Γενικά Τη σμαραγδένια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ζωή μου να τα χαίρεσαι κ τα δυο τα όμορφα σου! Με τι δένεις τα κολοκυθάκια; Με σπάγκο;

Με το ίδιο σχοινακι που φτιάχνω τα παιχνίδια τους.

IMG_20190320_083620_3_400x800.webp

Σου βάζω και φωτογραφία γιατί δεν εξέρω πως λέγεται. Εδώ φυσικό ή οικολογικο σπαγγο τον λένε.
 
Πολύ χάρηκα με την προσθήκη του νέου μέλους ζιζι.
Είναι μια κούκλα, να την χαίρεσαι 🤩
Τελικά οι παπαγάλοι είναι σαν τα πατατάκια. Ποτέ δεν μπορείς να έχεις μόνο ένα 😁😄
 
Πολύ χάρηκα με την προσθήκη του νέου μέλους ζιζι.
Είναι μια κούκλα, να την χαίρεσαι 🤩
Τελικά οι παπαγάλοι είναι σαν τα πατατάκια. Ποτέ δεν μπορείς να έχεις μόνο ένα 😁😄
Ηλέκτρα 😍
Τι καλά να σε έχουμε κοντά μας και πάλι! Σε ευχαριστώ πολύ! Σαν τα πατατάκια αλλά πολύ πιο νόστιμοι 😋
 
Με το ίδιο σχοινακι που φτιάχνω τα παιχνίδια τους.

View attachment 61502

Σου βάζω και φωτογραφία γιατί δεν εξέρω πως λέγεται. Εδώ φυσικό ή οικολογικο σπαγγο τον λένε.
Δε ξέρω αν κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι ο καφέ σπάγκος είναι κάνναβης
 
Η ποντικομικρουλα μου μόλις έκανε μπανάκι. Στην ποτίστρα βεβαίως βεβαίως μια και η μπανιέρα είναι απλά διακοσμητική!

View attachment 61911
Αχ μωρέ σαν "ξεπουπουλιασμενο" ζουζουνακια❣️❣️❣️
 
Αχ μωρέ σαν "ξεπουπουλιασμενο" ζουζουνακια

δρακουλίτσα
Ξεπουπουλιασμενη ποντικοδρακουλιτσα, γιατί είναι και μια σταλιά 😂


Μούσκεμα έγινε
Μούσκεμα εγινα και εγώ που καθόμουν δίπλα της 😁
την μάθει και την μπανιέρα κάποια στιγμή και θα λούεται κανονικά
Το ελπίζω! Ίσως φταίει και η ώρα. Εγώ της βάζω μπανιερα πρωί ενώ σε εκείνη αρέσει να κάνει μπανάκι το απόγευμα 🤔
 
😀.. Τι ξεπουπουλιασμα... Μόνο το ράμφος έχει μείνει άθικτο :)
Ο Σαχαμπ που κάνει μπάνιο στην μπανιέρα δεν έγινε ποτέ έτσι. Είναι απορίας άξιο το πώς τα κατάφερε η μικρή κάνοντας μπάνιο στην ποτίστρα. 😋
 
Βλέπω καρφάκια στο κεφάλι, περνάει την πρώτη πτερόροια μάλλον.
Εδώ και μια εβδομάδα Ανέστη. Πάνω που άρχισε να ολοκληρώνεται η πτερορροια του Σαχαμπ, ξεκίνησε της μικρής. Και όταν τελειώσει της μικρής θα αρχίσει να αλλάζει τρίχωμα η Ζιζή. 😭 Υποψιάζομαι ότι δεν θα απαλλαγώ ποτέ από το καθημερινό πρωινό σκούπισμα 😖
 
Πως τα πάει με τα χέρια σου Ζωη; Είστε καλά και τώρα ή ακόμα φοβάται;
Δεν φοβάται πια αλλά δεν είναι όπως πριν. Μετά το διάλειμμα αρχίσαμε πάλι τη Δευτέρα. Άρχισε να τρώει από το χέρι μου, συνήθως από την πατηθρα. Ανεβαίνει στο χέρι μου τσιμπάει και κατεβαίνει να φάει στην πατηθρα. Σήμερα πρώτη φορά κάθισε αρκετή ώρα στο χέρι μου και έφαγε αλλά δεν ξέρω αν έτυχε και από αύριο θα πάμε πάλι πίσω. Έτσι κι αλλιώς δεν νιώθει στο χέρι μου ασφαλής όπως πριν, το καταλαβαίνω.
 
Back
Top