Γενικά Τη σμαραγδένια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Η υπομονή και η (με κρίση) επιμονή, ανταμείβεται...
Ούτε κι εγώ αμφέβαλα για την εξέλιξη της σχέσης σας Ζωή.
Δεν θέλει κόπο αλλά τρόπο κι εσύ ''φαίνεται'' πως τον έχεις 😉👍
 
Η υπομονή και η (με κρίση) επιμονή, ανταμείβεται...
Ούτε κι εγώ αμφέβαλα για την εξέλιξη της σχέσης σας Ζωή.
Δεν θέλει κόπο αλλά τρόπο κι εσύ ''φαίνεται'' πως τον έχεις 😉👍
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια 😊
Η Εσμεράλντα ήταν ενα πολύ τρυφερό πουλάκι, καμιά σχέση με τον άλλον τον αντάρτη, και ειλικρινά με πονούσε πολύ που την έβλεπα να μου επιτίθεται. Τις τελευταίες μέρες που είναι πάλι όπως πριν εγώ κυριολεκτικά λιώνω 😍
 
Μπραβο σας! Οντως θεμα χρονου ηταν!
Κάθε μέρα τα πηγαίνουμε καλύτερα Ζαχαρία. Και φυσικά η χαρά μου είναι απερίγραπτη. Με έχει ξετρελανει αυτή η μικρούλα 😍
 
Σήμερα ο γαλάζιος στρουμφιτος με κάλεσε στο πρώτο μας γεύμα!

IMG_20190528_114742_8_2__1559035449_34857.webp

Φάγαμε μπρόκολο στο χέρι της μαμάς (όπως λεμε στη λαδόκολλα 😋)

IMG_20190528_114744_2_2__1559035511_45142.webp

Μετά το φαγητό, έσκυψε και μου έδωσε το πρώτο φιλί 😍

IMG_20190528_114736_6_2__1559034010_79791.webp
 
Καλησπέρα Ζωή! Το ερωτικό ειδύλλιο ξεδιπλώνεται σιγά σιγά! Τα πάνε πολύ καλά! Θαυμάσια! Και οι εικόνες και η περιγραφή πολύ ωραία! Καλή και ερωτική συνέχεια! 🙂
 
Καλησπέρα Ζωή! Το ερωτικό ειδύλλιο ξεδιπλώνεται σιγά σιγά! Τα πάνε πολύ καλά! Θαυμάσια! Και οι εικόνες και η περιγραφή πολύ ωραία! Καλή και ερωτική συνέχεια! 🙂
Να σαι καλά Αμβροσιε 😊
Ήταν πολύ αγχωτική εμπειρία.
 
Αργά ή γρήγορα θα λυγιζε στα κάλλη της!
Δεν ξερω τι έκανε αυτός Γιώργο, εγώ πάντως ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει 😲 έτρεμαν τα πόδια μου
 
Σήμερα ο γαλάζιος στρουμφιτος με κάλεσε στο πρώτο μας γεύμα!

View attachment 63628

Φάγαμε μπρόκολο στο χέρι της μαμάς (όπως λεμε στη λαδόκολλα 😋)

View attachment 63629

Μετά το φαγητό, έσκυψε και μου έδωσε το πρώτο φιλί 😍

View attachment 63630
Χαίρομαι πολύ Ζωή! Μόνο μην τους αφήνεις από τα μάτια ΣΟΥ! 💖

Είχα παρόμοιο κλουβί, με ίδια πόρτα και ίδια πορτάκια στις ταιστρες.
Πόσες φορές τα άνοιγαν και βγαίναν έξω δε φαντάζεσαι.
Γιαυτό κι εγώ έβαζα πλαστικά κλιψ (3/4) στην κάθε πόρτα και είχα το κεφάλι μου ήσυχο...
Κάνε το ίδιο, για να μην βγουν και τα δικά σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Χαίρομαι πολύ Ζωή! Μόνο μην τους αφήνεις από τα μάτια ΣΟΥ! 💖

Είχα παρόμοιο κλουβί, με ίδια πόρτα και ίδια πορτάκια στις ταιστρες.
Πόσες φορές τα άνοιγαν και βγαίναν έξω δε φαντάζεσαι.
Γιαυτό κι εγώ έβαζα πλαστικά κλιψ (3/4) στην κάθε πόρτα και είχα το κεφάλι μου ήσυχο...
Κάνε το ίδιο, για να μην βγουν και εσένα...
Σε ευχαριστώ πολύ 🙂
Και να θέλω να τα αφήσω από τα μάτια μου δεν μπορώ. Ούτε ο Σαχαμπ ούτε η μικρή ξεκολλανε από πάνω μου 🙄
Είμαι πλέον σίγουρη ότι κάτι κάνω λάθος εγώ και μου βγαίνουν όλα μαμοθρεφτα 🤨

