Γενικά Τελικά, ένας όχι και τόσο έμπιστος και φθηνός εκτροφέας

Κατάσταση
Κλειστό.
Καλημερα.. με αυτόν τον κύριο είχα επικοινωνησει και εγώ.. στις αγγελιες λέει ημέρα δεν τσιμπανε ότι πρέπει για παιδιά +++ , αλλά στο τηλέφωνο αν του ζητησεις μπλε λοβμπερντ π.χ σου λέει αυτό έχει 30 τώρα αν το θες και ημερο είναι πιο ακριβό 😕
 
Καλημερα.. με αυτόν τον κύριο είχα επικοινωνησει και εγώ.. στις αγγελιες λέει ημέρα δεν τσιμπανε ότι πρέπει για παιδιά +++ , αλλά στο τηλέφωνο αν του ζητησεις μπλε λοβμπερντ π.χ σου λέει αυτό έχει 30 τώρα αν το θες και ημερο είναι πιο ακριβό 😕

Και πού είναι το περίεργο; Ξέρεις πόση δουλειά έχει η εξημέρωση ενός πουλιού; Πολύ φυσικό να το πουλάνε παραπάνω. Δεν ξέρω για ποιον εκτροφέα μιλάτε, αλλά η αλήθεια είναι αυτή σε κάθε περίπτωση.
 
Ναι απλά αλλά λέει στην αγγελία άλλα ισχύουν!
 
Η αγγελία αναφέρεται σε άγρια πουλιά, προφανώς. Λέει "πωλούνται ήμερα lovebird 30 ευρώ";
 
Η αγγελία είναι εντελώς παραπλανητική και καμία σχέση με την πραγματικότητα. Απορώ πως το συζητάμε ακόμα.
Τελικά δεν υπάρχει αρνητική διαφήμιση.
 
Λοιπον θα μου επιτρεψεται να πω πως τελικα αυτος ο κυριος ειναι απατεωνας. Πουλαει αγρια πουλακια για ημερα. Συγνωμη δεν το ηξερα απλως ηθελα να βοηθησω. Εγω τον εχω δωσει πολλα λευτα για να παρα παπαγαλους και καλα ημερους και μου λεει πρεπει να δινω τσαμπι συνεχεια ομως αυτα ηταν αγριμια δεν ημερευαν. Επισης εχουν γινει καταγγελιες εναντιον τουσε διαφορα μεσα ενημερωσης. Και τον ειχα προς εκτιμηση... Πριν παρω απο αυτον παπαγαλους με ειχαν φερει ενα κοκατιλ το οποιο απο την 2η μερα αναιβηκε μονο του στο χερι μου το οποιο ηταν πραγματικα ημερο. Εχει γινει μεγαλη φασαρια για το θεμα μεταξυ μας (με τον υποτιθεμενο εκτροφεα).Ζητω και παλι συγνωμη. Σας ενημερωνω λοιπον αν θελετε την γνωμη μου οχι απο αυτον! Επισης παρακαλω τους συντονιστες του forum να σβησουν το θεμα.
 
Εγω ενα ενηλικο κοκατιλ που ετυχε να παρω ουτε φθηνα το πηρα, ουτε γερικο, ουτε απατεωνας ειναι ο ανθρωπος και καλα θα κανετε εσεις και οι πηγες σας να σταματησετε επιτελους αυτο το παιχνιδακι εδω και τοσα χρονια... Ουτε μαγαζια ουτε τιποτα, εχω παει και εχω δει εγκαταστασεις και στο κατω κατω οι πηγες που ειναι ανωνυμες πολυ απλα δεν ειναι πηγες... Το οτι δεν εχει βγει στο fb τοσο και καιρο που τον θαβεται, δειχνει ανωτεροτητα και πιστεψτε με εχει παρα πουλους ευχαριστημενους πελατες. Εαν τον γνωριζατε θα βλεπατε πως το παιδι αυτο ειναι 23 χρονων και σπουδαζει, δεν εχει καμια σχεση με εμποριο και ασχολειται με το χομπυ επιδη γουσταρει...
Λεει καποιος μια βλακια και μετε αλλοι 500 χωρις να ξερουν τιποτα σαν παπαγαλοι φωναζουν, ειναι απατεωνας... Κριμα. Γιατι θα επρεπε να κρινεται αυτα που ακουτε να να μην τα καταπινεται αμασιτα
 
Τώρα για ποιον μιλάμε τελικά παιδιά; Γιατί δεν κάνει να πούμε το όνομα; Έτσι ο καθένας καταλαβαίνει οποιονδήποτε έχει αναφερθεί πιο πριν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Ούτε εγώ κατάλαβα για ποιον μιλάμε, αλλά, όπως και να 'χει, μια αγγελία για ήμερο lovebird με 15 ευρώ, φωνάζει από μακριά πως είναι ψέμα. 15 ευρώ στα πετ σοπ της περιοχής μου, ούτε τα πιο κοινά καναρίνια δεν πουλάνε.
 
και ποιος σοβαρός άνθρωπος δίνει παπαγάλο 15 ημερών με πιθανότητες 99% να πεθάνει, ειδικά αν δε ξέρει τίποτα αυτός που θα το πάρει από παπαγάλους. απ αυτό και μόνο δείχνει τι είναι
 
Να τι ελεγα πριν ο καθε ασχετος μιλαει, εαν τον πηρε τηλ θα σου ειπε σιγουρα οτι πριν τον παρεις για ταισμα θα πας εκει να ταισεις και αυτος θα κρινει αν εισαι ικανος, οσο για το τι ειναι, σιγουρα δεν ειναι ψαρακι.
χωρις παρεγγιγιση παντα
 
Δε θέλω να συνεχιστεί και όχι δε μου είπε κάτι τέτοιο! Είπε απλά να πάω Αθήνα να το πάρω γιατί δεν το στέλνει και δε συνεχίζω!
 
Θα στο ελεηε σιγουρα, εφηστε τις συκοφαντιες
Γιάννη, γιατί μια κακή εμπειρία είναι συκοφαντία και μια καλή δεν είναι διαφήμιση;
Ο καθένας λέει την γνώμη του και περιγράφει το περιστατικό του.
Εγώ δεν τον ξέρω αυτόν τον άνθρωπο και δεν έχω καμία γνώμη.
Αλλά δεν μπορώ να κάθομαι να υποψιάζομαι τον καθένα που γράφει κάτι για δόλο, προς οποιανδήποτε κατεύθυνση.
 
και ποιος σοβαρός άνθρωπος δίνει παπαγάλο 15 ημερών με πιθανότητες 99% να πεθάνει, ειδικά αν δε ξέρει τίποτα αυτός που θα το πάρει από παπαγάλους. απ αυτό και μόνο δείχνει τι είναι

Απ' το στόμα μου το πήρες. 😉
 
15 ημερών πουλί δε πάει πουθενά, όχι να δοθεί και σε "πελάτη". Δεν έχει πιθανότητες επιβίωσης σε χέρι μη εκτροφέα έμπειρου θά λεγα εγώ. όχι σε κάποιον που θέλει πουλάκι. Δεν είναι μόνο το τάϊσμα.
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top