Γενικά Τι να κάνω για σωστά αποτελέσματα με τα καναρίνια μου;

Ααα σήμερα τα μωρά μου που είναι 20 ημερών κοιμήθηκαν στα κλαδάκια. Να βγάλω τη φωλιά η να την αφήσω μέρα; Χρειάζεται πλέον;
Είναι η πρώτη μέρα που κοιμούνται έξω από τη φωλιά;
Αν τελικά κοιμηθούν έξω... μπορείς να βγάλεις τη φωλιά.
 
Ευχαριστώ αφεντικό!

Επειδή δεν μπόρεσα να επισυνάπτω τις φωτογραφίες με τα μικρα μου τις έστειλα με mail. Θα τις ανεβαζει καποιος και θα με ενημερώσει;
 
Αύριο θα την βγάλω είπα γιατί παρόλο που κοιμήθηκαν κανονικά εχθές έξω σήμερα μπήκε το μικρό για κανά 10λεπτο και έκατσε και θέλω να δω τι γίνεται. Αν δεν ξαναμπεί αύριο την βγάζω.
Να σε ρωτήσω κάτι αν είναι φυσιολογικό. Τα μικρά (21 ημερών) κάθονται αρκετή ώρα της ημέρας στο ίδιο σημείο στο κλαδάκι και το πιο μικρό κάποιες φορές μέσα στη μέρα κοιμάται λίγο στο κλαδάκι. Οι γονείς όπως είπαμε τα ταιζουν. Είναι οκ?
 
Αύριο θα την βγάλω είπα γιατί παρόλο που κοιμήθηκαν κανονικά εχθές έξω σήμερα μπήκε το μικρό για κανά 10λεπτο και έκατσε και θέλω να δω τι γίνεται. Αν δεν ξαναμπεί αύριο την βγάζω.
Να σε ρωτήσω κάτι αν είναι φυσιολογικό. Τα μικρά (21 ημερών) κάθονται αρκετή ώρα της ημέρας στο ίδιο σημείο στο κλαδάκι και το πιο μικρό κάποιες φορές μέσα στη μέρα κοιμάται λίγο στο κλαδάκι. Οι γονείς όπως είπαμε τα ταιζουν. Είναι οκ?
Όλα καλά... Φυσιολογικά.
 
@Νικόλας Μιμηνας σκεψου οτι ειναι μωρακια! Κουραζονται πανευκολα και αποκοιμουνται οπου βρουν ακομα και πανω στα φαγητα!
Όντως κοιμήθηκε το ένα πάνω στο αυγό και το άλλο μέσα στην τροφή
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Η μαμά μας έκανε ένα αυγουλακι εχθες αλλά δυστυχώς σήμερα παρόλο που εχθές την είδα που τη βατεψε ο αρσενικός δεν έκανε άλλο. Να δούμε θα κάνει άλλα;
 
Παρακάτω σας δείχνω με φωτογραφίες την εξέλιξη της πρώτης γέννας.
Η μαμά είναι η γκρι και ο μπαμπάς ο καφεκίτρινος.
Το πρώτο μου πουλάκι είναι το γκρι και ο μορφονιός/α ο βενιαμίν μου είναι το άσπρο-κίτρινο.
 

Συνημμένα

  • 1.webp
    1.webp
    18,9 KB · Προβολές: 51
  • 2.webp
    2.webp
    20,2 KB · Προβολές: 56
  • 3.webp
    3.webp
    21,4 KB · Προβολές: 57
  • 4.webp
    4.webp
    26,6 KB · Προβολές: 56
  • 5.webp
    5.webp
    38,9 KB · Προβολές: 59
  • 6.webp
    6.webp
    21 KB · Προβολές: 54
  • 7.webp
    7.webp
    30,3 KB · Προβολές: 53
  • 8.webp
    8.webp
    21,7 KB · Προβολές: 64
Back
Top