Γενικά Τη σμαραγδένια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μπράβο στα παιδιά! 😁άντε, πάντα τέτοια! 👍

Μας πήρε πάρα πολύ χρόνο αλλά επιτέλους καταφεραμε να φτάσουμε στο επιθυμητό για εμένα σημειο, δηλαδή να συνυπάρχουν αρμονικά εκτός κλουβιου. Ελπίζω να παραμείνουν έτσι. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία 😁
εεε! Δεν σας πήρε και πολύ χρόνο μέχρι να τα βρουν, γι΄αυτό σου είπα.''το γοργόν και χάριν έχει''
*Η άποψή μου είναι να μην αργήσει καθόλου, θέλω να πω πως δεν χρειάζεται να παραγνωριστούν. Η μέχρι τώρα εμπειρία που έχω λέει, πως στην αρχή όλα πάνε τέλεια μεταξύ τους, μετά αλλάζουν.
Εύχομαι η σχέση τους να συνεχιστεί ομαλά, για πολλά πολλά χρόνια!
 
Μπράβο στα παιδιά! 😁άντε, πάντα τέτοια! 👍


εεε! Δεν σας πήρε και πολύ χρόνο μέχρι να τα βρουν, γι΄αυτό σου είπα.''το γοργόν και χάριν έχει''

Εύχομαι η σχέση τους να συνεχιστεί ομαλά, για πολλά πολλά χρόνια!
Ευχαριστούμε πολύ 🙂

Εννοώ μας πήρε πολύ χρόνο από την αρχή της προσπάθειας εξημέρωσης της μικρής μέχρι να μπερμπαντευουν μαζί. Τρεις μήνες 🤨
Φανταζομουν ότι θα ήταν πιο εύκολο όπως με τον Σαχαμπ. Σε δεκα μέρες, τσακ μπαμ 😁
 
Οτι εχω παρει απο πετ που το ξυλο ξεφλουδαει εχει γινει σκονη, απο εναν κατασκευαστη που χρησιμοποιουσε ελατο, επισης οτι εχω φτιαξει εγω με ξυλο απο πευκοειδες λειλαντ αντεχει!
Αρκει να σου πω οτι στην εφηβεια της ειχε βαλει στο ματι δερματινους καναπεδες κ εντοιχισμενη κουζινα, ευτυχως τωρα δεν ασχολειται με αυτα αλλα με... φωλιες, αυγα! Ενηλικιωθηκε βλεπεις!
 
Οτι εχω παρει απο πετ που το ξυλο ξεφλουδαει εχει γινει σκονη, απο εναν κατασκευαστη που χρησιμοποιουσε ελατο, επισης οτι εχω φτιαξει εγω με ξυλο απο πευκοειδες λειλαντ αντεχει!
Αρκει να σου πω οτι στην εφηβεια της ειχε βαλει στο ματι δερματινους καναπεδες κ εντοιχισμενη κουζινα, ευτυχως τωρα δεν ασχολειται με αυτα αλλα με... φωλιες, αυγα! Ενηλικιωθηκε βλεπεις!
Τι να κάνουν κι αυτά μωρέ, κάπου πρέπει να εκτονώσουν την ενέργεια τους.
Τους καναπέδες και την κουζίνα είχε βάλει στο μάτι η Ζιζή όταν ήταν μικρή. 😂
Ευτυχώς, πέρα από τη μια πολυθρόνα, δεν υπήρξαν άλλα θύματα.
 
Τωρα μεγαλωσε η κοπελα εχει ερωτες να ασχοληθεί! Την γκαρνταρομπα της την αλλαξες να ειναι ποιο ελκυστικη; κανα πεντικιουρ μανικιουρ τις εκανες μηπως;
 
Ασχολούνται καθόλου με αυτό το σταντ Ζωή;
Οπωσδήποτε θα πρέπει να το εμπλουτίσεις με παιχνιδάκια και χοντρά σχοινιά με κόμπους, ώστε να μπορούν να έχουν πρόσβαση σε όλο το ύψος, χωρίς να είναι απαραίτητο να πετούν, διότι δεν θα το κάνουν... Δηλ να πετούν προκειμένου ν΄αλλάξουν επίπεδο.

