Γενικά Τη σμαραγδένια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
View attachment 63887

Το κάρφωσα με μικρά καρφάκια (να μπουν βαθιά μέσα στο σχοινί), στα πλαϊνά των οριζόντιων ξύλων...
Πρόκειται για σχοινί θαλάσσης...
Μάλιστα. Ευχαριστώ πολύ 🙂
 
Πωπω πως μου ειχε ξεφύγει η παρουσίαση αυτής της γλύκας; Έρωτας και αυτή, έρωτας μεγάλος
Και με πολύ καλό χαρακτήρα κύριε Διονύση! Πολύ διαφορετική από τον Σαχαμπ σε ολα
 
Και με πολύ καλό χαρακτήρα κύριε Διονύση! Πολύ διαφορετική από τον Σαχαμπ σε ολα
Οπως και η δική μας και θα προμαντέψω οτι θα εξελιχθεί κι αυτή σε μια παμπόνηρη γαλίφισσα 😛
 
Οπως και η δική μας και θα προμαντέψω οτι θα εξελιχθεί κι αυτή σε μια παμπόνηρη γαλίφισσα 😛
Ποιος ξέρει 😁
Πάντως μέχρι στιγμής παρότι πολύ ήσυχη και τρυφερή, τον Σαχαμπ τον έχει να στέκεται σούζα 😆
 
Ποιος ξέρει 😁
Πάντως μέχρι στιγμής παρότι πολύ ήσυχη και τρυφερή, τον Σαχαμπ τον έχει να στέκεται σούζα 😆
Η αλήθεια ειναι πως η συμπεριφορα των θηλυκών εχει τεράστια απόκλιση απ' αυτή των αρσενικών. Φυσιολογικό ως ένα σημείο, και κάτι που περιμένεις (είναι και οι θέσεις "ισχύος" στο σμήνος, καθώς και το φύλο που τα καθορίζουν αυτά από την ίδια τη φύση) αλλα και η εξέλιξή τους είναι διαφορετική.
Αυτό που μου αρέσει πολύ είναι να αναπολώ τα "προηγούμενα" και να χαίρομαι την εξέλιξή τους.
Πραγματικά λες και βλεπεις μικρά παιδιά να μεγαλώνουν
 
Η αλήθεια ειναι πως η συμπεριφορα των θηλυκών εχει τεράστια απόκλιση απ' αυτή των αρσενικών. Φυσιολογικό ως ένα σημείο, και κάτι που περιμένεις (είναι και οι θέσεις "ισχύος" στο σμήνος, καθώς και το φύλο που τα καθορίζουν αυτά από την ίδια τη φύση) αλλα και η εξέλιξή τους είναι διαφορετική.
Αυτό που μου αρέσει πολύ είναι να αναπολώ τα "προηγούμενα" και να χαίρομαι την εξέλιξή τους.
Πραγματικά λες και βλεπεις μικρά παιδιά να μεγαλώνουν
Έτσι ακριβώς.
Κι επειδή οι σχέσεις μεταξύ αυτών των τερατων ειναι ιδιαίτερα δυσκολες μου φαινεται ξεχωριστο το καθε λεπτο που περναμε ολοι μαζι. Τόση προσπάθεια για να εξημερωθουν ένα ένα, για να μάθουν να βγαίνουν έξω, να μάθουν να συνυπάρχουν, να., να., να... Και τώρα έφτασε ο καιρός να πάρω την ανταμοιβή μου. Οχι μόνο τα πηγαίνουν καλά μαζί μου αλλά και μεταξύ τους 😁 Ακομη θυμαμαι οταν ο Σαχαμπ, ως μεγαλος, της εμαθε πως να ερχεται να καθεται πάνω στο κεφαλι μου 😂
Τη συγκίνηση που ένιωσα όταν για πρώτη φορά χτένισε τη μικρούλα μας!
Η επαφή και η συνύπαρξη μας με τα ζώα είναι ευλογία 🤗
 
Τι όμορφη φωτογραφία Ζωή!

Η αλήθεια ειναι πως η συμπεριφορα των θηλυκών εχει τεράστια απόκλιση απ' αυτή των αρσενικών. Φυσιολογικό ως ένα σημείο, και κάτι που περιμένεις (είναι και οι θέσεις "ισχύος" στο σμήνος, καθώς και το φύλο που τα καθορίζουν αυτά από την ίδια τη φύση).
πχ η Λήδα είχε επιθετική συμπεριφορά προς τον παράξενο-θρασύδειλο και με αδυναμίες υγείας Μάριο
και εντελώς διαφορετική (υποταγμένη και φοβική) με τον υγιή και επιθετικό Πέπερ ;)
 
Τι όμορφη φωτογραφία Ζωή!


πχ η Λήδα είχε επιθετική συμπεριφορά προς τον παράξενο-θρασύδειλο και με αδυναμίες υγείας Μάριο
και εντελώς διαφορετική (υποταγμένη και φοβική) με τον υγιή και επιθετικό Πέπερ ;)
Ευχαριστούμε 😀

Καταλαβαίνουν και αυτά μέχρι που τα παίρνει και συμπεριφέρονται αναλόγως. Το ίδιο άλλωστε δεν κάνουμε κι εμείς οι άνθρωποι;
 
- Σαχαμπ, γιατί κάνεις έτσι; Μήπως νομίζεις ότι είσαι δελφίνι; 😮
- Εδώ εσύ νομίζεις ότι είσαι από ζάχαρη και φοβάσαι μήπως βραχείς 😋

View attachment 64586
Βρε Ζωή... Σαν πίνακας είναι τόσο όμορφη φωτογραφια ❤️️️️️
 
Βρε Ζωή... Σαν πίνακας είναι τόσο όμορφη φωτογραφια ❤️️️️️
Σε ευχαριστώ Βάσω μου 😍
Γέλασα πολύ με την Εσμεράλντα που έσκυψε το κεφαλακι και τον κοίταζε με απορία 😁 αυτή συνήθως μπαίνει σαν παπάκι μέσα στο νερό και κάθεται ενώ ο Σαχαμπ σηκώνει κύματα 🤣
 
Back
Top