Γενικά Το Cockatoo Galah μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Victoria
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ο Πωλυ ζηλευει λιγακι αλλα δεν την δαγκωνει, το καλο στην ολη υποθεση ειναι οτι ειναι μωρα και τα δυο οποτε θα συνηθισουν την παρεα μεταξυ τους. Στην αρχη ελεγα να την βαλω στην βεραντα αλλα τελικα και τα δυο καταληξαν στο χολ κοντα στο δωματιο μου για να ειμαι πιο κοντα τους.
Κατα περιεργο τροπο η μαμα μου δεν εφερε αντιρρηση που τα εχω και τα δυο στο σπιτι, αν και με τον πωλυ ειχε ασχημη εμπειρια την ειχε δαγκωσει την κακομοιρα ασχημα, την Τινκι δε την φοβαται(ακομα)! Τα αγαπανε μωρε οταν ελειπα για διακοπες τον πωλυ τον ειχανε στα οπα οπα :D
 
😀! Θα μπορυσε να φερει αντίρρηση σε ενα τοσο γλυκο πλασματακι; και εμενα απο τον Κοκο μου εχουν φαει οι γονεις μου κατι ξεγυρισμενες αλλα τον εχουν ισοτιμο μελος της οικογενειας μας πια! τον λατρευουν και ας τους δαγκωνει που και που και ολη την ωρα του μιλανε!
 
Αυτο ακριβως :)

Χα... Την έχω δει και εγώ τη μπέμπα σου τότε! Είχα πάει να πάρω τροφές και την είδα. Μάλιστα μου έκανε εντύπωση που το πετ σοπ αυτο είχε ένα τέτοιο είδος κοκατού! Έχουμε συστηθεί με την Τίνκυ!
 
Καλά, τώρα είδα το θέμα! Τελικά δεν αντιστάθηκες, εε; Δεν μπορώ να σε κατηγορήσω γι' αυτό! Η μικρή τσαχπίνα είναι πανέμορφη!
 
Καλα και βρεγμενη ειναι πανεμορφη! Με τσακιρικα και ναζιαρικα ματακια!
 
Λάθος όνομα της έδωσες φιλενάδα! Αφροδίτη η... αναδυομένη! 🙂 Όνομα που δηλώνει όλη την ομορφιά της!
 
Παρατηρησα οτι και στον Ευθυμη(που εχει τα κοκατου)οτι τονισες για τα "λεφτα".
Να σου πω κατι λοιπον, ο παπαγαλος ο συγκεκριμενος ειναι ακριβως αλλα μην νομιζεις ομως οτι μου περισσευουν λεφτα απο τα μπατζακια με δοσεις τον πηρα.
Συγνωμη για το off topic αλλα με τσαντισες λιγο, μπορουσες να μου πεις "ωραιο πουλι"και αν ηθελες να μαθεις τοσο πολυ για την τιμη ας μου εστελνες πμ!
 
εχεις δικιο μην τα παιρνεις απλα βιαζομουν γι αυτο εγραψα λιγα... Εννοειται οτι ειναι τελειο και ειναι ονειρρο καθενος παπαγαλοφιλου αλλα ειλικρινα δεν εχω ιδεα ποσο περιπου εχει γ αυτο δεν ρωτησα
 
γειά σου Βικτωρία! Τί γλυκήτατο ροζάκι μωράκι είναι αυτό; Για κοριτσάκι αφεντικό, λόγω των θηλυκών χρωμάτων,Ό,ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ! Να το χαίρεσαι το κουκλί και φιλιά στον ΠΩΛΥ...
 
Πανεμορφο πουλακι! :D Να τον χαιρεσαι και να περνατε τελεια! 🙂

Γνωριζω καποιους με 4 galah και ειναι πραγματικοι κλοουν.
Αυτο ειναι ενα βιντεο απο τον "Καθηγητη" (Professor) οπως τον φωναζουν και ειναι Αυστραλος, ειναι ενας απο τη "συμμορια" τους. Τον πηραν απο καταφυγιο ζωων οταν βρεθηκε απο καποιους ως μωρο πεσμενο στο δρομο και εφτασε εκει και δοθηκε για υιοθεσια αφου απογαλακτιστηκε.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Αχ, καταπληκτικό είναι! Όλο καμάρι και επίδειξη είναι! Τώρα ζηλεύω και εγώ!
 
Ανεστη το βιντεο ειναι τελειο.
Ναι οντως κλοουν και χαριτωμενα επισης με περιεργη φωνουλα!
 
Ειναι πανεμορφη η μικρη!
Ευχομαι να εχετε μια καταπληκτικη συμβιωση.

Δυο φορες εχω δει απο κοντα galah. Και τα δυο πουλια ηταν πραγματικα αξιαγαπητα 😉
 
Back
Top