Μπορεί ο Μάριος να είχε πρόβλημα και να μην πετούσε, όλα όμως τα πάροτλετ που είχα-έχω απολαμβάνουν τους χώρους παιχνιδιού που τους παρέχω, με ενδιαφέρον για εξερεύνηση και παιχνίδι :)
Ρίξε μια ματιά...
Μικρό σταντ για τον Μάριο
Ένας παιχνιδότοπος για τον Mario
 
Ασχολούνται καθόλου με αυτό το σταντ Ζωή;
Οπωσδήποτε θα πρέπει να το εμπλουτίσεις με παιχνιδάκια και χοντρά σχοινιά με κόμπους, ώστε να μπορούν να έχουν πρόσβαση σε όλο το ύψος, χωρίς να είναι απαραίτητο να πετούν, διότι δεν θα το κάνουν... Δηλ να πετούν προκειμένου ν΄αλλάξουν επίπεδο.

Μπορεί ο Μάριος να είχε πρόβλημα και να μην πετούσε, όλα όμως τα πάροτλετ που είχα-έχω απολαμβάνουν τους χώρους παιχνιδιού που τους παρέχω, με ενδιαφέρον για εξερεύνηση και παιχνίδι :)
Ρίξε μια ματιά...
Μικρό σταντ για τον Μάριο
Ένας παιχνιδότοπος για τον Mario
Μας το χαρισε προχθές ο ιδιοκτήτης του πετ σοπ της γειτονιας επειδή είναι σπασμένη λίγο η βάση. Το καθάρισα και είπα να βάλω κανένα παιχνιδάκι επειδή μεσολαβεί το Μπαϊράμι και το πάρκο που παρήγγειλα στην καλύτερη περίπτωση θα έρθει την επόμενη εβδομάδα. Ο Σαχαμπ το φοβάται και όταν τον πηγαίνω γυρίζει πίσω στο μικρό παρκάκι τους. Η Εσμεραλντα, που πετάει πολύ, προσγειώθηκε σήμερα εκεί και δεν ξεκολλούσε.
Θα προσπαθήσω να το εμπλουτίσω με ό,τι έχω στο σπίτι προς το παρόν.
 
Συμφωνα με το σχεδιο σου Σισσυ της Ζωης ειναι για μεγαλους παπαγαλους, οποτε η το κραταει για τον μεγαλυτερο που θα παρει στο μελλον, η το εμπλουτιζει με περισσοτερους ορόφους με σκαλες κλπ μπικικινια! Να το κανει κατι σαν mall ας πουμε 🙄
Sahab Mall
[automerge]1559586770[/automerge]
Βρηκα με τι μοιαζει το σχοινί που κρέμεται
Μπάντζι τζάμπινγκPhotoPictureResizer_190603_213028078_crop_1065x1762.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Βρε @Sissy μου αυτό το σχοινί που έχεις στο μικρό σταντ, πως το στερεωνεις; Δεν είμαι και σίγουρη ότι μπορώ να βρω, αλλά την επόμενη εβδομάδα θα το προσπαθήσω.
 
Είναι κουκλάκι ζωγραφιστό! Αυτό που κρεμάς τα λαχανικά τι ειναι; Σχοινί;
Να σαι καλά!
Ναι σε σχοινακι της τα κρεμουσα επειδή μου έκανε τη δύσκολη και δεν δοκίμαζε καν.
 
Βρε @Sissy μου αυτό το σχοινί που έχεις στο μικρό σταντ, πως το στερεωνεις; Δεν είμαι και σίγουρη ότι μπορώ να βρω, αλλά την επόμενη εβδομάδα θα το προσπαθήσω.
63887

Το κάρφωσα με μικρά καρφάκια (να μπουν βαθιά μέσα στο σχοινί), στα πλαϊνά των οριζόντιων ξύλων...
Πρόκειται για σχοινί θαλάσσης...
 
Back
Top