
και καπου στα πλαγια θα φτιαξω ενα ταφ και θα βαλω 2 ταιστρες τις τσιγκηνες που ειναι σαν κουβαδακια και στην μια θα εχει νερο και στην αλλη φαγητο
και οριστε αλλη μια μακρινη φωτγο απο τα παπαγαλακια και οπως βλεπετε εχουν αλλο σπιτι τωρα 😉

[x]
 
Δέσε με σχοινί την κούνια. Ωραίος το "παιδότοπος" , να τον χαίρονται.
Ωραίο και το κλουβί και οι πόρτες ασφαλισμένες :)
 
Ναι ποτέ δεν ξέρεις, γι' αυτό κάλιο γαϊδουρόδενε... :)
 
Πολυ ομορφη κατασκευη οσο για κουνια βαλε βιδωτες θυλιες στην δεξια πλευρα και κρεμασε και ετοιμη κουνια αν και η φτιαχτη ειναι συγουρα καλητερη. Πολυ καλη και η σκαλιτσα:)
 
Άντε με το καλό!
Αρχίζουμε σιγά σιγά να περιμένουμε μωράκια :)
 
Back
Top