Το κλουβί αυτό είναι της μικρής. Είναι πολύ ήσυχη, δεν έχει κάνει ποτέ κίνηση για να άνοιξει πόρτα ή πορτακι αλλά θα το κοιτάξω. Του Σαχαμπ ευτυχώς έχει και ασφάλεια στην πόρτα 😁 αλλά για να μην τον κατηγορώ άδικα, οφείλω να πω ότι ούτε κι αυτός έχει σκεφτεί ποτέ να την ανοίξει.
 
😛Δεν ήθελα να σ΄απογοητεύσω γράφοντας... Μεγάλη μπουκιά (κουνουπίδι) φάε, πολλές ελπίδες μην τρέφεις 😁😂 😁
φτου φτου φτου τους πάντως!View attachment 63634💕
Αυτό που φοβάμαι περισσότερο είναι την ημέρα (θα αργήσει μάλλον) που θα μεταφερθούμε προς το τραπέζι όπου βρίσκονται τα παιχνίδια του Σαχαμπ. Η Εσμεραλντα πετάει πολύ περισσότερο από τον Σαχαμπ αλλά μετά τις βόλτες της θέλει να επιστρέφει και να κάθεται πάνω στο κλουβί της. Οπότε η πρώτη επαφή έγινε εκεί που θα μπορούσε κανείς να πει ότι είναι ουδέτερο μέρος αφού βρίσκονται και τα δύο κλουβιά μαζί. Παρήγγειλα κι έναν άλλον χώρο για να τον γνωρίσουν μαζί και να παίζουν εκεί και τα δύο. Δεν ξέρω αν έκανα καλά αλλά υποψιάζομαι ότι θα γίνει μάχη αν πλησιάσει η μικρή τα παιχνίδια του.
 
Εκδηλώθηκε για τα καλά το αγόρι! Και φιλί μπροστά στη μαμά! 😂 Τον κατάφερε η μικρή! 😊
Τον κατάφερε για σήμερα, αύριο ποιος ξέρει 🙄😂
 
Αυτό που φοβάμαι περισσότερο είναι την ημέρα (*θα αργήσει μάλλον) που θα μεταφερθούμε προς το τραπέζι όπου βρίσκονται τα παιχνίδια του Σαχαμπ. **Η Εσμεραλντα πετάει πολύ περισσότερο από τον Σαχαμπ αλλά μετά τις βόλτες της θέλει να επιστρέφει και να κάθεται πάνω στο κλουβί της. Οπότε η πρώτη επαφή έγινε εκεί που θα μπορούσε κανείς να πει ότι είναι ουδέτερο μέρος αφού βρίσκονται και τα δύο κλουβιά μαζί. Παρήγγειλα κι έναν άλλον χώρο για να τον γνωρίσουν μαζί και να παίζουν εκεί και τα δύο. ***Δεν ξέρω αν έκανα καλά αλλά υποψιάζομαι ότι θα γίνει μάχη αν πλησιάσει η μικρή τα παιχνίδια του.
*Η άποψή μου είναι να μην αργήσει καθόλου, θέλω να πω πως δεν χρειάζεται να παραγνωριστούν. Η μέχρι τώρα εμπειρία που έχω λέει, πως στην αρχή όλα πάνε τέλεια μεταξύ τους, μετά αλλάζουν...
**Ευτυχώς, για να του ξεφεύγει... Δεν φαντάζομαι να του επιτεθεί αυτή πρώτη, αφού τα παιχνίδια θα της τραβήξουν το ενδιαφέρον!Η γνώμη μου είναι ν΄αλλάξεις θέση στα παιχνίδια και άστους μόνους ενώ παρακολουθείς στενά αντιδράσεις. Για εμένα είναι η καταλληλότερη ώρα, τώρα που ο ένας εξερευνά τον άλλο και συνήθως τ΄αγόρια ''κρατάνε'' τους τύπους 😛
***Πολύ καλά έκανες! Αν κι εγώ πιστεύω πως αν τα παιχνίδια αλλάξουν εντελώς θέση και τα τοποθετήσεις αραιά αραιά σε κάποια επιφάνεια, δεν θα γίνει τίποτα...
 
Back
Top